Корисне, цікаве - Сторінка 1

Реєстрація
рус укр
Найбільша база пестицидів в Україні
Ви тут:
Курсы НБУ на сегодня

Корисне, цікаве

 • Аграрному фонду залишилося реалізувати близько 40 тис. Т міндобрив

  АТ «Аграрний фонд» реалізував вже близько 70 тис. Т міндобрив з травня 2020 р

  Про це розповів виконуючий обов'язки голови правління «Аграрного фонду» Богдан Банчук в інтерв'ю AgroPolit.com.

  Він зазначив, що програма «Аграрного фонду» із закупівель міндобрив виникла в умовах загрози дефіциту цього товару на внутрішньому ринку і зупинки українських хімічних підприємств. В результаті, як пояснив Богдан Банчук за дорученням Кабміну «Аграрний фонд» закупив вітчизняні мінеральні добрива і таким чином не допустив зупинки хімпрому.

  Детальніше
 • Грибна альтернатива пестицидів - французький експеримент

  Стартап Mycea, Який БУВ удостоєній Гран-прі i-Lab 2020 за свой проект BE-SAFE у сфері "Біоконтроль и екологічні решение для сільського господарства на основе екстрактів грібів", розробляє Механізм использование грібів вместо пестицидів.

  Французька компанія Mycea спрямовує дослідження на гриби, як джерела, что дозволяють избежать использование хімічніх Речовини у сільському господарстві.

  Детальніше
 • Основні вимоги до товарної сої

  Товарна соя має відповідати базисним технічним нормативам.

  Основними критеріями, за якими визначається якість сої, є вміст білка та олії. Так, масова частка білка в перерахунку на суху речовину має становити не менше як 35%, а частка олії - понад 12%.

  Не менш важливими показниками є вологість і засміченість. Сухим уважається насіння сої з вологістю до 12%, за вологості 14,1-16% - вологим, а за 16 і більше відсотків - сирим.

  На засміченість сої впливає наявність олійних і сміттєвих домішок. Чистим уважається насіння, у якому олійні домішки не перевищують 6%, а сміттєві - 2%. За показників вище відповідно 10 і 3% - насіння вважається засміченим.

  Детальніше
 • У найпосушливішій пустелі вирощуватимуть полуницю

  У чилійській пустелі Атакама  навчилися вирощувати полуницю на гідропоніці. Очікуваний урожай повинен скласти 1 кг з рослини.

  Фернандо Салінас Колці, фермер з Чилі, виступив з інноваційною ініціативою по вирощуванню полуниці за допомогою гідропоніки в секторі Альтос Ла Портада - пустельному чилійському районі Антофагаста.

  За даними Фонду аграрних інновацій (FIA) Міністерства сільського господарства, проєкт складається з 3,5 тис. рослин, які, як очікується, дадуть 3,5 тонн полуниці.

  Детальніше
 • Бур'яни завдають найбільшої шкоди посівам соняшнику у фазі 3-5 листків

  Найбільший негативний вплив на формування врожаю соняшнику бур'яни завдають на ранніх стадіях розвитку культури.

  Саме у цей період (фаза 3-5 листків) відбувається формування генеративних органів, і рослина потребує максимальної кількості вологи й поживних речовин.

  Шкодочинність бур'янів головним чином полягає в конкуренції з культурними рослинами за вологу та поживні речовини.

  Втрати врожаю внаслідок масового зараження бур'янами можуть бути більш ніж значущими й виражатися також в зменшенні олійності культури, зниженні стійкості до захворювань.

  Детальніше
 • У Голландії почали виробництво роботів для збирання спаржі

  Приватний інвестор з нідерландської провінції Брабант вклав €3 млн у виробництво комбайна для вибіркового збирання спаржі Cerescon.

  За словами аграріїв, пошук достатньої кількості потрібних працівників для збирання спаржі залишається найбільшою проблемою для виробників спаржі. Коронний криз лише посилив проблему. 

  «Дефіцит робітників для збирання спаржі становить 30%. А з початком пандемію коронавірусу, попит виробників на таку техніку подвоївся. Зараз важче, ніж будь-коли, знаходити працівників на ручну працю», - розповідає Марк ван Ліер, менеджер з міжнародних продажів Cerescon. 

  Комбайн Sparter має унікальну систему виявлення пагонів під землею. Таким чином її збирають більше й кращої якості. За 5 років компанія планує вийти на виробництво 150 машин на рік.

  Детальніше
 • Вчені працюють над селекцією сої, стійкої до теплового стресу

  Дослідники з Університету Клемсона виявили важливу особливість у розвитку стійкості сої до високої температури. Основною метою дослідження стало визначення здатності зміни ліпідного обміну в соєвих бобах під впливом теплового стресу.

  У ході дослідження групу вчених очолив доцент Срут Нараянан, науковий співробітник Клемсонського відділення наук про рослини і навколишнє середовище.

  Дослідники вивчили ознаки сільгоспкультури, які призводять до підвищення стійкістю до тепла.

  «Наше дослідження виявило нові метаболічні ознаки ліпідів, пов'язані з стійкістю до високих температур у сої і з генами, контролюючими ці ознаки. Ці гени можуть привести до ідентифікації молекулярних маркерів, які будуть корисні при відборі генотипів сої на жаростійкість», - зазначив Срут Нараянан.

  Детальніше
 • Названо поширену помилку при внесенні бакових сумішей

  Досить поширеною помилкою при внесенні бакових сумішей препаратів з захисту рослин є ігнорування фітосанітарного стану посівів.

  На цьому наголошує Олександр Барчишен, керівник напряму CareField, пише журнал The Ukrainian Farmer.

  «Прагнучи мінімізувати витрати в проведенні так званого хімічного прополювання зернових культур, працівники господарств змішують гербіциди проти дводольних і злакових бур’янів, але не враховують реальної наявності чи відсутності самих бур’янів», — пояснює пан Олександр.

  Детальніше
 • Яблуню після цвітіння необхідно захистити від кліщів

  Захисту яблуневого саду від рослиноїдних кліщів після цвітіння слід приділити особливу увагу, оскільки від цього залежить майбутній урожай і його якість.

  Вибір хімічних засобів залежить від розміру й вікового складу популяції кліщів. Оскільки особливістю цих шкідників є те, що на рослині одночасно присутні всі стадії розвитку, пріоритетними є препарати, що діють на яйця, личинки, німфи та імаго. Такими акарицидами сьогодні є препарати фенпіроксимату, піридабену, тебуфенпіраду, абамектину.

  Не поступаються дієвістю і препарати сірки. Вони малотоксичні, а їхня дія ефективна проти кліщів, стійких до фосфор- і хлорорганічних речовин.

  Детальніше
 • Втрати урожаю пшениці від бурої іржі можуть перевищувати 10 ц/га

  За ураження листя бурою іржею до 10% втрати врожаю незначні, за ураження листкової поверхні до 40% — доходять до 3–10 ц/га, за ураження поверхні листя понад 40% втрати врожаю перевищують 10 ц/га.

  Про це повідомила Валентина Сабадин, кандидат сільськогосподарських наук, Білоцерківський національний аграрний університет, пише журнал The Ukrainian Farmer.

  Іржасті гриби за сильного ураження рослин знижують уміст у зерні білка та клейковини, моно- та дицукрів, а також склоподібність до 3–5%.

  Загальні втрати врожаю пшениці від іржі залежать як від інтенсивності її розвитку, так і від строку первинного ураження.

  Детальніше
 • Брак вологи змусив сіяти соняшник раніше

  Цього року в ФГ «Тетяна-2011», що працює в Згурівському районі Київської області, змістили строки сівби соняшнику в бік більш ранніх.

  Про це AgroTimes розповів головний агроном ФГ «Тетяна-2011» Олександр Сивогорло.

  «Соняшник цього року ми почали сіяти 5 квітня, на два тижні раніше, ніж зазвичай. Причина - брак вологи в ґрунті. Адже взимку було мало опадів, окрім того сильні вітри, які в нашій зоні спостерігаються в квітні, видувають вологу з верхніх шарів. Тож далі зволікати із сівбою було не можна. Добре, що температура ґрунту вже давала можливість почати посівну», - розповів агроном.  

  Детальніше
 • Пакистан боротиметься з нашестям сарани за допомогою качок

  Через найбільше за останні 20 років нашестя сарани у Пакистані був запроваджений надзвичайний стан. Замість традиційних методів боротьби зі шкідниками для знищення сарани планується використовувати качок.

  Зазначається, якщо звичайна курка може з'їсти до 70 комах сарани за день, качка здатна знищити утричі більше комах. Експерти припускають, що одна качка може з'їсти понад 200 комах за день, а відтак, є більш ефективним способом боротьби із сараною, ніж пестициди.

  Попередні випробовування качок для боротьби із сараною проведуть на заході Китаю, а потім птахів відправлять у найбільш уражені сараною райони Пакистану.

  Детальніше
 • Для попередження поширення сарани розроблено мобільний додаток

  Додаток Maestro дозволить фермерам дізнатися про наближення сарани, яка може зашкодити посівам у полях.

  Над розробкою мобільного додатку Maestro працюювали дослідники британського Університету Лінкольна.

  Користуючись додатком фермери мають змогу сфотографувати сарану на камеру смартфону і відправити фахівцям на гарячу лінію ООН. У разі, якщо комаха дійсно виявиться шкідником, на карті в Maestro з'явиться спеціальний значок із зазначенням ураженої території, а співробітники організації відправлять на місце фахівців із захисту рослин.

  Детальніше
 • Протруювання насіння - обов'язковий елемент системи захисту в сезоні - 2020

  Нетипово тепла зима, відсутність сніжного покриву і, відповідно, дефіцит грунтової вологи - не найкращі умови для посіву ярих зернових культур.

  Про це пише propozitsiya.com з посиланням на прес-реліз «UKRAVIT».

  Детальніше
 • Компанія Xiaomi представила пристрій, що очищує фрукти і овочі від пестицидів

  Розробники пристрою, який очищує овочі і фрукти від залишків пестицидів, повідомляють, що покупці з Китаю можуть купити його за 199 юанів (близько 700 грн).

   У пристрій вбудовано бездротовий акумулятор, підзарядити який можна від смартфона.Повного заряду вистачає на 35 використань пристрою. Очищувач компактний – його габарити 106x106x74. Тому його можна занурювати в ємність, яка містить від 3 до 8 літрів води і продукти для обробки.

  Детальніше
 • Підраховано загальні витрати на вирощування 1 га соняшнику за традиційної технології

  За традиційної технології вирощування соняшнику загальні витрати на 1 га у 2019 році в середньому становили 19,7 тис. гривень.

  Ураховуючи врожайність - 35 ц/га, собівартість 1 т продукції дорівнює 5,6 тис. гривень.

  За ціни продажу продукції на рівні 8,5 тис. грн/т доходи з 1 га досягатимуть майже 30 тис. гривень, що забезпечить рентабельність понад 50%.

  Детальніше
 • Мінікавун Kisy покажуть на Fruit Logistica

  На найбільшій плодовій виставці світу Fruit Logistica, яка відбудеться 5-7 лютого в Берліні, покажуть безнасіннєвий гібрид кавуна Kisy, плоди якого важать від 650 до 950 г і призначені для індивідуального споживання та приготування коктейлів.

  У повідомленні зазначається, що ці мінікавуни мають тонку темнозелену шкірку та глибокочервоний ароматний м`якуш. Плоди легко вмішуються у кошик для покупок. 

  На смак Kisy солодкий, показник Брікс - від 9 до 11. Їсти такі плоди легко ложкою, оскільки вони не містять кісточок. Вони також ідеально підходять для приготування коктейлів.

  Детальніше
 • Зросла загроза хвороб качанів кукурудзи

  У 2020 році за вологої прохолодної погоди в період дозрівання - збирання врожаю качани кукурудзи уражуватимуться бактеріозом, пліснявінням, сірою гниллю та іншими хворобами, спричиненими грибами та бактеріями. На це звертає увагу спеціаліст із захисту рослин Ірина Мирна.

  Детальніше
 • У Великій Британії фермерам платитимуть за збереження ґрунтів

  Уряд Великобританії визнав, що фермери потребують стимулів для ведення господарства таким чином, щоб залишати здоровий ґрунт для наступних поколінь. Відповідний законопроєкт уже подано до парламенту, пише BBC News.

  Так, у своєму законопроєкті уряд обіцяє винагороджувати британських фермерів, які захищають ґрунт.

  Як зазначається, такий крок є частиною радикальних змін у системі держпідтримки британських фермерів - свого роду відхід від загальної сільськогосподарської політики ЄС, яка переважно дотує фермерів за користування землею.

  Детальніше
 • У Китаї запровадили систему автоматичного виявлення фузаріозу пшениці

  У провінції Шеньсі, що на північному заході Китаю, впровадили автоматичну систему оповіщення для виявлення на полях фузаріозу пшениці.

  Як зазначається, систему розробили в Дослідницькому центрі з вивчення хвороб сільськогосподарських культур за підтримки Північно-Західного університету сільського та лісового господарства Китаю.

  Детальніше
 • Встановлено новий рекорд урожайності кукурудзи на зрошенні

  Девід Хула, «кукурудзяний король» з Вірджинії, продовжує ставити світові рекорди з урожайності. В 2019 році йому вдалось зібрати 38,6 тонни кукурудзи з гектара на зрошуваних полях.

  І хоча далеко не всі поля досягли рекордної позначки, деякі з них мають значно вищій потенціал. За словами Девіда Хули, для досягнення максимально можливої врожайності необхідно враховувати стан ґрунту, правильно забезпечувати рослини вологою, підбирати відповідні гібриди і доглядати за посівами протягом усього сезону.

  Детальніше
 • Зменшення густоти сівби кукурудзи дає можливість формувати повноцінні качани

  За останні два роки у ПрАТ «Зернопродукт МХП» фактично зменшили густоту посівів кукурудзи на 3-5 тис. насінин/га. - до 65-68 тис. рослин/га на час збирання. Це дає змогу у роки із досьтатнім зволоженням кожній рослині формувати по 1,5 качана, а в посушливі - 1 повноцінний качан.

  Про це в інтерв'ю журналу The Ukrainian Farmer розповів головний агроном господарства Віктор Шевчук 

  Детальніше
 • Швейцарія першою в Європі схвалила використання дронів для ЗЗР

  Техніка безпілотників досягла значних успіхів за останні кілька років і продовжує відкривати нові сфери застосування. У Швейцарії зараз використовуються перші безпілотники для застосування пестицидів. Швейцарія - перша країна в Європі, яка розробила процес ліцензування.

  Детальніше
 • В 5 областях України запроваджено карантин по західному кукурудзяному жуку

  В Черкаській, Житомирській, Кіровоградській, Одеській і Рівненській областях запроваджено карантинний режим через обмежено поширеного в Україні карантинного організму — західного кукурудзяного жука. Про це повідомили в Держпродспоживслужбі.

  Детальніше
 • В Україні представили стратегію розвитку агросектору до 2030 року

  Експерти Українського інституту майбутнього (UIF) та Latifundist Media презентували стратегію розвитку агросектору України до 2030 р. «Україна — світовий супермаркет екологічних продуктів». Про це повідомляє AgroPolit.com.

  Текст стратегії викладено на сайті UIF.

  Детальніше