Корисне, цікаве - Сторінка 1

Реєстрація
рус укр
Найбільша база пестицидів в Україні
Ви тут:
Курсы НБУ на сегодня

Корисне, цікаве

 • Пакистан боротиметься з нашестям сарани за допомогою качок

  Через найбільше за останні 20 років нашестя сарани у Пакистані був запроваджений надзвичайний стан. Замість традиційних методів боротьби зі шкідниками для знищення сарани планується використовувати качок.

  Зазначається, якщо звичайна курка може з'їсти до 70 комах сарани за день, качка здатна знищити утричі більше комах. Експерти припускають, що одна качка може з'їсти понад 200 комах за день, а відтак, є більш ефективним способом боротьби із сараною, ніж пестициди.

  Попередні випробовування качок для боротьби із сараною проведуть на заході Китаю, а потім птахів відправлять у найбільш уражені сараною райони Пакистану.

  Детальніше
 • Для попередження поширення сарани розроблено мобільний додаток

  Додаток Maestro дозволить фермерам дізнатися про наближення сарани, яка може зашкодити посівам у полях.

  Над розробкою мобільного додатку Maestro працюювали дослідники британського Університету Лінкольна.

  Користуючись додатком фермери мають змогу сфотографувати сарану на камеру смартфону і відправити фахівцям на гарячу лінію ООН. У разі, якщо комаха дійсно виявиться шкідником, на карті в Maestro з'явиться спеціальний значок із зазначенням ураженої території, а співробітники організації відправлять на місце фахівців із захисту рослин.

  Детальніше
 • Протруювання насіння - обов'язковий елемент системи захисту в сезоні - 2020

  Нетипово тепла зима, відсутність сніжного покриву і, відповідно, дефіцит грунтової вологи - не найкращі умови для посіву ярих зернових культур.

  Про це пише propozitsiya.com з посиланням на прес-реліз «UKRAVIT».

  Детальніше
 • Компанія Xiaomi представила пристрій, що очищує фрукти і овочі від пестицидів

  Розробники пристрою, який очищує овочі і фрукти від залишків пестицидів, повідомляють, що покупці з Китаю можуть купити його за 199 юанів (близько 700 грн).

   У пристрій вбудовано бездротовий акумулятор, підзарядити який можна від смартфона.Повного заряду вистачає на 35 використань пристрою. Очищувач компактний – його габарити 106x106x74. Тому його можна занурювати в ємність, яка містить від 3 до 8 літрів води і продукти для обробки.

  Детальніше
 • Підраховано загальні витрати на вирощування 1 га соняшнику за традиційної технології

  За традиційної технології вирощування соняшнику загальні витрати на 1 га у 2019 році в середньому становили 19,7 тис. гривень.

  Ураховуючи врожайність - 35 ц/га, собівартість 1 т продукції дорівнює 5,6 тис. гривень.

  За ціни продажу продукції на рівні 8,5 тис. грн/т доходи з 1 га досягатимуть майже 30 тис. гривень, що забезпечить рентабельність понад 50%.

  Детальніше
 • Мінікавун Kisy покажуть на Fruit Logistica

  На найбільшій плодовій виставці світу Fruit Logistica, яка відбудеться 5-7 лютого в Берліні, покажуть безнасіннєвий гібрид кавуна Kisy, плоди якого важать від 650 до 950 г і призначені для індивідуального споживання та приготування коктейлів.

  У повідомленні зазначається, що ці мінікавуни мають тонку темнозелену шкірку та глибокочервоний ароматний м`якуш. Плоди легко вмішуються у кошик для покупок. 

  На смак Kisy солодкий, показник Брікс - від 9 до 11. Їсти такі плоди легко ложкою, оскільки вони не містять кісточок. Вони також ідеально підходять для приготування коктейлів.

  Детальніше
 • Зросла загроза хвороб качанів кукурудзи

  У 2020 році за вологої прохолодної погоди в період дозрівання - збирання врожаю качани кукурудзи уражуватимуться бактеріозом, пліснявінням, сірою гниллю та іншими хворобами, спричиненими грибами та бактеріями. На це звертає увагу спеціаліст із захисту рослин Ірина Мирна.

  Детальніше
 • У Великій Британії фермерам платитимуть за збереження ґрунтів

  Уряд Великобританії визнав, що фермери потребують стимулів для ведення господарства таким чином, щоб залишати здоровий ґрунт для наступних поколінь. Відповідний законопроєкт уже подано до парламенту, пише BBC News.

  Так, у своєму законопроєкті уряд обіцяє винагороджувати британських фермерів, які захищають ґрунт.

  Як зазначається, такий крок є частиною радикальних змін у системі держпідтримки британських фермерів - свого роду відхід від загальної сільськогосподарської політики ЄС, яка переважно дотує фермерів за користування землею.

  Детальніше
 • У Китаї запровадили систему автоматичного виявлення фузаріозу пшениці

  У провінції Шеньсі, що на північному заході Китаю, впровадили автоматичну систему оповіщення для виявлення на полях фузаріозу пшениці.

  Як зазначається, систему розробили в Дослідницькому центрі з вивчення хвороб сільськогосподарських культур за підтримки Північно-Західного університету сільського та лісового господарства Китаю.

  Детальніше
 • Встановлено новий рекорд урожайності кукурудзи на зрошенні

  Девід Хула, «кукурудзяний король» з Вірджинії, продовжує ставити світові рекорди з урожайності. В 2019 році йому вдалось зібрати 38,6 тонни кукурудзи з гектара на зрошуваних полях.

  І хоча далеко не всі поля досягли рекордної позначки, деякі з них мають значно вищій потенціал. За словами Девіда Хули, для досягнення максимально можливої врожайності необхідно враховувати стан ґрунту, правильно забезпечувати рослини вологою, підбирати відповідні гібриди і доглядати за посівами протягом усього сезону.

  Детальніше
 • Зменшення густоти сівби кукурудзи дає можливість формувати повноцінні качани

  За останні два роки у ПрАТ «Зернопродукт МХП» фактично зменшили густоту посівів кукурудзи на 3-5 тис. насінин/га. - до 65-68 тис. рослин/га на час збирання. Це дає змогу у роки із досьтатнім зволоженням кожній рослині формувати по 1,5 качана, а в посушливі - 1 повноцінний качан.

  Про це в інтерв'ю журналу The Ukrainian Farmer розповів головний агроном господарства Віктор Шевчук 

  Детальніше
 • Швейцарія першою в Європі схвалила використання дронів для ЗЗР

  Техніка безпілотників досягла значних успіхів за останні кілька років і продовжує відкривати нові сфери застосування. У Швейцарії зараз використовуються перші безпілотники для застосування пестицидів. Швейцарія - перша країна в Європі, яка розробила процес ліцензування.

  Детальніше
 • В 5 областях України запроваджено карантин по західному кукурудзяному жуку

  В Черкаській, Житомирській, Кіровоградській, Одеській і Рівненській областях запроваджено карантинний режим через обмежено поширеного в Україні карантинного організму — західного кукурудзяного жука. Про це повідомили в Держпродспоживслужбі.

  Детальніше
 • В Україні представили стратегію розвитку агросектору до 2030 року

  Експерти Українського інституту майбутнього (UIF) та Latifundist Media презентували стратегію розвитку агросектору України до 2030 р. «Україна — світовий супермаркет екологічних продуктів». Про це повідомляє AgroPolit.com.

  Текст стратегії викладено на сайті UIF.

  Детальніше
 • Google запустила безкоштовну платформу для малого бізнесу

  Компанія Google запустила безкоштовну платформу Google for Small Business для представників малого бізнесу, яка буде підказувати необхідні інструменти для розвитку компанії.

  Детальніше
 • Загальна тривалість виготовлення чорносливу сягає 36-75 годин

  Виготовлення чорносливу проводиться в три етапи.

  Так, на початку сушіння плодів сливи температура в сушарці сягає +40 °C. Потім прив’ялену сливу сушать за температури +70 °C. І, нарешті, досушування відбувається за температури +90 °C.

  Детальніше
 • Азот найбільше впливає на якість зерна кукурудзи

  Підживлення рослин кукурудзи мінеральними добривами дає можливість отримати приріст урожайності на 10-12% і більше.

  У деяких випадках, навіть на високому тлі ґрунтового внесення добрив, проблематично отримати високі та якісні врожаї без листкового внесення комплексу елементів живлення у вигляді мікродобрив.

  Детальніше
 • Затримка цвітіння плодових дерев як метод захисту від приморозків

  Для захисту плодових дерев від приморозків застосовують також прості методи, спрямовані на затримку цвітіння. На початку весни сад рясно поливають – завдяки цьому активність кореневої системи дерев на деякий час буде приглушена.

  Детальніше
 • Через білу гниль можна втратити половину врожаю сої

  Біла гниль поширена практично у всіх регіонах вирощування сої.

  Збудник хвороби зберігається у вигляді склероціїв у ґрунті (до 10 років) і домішки до насіння, а також міцелію в насінні.

  Детальніше
 • Вчені назвали найкращі сорти сливи для виготовлення чорносливу

  Дослідна станція помології ім. Л. П. Симиренка Інституту садівництва НААН провела дослідження на придатність сортів сливи власної селекції для виробництва чорносливу.

  Кращими сортами сливи для такого виду технічної переробки є Пам’ять матері, Кантата, Трудівниця Млієва, Оригінальна, Сентябрська, Добра (№ 12456).

  Детальніше
 • Грузія заборонила поліетиленові пакети

  У Грузії з 1 квітня 2019 офіційно заборонені одноразові поліетиленові пакети будь-якої товщини, зроблені з полімерів, а саме їх виробництво, імпорт і продаж.

  Відповідний законопроект прийняли ще в жовтні 2018 року. Однак в силу він вступив тільки через шість місяців - 1 апреля 2019 року, пише «Теперішній час».

  Детальніше
 • У Голландії створили кросівки з ананаса

  Голландський бренд взуття Mercer Amsterdam випустив «веганські» кросівки, зроблені з перероблених листя ананасового дерева.

  Такі кросівки, на думку розробників, сприятимуть сохраніеніе екології, пише Metro.

  Детальніше
 • Для озимого ріпаку важливе вчасне підживлення азотними добривам

  Після весняного відновлення вегетації приріст маси рослин ріпаку розпочинається дуже рано, тож дуже важливо у цей час забезпечити рослини азотом.

  Детальніше
 • Роботи у Франції вирощуватимуть жуків для виробництва добрив

  Французький стартап Ynsect вирощуватиме комах для виробництва рослинних добрив і кормів для тварин, а також креветок, лосося і форелі. Найбільша у світі ферма буде повністю автоматизована. Про це повідомляє Reuters.com.

  Роботи годуватимуть жуків, будуть стежити за їхнім здоров’ям та збирати комах у вигляді 4-сантиметрових личинок, які потім переробляють у коричневий порошок.

  Детальніше
 • За вегетаційний період сої може розвинутися шість поколінь соєвої нематоди

  Розвиток соєвої нематоди відбувається за температури від 10 °С до 38 °С.

  Період розвитку одного покоління триває 25-30 днів. Упродовж вегетаційного періоду сої може розвинутися до шести поколінь соєвої нематоди.

  Детальніше