Корисне, цікаве - Сторінка 4

Хортус Украина
Реєстрація
рус укр
Найбільша база пестицидів в Україні
Ви тут:
Курсы НБУ на сегодня

Корисне, цікаве

 • DV Wing — автономний дрон для точного землеробства

  Французька компанія Drone Volt презентувала автономний безпілотник, який може знаходити хворі рослини та моніторить рівень внесення пестицидів.

  Детальніше
 • У Нідерландах відкрили завод з виробництва кормових водоростей

  Вагенингенский університет і науково-дослідний інститут у Нідерландах запустили пілотний проект з виробництва водоростей на острові Бонайра.

  Детальніше
 • Спеціальний спрей допоможе вирощувати рослини без ГМО

  Вчені університету Квінсленда створюють спрей BioClay, який допоможе поліпшити врожайність посівів без модифікацій геному.
  Дослідження по створенню спрею очолила біотехнолог Міттер Ніна, пише видання Fainaidea.

  Детальніше
 • Смартфон допоможе визначити солодкість полуниці

  Новий датчик під назвою Scio може виявити солодкість полуниці перш ніж ви її з'їсте. Він робить це за допомогою мініатюрного ближнього інфрачервоного спектрометра, який виявляє молекулярний склад речовин.

  Детальніше
 • Бджіл назвали ідеальним прототипом для штучного інтелекту

  Штучний інтелект реально створити на основі принципів життєдіяльності бджіл.

  До такого висновку прийшов Луїс Розенберг, який працює в Силіконовій долині над стартапом Unanimous AI, передає BBC.

  Основа Unanimous AI — вбудований інструмент для колективного прийняття рішень. Він дозволяє сотням учасників відповідати на питання одночасно, об'єднуючи їх колективне розуміння для досягнення однакової відповіді.

  Детальніше
 • Китай налагодить промислове виробництво родючого ґрунту

  Китайські вчені розробили спосіб промислового виробництва родючого ґрунту з піску. Вони запевнили: нова технологія - "нетоксична, дешева і розрахована на масове промислове виробництво".

  Детальніше
 • Вчені створили речовину, через яку москіти будуть вибухати

  Американські вчені з Університету Вандербільта придумали унікальне речовину, яка змушує москітів вибухати.

  Детальніше
 • Пестициди змінюють склад бактерій у роті

  Нове дослідження показало, що пестициди можуть змінювати склад бактерій у ротовій порожнині у сільськогосподарських працівників

  Детальніше
 • Біопаливо: британські будинку обігріють травою

  Британські вчені запропонували цікавий спосіб використовувати занедбані поля, на яких проросли високі трави — створювати біологічне паливо.
  Про це інформує rodovid.me.

  Детальніше
 • За що в Алабамі встановлено пам'ятник бавовняному довгоносику?

  Вперше бавовняний довгоносик (Anthonomus grandis) з'явився в Алабамі в 1915 році і до 1918 знищив майже весь урожай.

  Детальніше
 • Вчені замінять антибіотики на срібло для лікування птахів

  Колоїдне срібло більш безпечно препаратів, що використовуються в птахівництві

  Детальніше
 • Дерево кеппел – природний дезодорант

   Виростає це вічнозелене дерево висотою 20-25 метрів т на о. Ява в Індонезії, в деяких областях Малазії і на Соломонових островах.

  Детальніше
 • Відкрито новий метод підбору добрив

  Дослідники з МФТІ, МДУ та дослідницького центру «Фундаментальні основи біотехнології» розробили спосіб, покликаний прискорити врожайність сельхозяйственных культур. Вчені запропонували нову технологію, що дозволяє за дві години визначати, як хімічні речовини впливають на ріст рослин. Результати дослідження опубліковані в журналі BMC Plant Biology.

  Детальніше
 • У світі набирає популярність альтернатива цукру

  Українським фермерам слід задуматися про вирощуванні такою невибагливою культури, як солодка трава стевія. Культура має великі перспективи на ринку, адже екстракт стевії набирає все більшої популярності у світі як альтернатива цукру. Про це повідомляє НАЦУ «Укрцукор».

  Детальніше
 • В Австралії збудували еко-ферму в пустелі

  В Південній Австралії завершили будівництво ферми в пустелі для вирощування томатів. Еко-ферма Sundrop живитиметься за рахунок енергії Сонця, а для поливу томатів використовуватиме опріснену морську воду, пише Reneweconomy.

  Детальніше
 • Китайський виноград буде мутувати в космосі

  На борту китайського космічного апарату «Тяньгун-2», виведеного на орбіту Землі 15 вересня, були зразки винограду

  Детальніше
 • Догляд за виноградником у вересні

  Завжди радісно зняти з лози рясний урожай винограду. Для того щоб зберегти його як можна довше, грона з шматочками лози 8-10 см акуратно зрізаємо в теплу суху погоду.

  Бажано при цьому не торкатися ягід, щоб не стерти з них восковий наліт. Потім укладаємо їх в один шар гребенями вгору в ящики, підстеливши папір і прибираємо в сухий підвал, де постійна температура 5-70.

  Детальніше
 • У США будуть вирощувати зелень в морських контейнерах

  З осені 2016 р. Кимбал Маск (молодший брат глави Tesla Motors, Inc.) і його колега Тобіас Пеггс планують запустити проект з будівництва вертикальних ферм у морських контейнерах (Square Roots). Проект допоможе починаючим бізнесменам освоїти принципи ведення інноваційного сільського господарства.

  Про це повідомляє Аgro2b.

  Детальніше
 • Нью-Йорк охопила мода на городи на дахах хмарочосів

  Ще одна дивина - село на даху хмарочоса.

  У Нью-Йорку на будинках вирощують овочі, розбивають парки і навіть розводять бджіл. Жителі міста хочуть бути ближче до природи і створюють міні-ферми в мегаполісі.

  Бруклінський міст, хмарочоси і... пасіка. На даху багатьох нью-йоркських будинків тепер можна побачити саме таку картину.

  Детальніше
 • Фермер створив «eBay» для продажу сіна

  Фермер Джої Фрескез зі штату Нью-Мексико (США) створив справжній аналог відомого сайту eBay для фермерів.

  Завдяки цій оригінальній ідеї він зміг поліпшити зв'язок між тими, хто вирощує кормові культури, і їх покупцями, повідомляє Modern Farmer.

  Джої Фрескес створив для аграріїв сайт під назвою HayFinders.com, що спеціалізується на секторі ринку, пов'язаному з купівлею і продажем кормової продукції. Всього за один місяць проект самоокупився і отримав до 96 абонентів-виробників з декількох південно-західних штатів.

  Детальніше
 • Парша яблуні: як боротися?

  Парша – хвороба яблунь, що викликається грибом Venturia inaequalis. Це не саме страшне захворювання, яке може уразити ваше дерево. Тим не менш, яблунева парша послаблює і спотворює яблуню, плоди стають некрасивими і непридатними до тривалого зберігання. Тому профілактика та боротьба з паршею яблуні – необхідний захід для кожного саду, який відвідав цю недугу.

  Детальніше
 • Томатна міль - небезпечний шкідник

  Томатна міль пошкоджує овочеві культури родини пасльонових як в закритому, так і відкритому грунті. Батьківщина цього шкідника-Південна Америка, де з 1980 років вона дуже швидко поширилася майже на всіх площах коханої її культури-томати. У 2006 році це комаха вже проникло до Іспанії і ось швиденько пройшовши всю Європу, в т. ч. Україну та Білорусь опинилася в Росії (Калініградська область і Краснодарський край).

  Детальніше
 • Біопаливо: В Україні почали вирощувати «слонову траву»

  Українець Микола Кикоть повністю перейшов на опалення свого будинку міскантусом (американським очеретом). Вирощує енергетичну культуру на присадибній ділянці, що дозволяє йому взагалі не витрачати гроші на використання газу, дров чи вугілля.
  Врожайність енергетичної культури — майже 30 т / га. Город площею 25 соток, засіяний «слоновою травою» (міскантусом) повністю забезпечив будинок Кікотя біопаливом, повідомляє «Експрес online».

  Детальніше
 • Вчені розповіли, як равлики приймають рішення

  Нейробіологи виявили, що прийняття складних рішень може залежати тільки від двох взаємопов'язаних між собою нейронів. До такого висновку вчені прийшли, вивчивши активність мозку прісноводних равликів під час пошуку їжі, повідомляє ScienceDaily.
  Дослідники стежили за роботою нейронів равликів з допомогою двох електродів, призначених для запису невеликих електричних змін, званих потенціалом дії, в окремих нервових клітинах. Вони виявили два нейрона, один з яких виконував функцію контролера, оцінюючи ймовірність присутності їжі в певному місці, а другий нейрон повідомляв мозку інформацію про те, наскільки равлик голодний.

  Детальніше
 • У Данії замість пестицидів будуть «розпорошувати» сонечок

  Технологія, що дозволяє боротися зі шкідниками сільськогосподарських культур, «розпорошуючи» над полями сонечок замість інсектицидів, розробляється в Університеті Південної Данії (УЮД), повідомляє агентство FlashNord.
  Як повідомляє данське інформаційне агентство Ritzaus Bureau, головних ворогів попелиці — сонечок — передбачається «десантувати» на заражені цими шкідниками поля за допомогою безпілотних літальних апаратів (БПЛА).

  Детальніше