Втрати урожаю пшениці від бурої іржі можуть перевищувати 10 ц/га - Агропортал

Реєстрація
рус укр
Найбільша база пестицидів в Україні
Ви тут:
Курсы НБУ на сегодня

Втрати урожаю пшениці від бурої іржі можуть перевищувати 10 ц/га

Втрати урожаю пшениці від бурої іржі можуть перевищувати 10 ц/га

За ураження листя бурою іржею до 10% втрати врожаю незначні, за ураження листкової поверхні до 40% — доходять до 3–10 ц/га, за ураження поверхні листя понад 40% втрати врожаю перевищують 10 ц/га.

Про це повідомила Валентина Сабадин, кандидат сільськогосподарських наук, Білоцерківський національний аграрний університет, пише журнал The Ukrainian Farmer.

Іржасті гриби за сильного ураження рослин знижують уміст у зерні білка та клейковини, моно- та дицукрів, а також склоподібність до 3–5%.

Загальні втрати врожаю пшениці від іржі залежать як від інтенсивності її розвитку, так і від строку первинного ураження.

Бура іржа дуже поширена в Лісостепу, на Поліссі та Півдні України. Шкодочинність її полягає в зменшенні асиміляційної поверхні листків і посиленні транспірації рослин, що призводить до порушення водного балансу та передчасного відмирання листків.

Проявляється найчастіше на верхньому боці листка пшениці спочатку у вигляді червоно-бурих подушечок (урeдопустул), а згодом у вигляді чорних із глянцевим пилком подушечок (телейтопустул). Навколо урeдопустул можуть утворюватися хлоротичні та некротичні плями.

Найбільшої шкоди завдає у фазу молочної стиглості.

Іржа також знижує якість зерна, понижує процеси синтезу та відкладання крохмалю, а також протеїну в ендоспермі, що призводить до плюсклості зерна.

Читайте також:  Підраховано загальні витрати на вирощування 1 га соняшнику за традиційної технології

Джерело:  AgroTimes


Корисне, цікаве
Останні новини