Корисне, цікаве - Сторінка 5

Хортус Украина
Реєстрація
рус укр
Найбільша база пестицидів в Україні
Ви тут:
Курсы НБУ на сегодня

Корисне, цікаве

 • Дрон буде захищати пальми від шкідників

  Днями в Абанилье (Мурсія) відбулася цікава презентація, де технікам різних муніципалітетів декількох автономій показали, як маленький дрон розпорошує спеціальну речовину (грибок Beauveria bassiana) на пальми, захоплені підступним комахою-шкідником – червоним довгоносиком.

  Детальніше
 • Як реп'ях допоміг розбагатіти натуралістові

  В один з літніх днів 1948 року любитель гірських сходжень і пристрасний натураліст Жорж де Містраль вийшов з собакою на прогулянку. Прогулянка ця принесла цінні плоди в прямому і переносному сенсі. Туристи повернулися додому обліплені з голови до ніг колючими плодами реп'яха . Подія, здавалося б, звичайне. Однак, очищаючи себе і свого чотириногого друга, Містраль звернув увагу на те, що найміцніше колючки тримаються на тканині там, де вона ворсиста.

  Детальніше
 • Вчені підрахували всі рослини світу

  У Королівському ботанічному саду в Великобританії провели перше комплексне обстеження світової флори і прийшли до висновку, що всього науці відомо близько 390 900 видів рослин.
  Ботаніки вивчили існуючі бази даних і виявили там безліч повторів — одна і та ж рослина враховувалося під різними назвами. Загалом, вчені наполягають на цифрі 390 900 видів (за вирахуванням водорослей, мохів, антоцерових і печінкових мхів), з яких приблизно 369 400 видів належать квітковим.

  Детальніше
 • Як боротися з дротяником

  Дротяникі – так називають личинок жуків-щелкунів за схожість з невеликими шматочками дроту.
  У жуків тіло довжиною 10-15 мм сірого, коричневого або чорного кольору з металевим відливом. Перекинутий на спину, жук згинається, підстрибує вгору і стає на ноги, видаючи при цьому звук, що нагадує клацання.

  Детальніше
 • Топ-10 домашніх добрив для кімнатних рослин

  Для підгодівлі кімнатних рослин не обов'язково бігти в магазин і купувати імпортні добрива. Їх ви можете приготувати і самі:

  1. Майже всі кімнатні рослини люблять цукор, особливо кактуси. Тому найпростішим добривом для них може стати солодка вода (0,5 ч.л. цукру на 0,5 склянки води). Можна також перед поливом посипати поверхню грунту цукровим піском (1 ч.л. цукрового піску на горщик діаметром 10 см).

  Детальніше
 • Настої часнику - інсектициди проти шкідників

  Якщо не хочете застосовувати хімічні інсектициди, можна скористатися перевіреними часом народними препаратами, що мають такі ж властивості.
  Головки часнику (600 грамів), не очищаючи, подрібніть будь-яким способом. Залийте гарячою водою (1 відро) і прокип'ятіть при закритій кришці близько 3 годин. Потім остудіть, перелийте через марлю або сито в іншу ємність і розбавте водою наполовину. Цією рідиною раз в 6-8 днів поливайте грунт, розраховуючи таким чином, щоб на кожен квадратний метр довелося по половині літра засобу.
  До речі, і сам часник, як і цибуля страждають від хвороб і шкідників.

  Детальніше
 • Шведи підключили до інтернету домашні рослини

  Розробник і програміст Клос Йокобсон часто виїжджав на конференції і у відрядження і завжди по поверненню виявляв свої домашні рослини загиблими.Горщики з квіточками на підвіконні вимагають уваги, а сучасні городяни часто забувають про тих, кого приручили. Зате вони ні на мить не розлучаються зі своїми смартфонами. Клос разом з приятелем Ханнесом Остландом придумали, як підключити кожен горщик з рослиною до інтернету і в режимі реального часу повідомляти юним натуралістам про те, що відбувається з їх квітами. На виробництво першої партії гаджетів вони збирають гроші на Kickstarter.

  Детальніше
 • Канада схвалює ГМО картоплю

  Уже в цьому році він може бути вирощений і продаватися в магазинах і супермаркетах без етикетки ГМО, за повідомленням The Chronicle Herald
  ГМО картопля задумана для того, щоб вона не корічневіла при розрізанні, по всьому, інтерес до цієї картоплі поділяють тільки ті, хто бажає, щоб їх несвіжий картопля виглядав як свіжий. Для тих людей, які не знають, як зробити так, щоб їх звичайна картопля не ставала коричневою, повідомляємо, що стоїть картоплю покласти в воду або збризнути його невеликою кількістю лимонного соку, що не дасть  змінити колір з білого на коричневий колір.

  Детальніше
 • Відомий антибіотик надихнув вчених на створення нового гербіциду

  Ботаніки Університету Західної Австралії відкрили, що широко застосовуваний антибіотик Ціпрофлаксацін, що вбиває бактерії, також знищує рослини, пошкоджуючи їх механізм відтворення ДНК.

  Детальніше
 • Аграрне ноу-хау: мікро-листя за 10 днів

  Світ відкриває для себе мікро-листя, також відоме як «Крісс» або «microgreens». Це крихітні листочки, вирощені за 10 днів, багаті на вітаміни та антиоксиданти.

  Детальніше
 • В Перу вирощуватимуть

  Космічне агентство NASA спільно з Міжнародним Центром Картоплі (CIP) в Перу проведе експеримент з вирощування картоплі в умовах, максимально наближених до марсіанських.

  Детальніше
 • Де краще навчатися майбутнім аграріям?

  Портал U.S.News спільно з Thomson Reuters склав рейтинг кращих аграрних вищих навчальних закладів.

  Детальніше
 • Італійська поліція затримала 85 тис тон зелених оливок, оброблених сульфатом міді

  Італійська поліція затримала 85 тис тон зелених оливок, оброблених сульфатом міді для додання їм яскравого кольору, і тисячі тонн іноземного оливкового масла з маркуванням «Зроблено в Італії», повідомляє agro2b.ru з посиланням на Thomson Reuters.

  Детальніше
 • Додаток для догляду за фермою

  Управляти фермою можна не тільки перебуваючи безпосередньо в полі, а й користуючись інтерактивними додатками. Розробники Farmathand обіцяють, що з їхньою програмою можна відстежувати важливі зміни в роботі особистого господарства.

  Детальніше
 • На МКС розцвіла астра

  На Міжнародній космічній станції вперше в історії розцвіла космічна квітка - астра-майорець з яскравими помаранчевими пелюстками. 

  Детальніше
 • Новий бестселер: Amazon продає коров'ячий гній

  Amazon, американська компанія, що займається інтернет-продажами товарів масового попиту, запропонувала покупцям незвичайний продукт - сухий коров'ячий гній.

  Детальніше
 • Топ 5 кращих аграрних ігор світу

  Кажуть, що німецькі фермери, повертаючись з роботи на фермі, відпочивають, граючи в фермерські онлайн-ігри. І, здається, в цьому жарті тільки частка жарту. Інакше навіщо було розробляти такі красиві, точні, деталізовані і технічно вивірені симулятори.

  Детальніше
 • НАСА планує вирощувати картоплю на марсі

  Національне управління з повітроплавання і дослідження космічного простору США (НАСА) планує вирощувати картоплю на Марсі.

  Детальніше
 • Сонечка використовуються для боротьби з шкідниками в Казахстані

  Технологія вирощування комах в лабораторії була запатентована казахстанськими вченими.

  Детальніше
 • Вчені побачили зв'язок невикористовуваних вже ЗЗР зі здоров'ям літніх японців

  Пестицид, використовуваний до початку 1980-х років і, що знаходився в молоці у той час, може бути пов'язаний з ознаками хвороби Паркінсона, повідомляють вчені з Університету медичних наук Сіга в Оцу (Японія).

  Детальніше
 • За гострий смак гірчиці і васабі подякуйте комахам

  Улюблені нами всіма сьогодні приправи такі як гірчиця і васабі, змогли з'явитися завдяки еволюційній «гонці озброєнь» між рослинами і поїдаючих їх гусеницями. До такого висновку прийшов міжнародний колектив учених із США, Австралії, Швеції та Нідерландів, під керівництвом професора Кріса Пайерса (Chris Pires) з університету Міссурі.

  Детальніше
 • Супутник з космосу буде спостерігати за здоров'ям рослин

  Європейське космічне агентство (ЄКА) планує спостерігати за станом здоров'я рослин, вимірюючи інтенсивність світіння, що випускається ними в ході перетворення сонячного світла і двоокису вуглецю в енергію. 

  Детальніше
 • Попелиця захищає рослини від самої себе

  Бактерії-симбіонти попелиць продукують особливий білок, який потрапляє в рослини разом зі слиною комах і активує в них захисний механізм проти шкідників.

  Детальніше
 • ООН запускає Міжнародний рік зернобобових

  Зернобобові, в тому числі всі різновиди сухих бобів і гороху, є дешевим, смачним і дуже поживним джерелом білка і життєво важливих мікроелементів, що можуть принести користь здоров'ю, особливо в країнах, що розвиваються.

  Детальніше
 • Сільським господарством зайняті 1,4 млрд людей

  Населення нашої планети становить понад 7 млрд людей. 

  Детальніше