-
Вирощування ріпаку: фундаментальні засади
14.05.2015Микола ЦЕХМЕЙСТРУК, Інститут рослинництва ім. В. Я. Юр’єва НААН
Читати далі>> -
СОЯ: головні складові великого врожаю (практичні поради)
11.07.2014Суто наукові рекомендації - не рідкість в журналі «Зерно». Але так як наше видання адресоване насамперед практикам, то і перевагу віддаємо порадам практичним. Сьогоднішній матеріал - якесь узагальнення досвіду однієї успішної аграрної компанії, що господарюэ на значних площах і постійно досягає високих врожаїв.
Читати далі>> -
Захист від спеки
10.07.2014Слово «сорго» погодить від лат. sorghus, що в перекладі означає «підноситися», «височіти». Ця давня і широко поширена культура володіє великою еколого-географічною різноманітністю, яка до цих пір важко піддається кваліфікації через велику кількості проміжних форм.
Читати далі>> -
Кукурудза та соняшник по No-till: 4 секрети, що гарантують врожайність
26.06.2014Якщо технологія не виходить, потрібно в чому-небудь звинуватити технологію. Цією примітивною зброєю користуються противники нульової обробки грунту, найчастіше роблячи елементарні помилки, ігноруючи, наприклад, постулат, що No-till - не прийом, а система. Найпоширеніше твердження - при No-till знижується врожайність.
Читати далі>> -
Управління стресами рослин
14.06.2014Рослини схильні численним стресам, які часом серйозно позначаються на їх продуктивності. До таких несприятливих впливів можна віднести як низькі, так і високі температури, як недолік вологи, так і засуху, а також вплив фітопатогенів, ультрафіолетової радіації та ін.
Читати далі>> -
Роль алелопатії в агрофітоценозах
26.05.2014Встановлено вплив сидератів на окислювально-відновний потенціал, сумарний вміст вільних фенольних речовин і амінокислот в грунті.
Читати далі>> -
Управління мікроорганізмами: напрямки і можливості
16.05.2014Впринципі все, чого ми намагаємося досягти на наших полях, - це збільшити обсяги корисних мікроорганізмів, отримати трохи більше, ніж ми вкладаємо. Точніше, хочемо ми набагато більше, але, на жаль, цього не можна досягти. Адже культури, які ми вирощуємо, є лише видозміненими формами диких рослин, які пройшли через селекційний процес протягом тривалого часу, щоб вони краще відповідали нашим потребам, ніж їх дикі родичі.
Читати далі>> -
Біоклей липосам - ефективний вітчизняний біопрепарат для збереження урожаю ріпаку
27.06.2013Цей унікальний біопрепарат працює уже на ринку України майже 10 років. Компанія «БТУ-Центр» виробляє дві форми Липосаму, а саме: Липосам-прилиплювач (носій) та Липосам-біоклей. Про його властивості ми поговоримо з провідним фахівцем компанії «БТУ-Центр», начальником вимірювальної лабораторії ВТК Благодір Алевтиною Михайлівною.
Читати далі>> -
Біопрепарати проти хвороб пшениці ярої
27.06.2013У період вегетації пшениці ярої в 2012 р. відмічалося ураженнярослин кореневими гнилями(Drechslera sorokiniana, Cercosporella herpotrichoides, Fusariumsp., Rhizoctonia cerealis),борошнистою росою(Еrуsiphe grаmіпіs) та септоріозом листя(Sерtоrіа trіtісі), фузаріозом колоса(Fusarium sp.) та септоріозом колоса(Sерtоrіа nodorum). У зв’язку з цим актуальним був пошук препаратів, які стримують розвиток та поширенність хвороб.
Читати далі>> -
Вітчізняні інноваційні технологія на сої
27.06.2013Соя — одна із культур, яка може обходитись без підживлення азотними добривами, попри високу потребу такого найважливішого елемента живлення.В. Білко,Читати далі>>
агроном-консультант -
У НОВИЙ СЕЗОН - З ПРЕПАРАТАМИ НОВОЇ ЯКОСТІ
28.05.2013Добре відомо, що озимі культури досить проблемно переносять сильні зимові морози. При дуже низьких температурах повітря, низькому сніговому покриві, або ж його відсутності, озимі значно зазнають від стресу.І якщо не подбати про майбутній урожай з осені, то навесні можна залишитися без значної площі посіяної раніше культури. Завдання кожного господаря, який піклується про своїх посівах - зберегти і отримати здоровий врожай. На сьогоднішній день, вітчизняні сільгоспвиробники постійно шукають нові й удосконалюють добре відомі агротехнічні прийоми, які могли б забезпечити прибутковість озимого поля.
Читати далі>>