Дослідники з МФТІ, МДУ та дослідницького центру «Фундаментальні основи біотехнології» розробили спосіб, покликаний прискорити врожайність сельхозяйственных культур. Вчені запропонували нову технологію, що дозволяє за дві години визначати, як хімічні речовини впливають на ріст рослин. Результати дослідження опубліковані в журналі BMC Plant Biology.
Українським фермерам слід задуматися про вирощуванні такою невибагливою культури, як солодка трава стевія. Культура має великі перспективи на ринку, адже екстракт стевії набирає все більшої популярності у світі як альтернатива цукру. Про це повідомляє НАЦУ «Укрцукор».
ВПівденнійАвстраліїзавершилибудівництвофермивпустелідля вирощування томатів. Еко-ферма Sundrop живитиметься за рахунок енергії Сонця, а для поливу томатів використовуватиме опріснену морську воду, пише Reneweconomy.
Завжди радісно зняти з лози рясний урожай винограду. Для того щоб зберегти його як можна довше, грона з шматочками лози 8-10 см акуратно зрізаємо в теплу суху погоду.
Бажано при цьому не торкатися ягід, щоб не стерти з них восковий наліт. Потім укладаємо їх в один шар гребенями вгору в ящики, підстеливши папір і прибираємо в сухий підвал, де постійна температура 5-70.
З осені 2016 р. Кимбал Маск (молодший брат глави Tesla Motors, Inc.) і його колега Тобіас Пеггс планують запустити проект з будівництва вертикальних ферм у морських контейнерах (Square Roots). Проект допоможе починаючим бізнесменам освоїти принципи ведення інноваційного сільського господарства.
У Нью-Йорку на будинках вирощують овочі, розбивають парки і навіть розводять бджіл. Жителі міста хочуть бути ближче до природи і створюють міні-ферми в мегаполісі.
Бруклінський міст, хмарочоси і... пасіка. На даху багатьох нью-йоркських будинків тепер можна побачити саме таку картину.
Фермер Джої Фрескез зі штату Нью-Мексико (США) створив справжній аналог відомого сайту eBay для фермерів.
Завдяки цій оригінальній ідеї він зміг поліпшити зв'язок між тими, хто вирощує кормові культури, і їх покупцями, повідомляє Modern Farmer.
Джої Фрескес створив для аграріїв сайт під назвою HayFinders.com, що спеціалізується на секторі ринку, пов'язаному з купівлею і продажем кормової продукції. Всього за один місяць проект самоокупився і отримав до 96 абонентів-виробників з декількох південно-західних штатів.
Парша – хвороба яблунь, що викликається грибом Venturia inaequalis. Це не саме страшне захворювання, яке може уразити ваше дерево. Тим не менш, яблунева парша послаблює і спотворює яблуню, плоди стають некрасивими і непридатними до тривалого зберігання. Тому профілактика та боротьба з паршею яблуні – необхідний захід для кожного саду, який відвідав цю недугу.
Томатна міль пошкоджує овочеві культури родини пасльонових як в закритому, так і відкритому грунті. Батьківщина цього шкідника-Південна Америка, де з 1980 років вона дуже швидко поширилася майже на всіх площах коханої її культури-томати. У 2006 році це комаха вже проникло до Іспанії і ось швиденько пройшовши всю Європу, в т. ч. Україну та Білорусь опинилася в Росії (Калініградська область і Краснодарський край).
Українець Микола Кикоть повністю перейшов на опалення свого будинку міскантусом (американським очеретом). Вирощує енергетичну культуру на присадибній ділянці, що дозволяє йому взагалі не витрачати гроші на використання газу, дров чи вугілля. Врожайність енергетичної культури — майже 30 т / га. Город площею 25 соток, засіяний «слоновою травою» (міскантусом) повністю забезпечив будинок Кікотя біопаливом, повідомляє «Експрес online».
Нейробіологи виявили, що прийняття складних рішень може залежати тільки від двох взаємопов'язаних між собою нейронів. До такого висновку вчені прийшли, вивчивши активність мозку прісноводних равликів під час пошуку їжі, повідомляє ScienceDaily. Дослідники стежили за роботою нейронів равликів з допомогою двох електродів, призначених для запису невеликих електричних змін, званих потенціалом дії, в окремих нервових клітинах. Вони виявили два нейрона, один з яких виконував функцію контролера, оцінюючи ймовірність присутності їжі в певному місці, а другий нейрон повідомляв мозку інформацію про те, наскільки равлик голодний.
Технологія, що дозволяє боротися зі шкідниками сільськогосподарських культур, «розпорошуючи» над полями сонечок замість інсектицидів, розробляється в Університеті Південної Данії (УЮД), повідомляє агентство FlashNord. Як повідомляє данське інформаційне агентство Ritzaus Bureau, головних ворогів попелиці — сонечок — передбачається «десантувати» на заражені цими шкідниками поля за допомогою безпілотних літальних апаратів (БПЛА).
Днями в Абанилье (Мурсія) відбулася цікава презентація, де технікам різних муніципалітетів декількох автономій показали, як маленький дрон розпорошує спеціальну речовину (грибок Beauveria bassiana) на пальми, захоплені підступним комахою-шкідником – червоним довгоносиком.
В один з літніх днів 1948 року любитель гірських сходжень і пристрасний натураліст Жорж де Містраль вийшов з собакою на прогулянку. Прогулянка ця принесла цінні плоди в прямому і переносному сенсі. Туристи повернулися додому обліплені з голови до ніг колючими плодами реп'яха . Подія, здавалося б, звичайне. Однак, очищаючи себе і свого чотириногого друга, Містраль звернув увагу на те, що найміцніше колючки тримаються на тканині там, де вона ворсиста.
У Королівському ботанічному саду в Великобританії провели перше комплексне обстеження світової флори і прийшли до висновку, що всього науці відомо близько 390 900 видів рослин. Ботаніки вивчили існуючі бази даних і виявили там безліч повторів — одна і та ж рослина враховувалося під різними назвами. Загалом, вчені наполягають на цифрі 390 900 видів (за вирахуванням водорослей, мохів, антоцерових і печінкових мхів), з яких приблизно 369 400 видів належать квітковим.
Дротяникі – так називають личинок жуків-щелкунів за схожість з невеликими шматочками дроту. У жуків тіло довжиною 10-15 мм сірого, коричневого або чорного кольору з металевим відливом. Перекинутий на спину, жук згинається, підстрибує вгору і стає на ноги, видаючи при цьому звук, що нагадує клацання.
Для підгодівлі кімнатних рослин не обов'язково бігти в магазин і купувати імпортні добрива. Їх ви можете приготувати і самі:
1. Майже всі кімнатні рослини люблять цукор, особливо кактуси. Тому найпростішим добривом для них може стати солодка вода (0,5 ч.л. цукру на 0,5 склянки води). Можна також перед поливом посипати поверхню грунту цукровим піском (1 ч.л. цукрового піску на горщик діаметром 10 см).
Якщо не хочете застосовувати хімічні інсектициди, можна скористатися перевіреними часом народними препаратами, що мають такі ж властивості. Головки часнику (600 грамів), не очищаючи, подрібніть будь-яким способом. Залийте гарячою водою (1 відро) і прокип'ятіть при закритій кришці близько 3 годин. Потім остудіть, перелийте через марлю або сито в іншу ємність і розбавте водою наполовину. Цією рідиною раз в 6-8 днів поливайте грунт, розраховуючи таким чином, щоб на кожен квадратний метр довелося по половині літра засобу. До речі, і сам часник, як і цибуля страждають від хвороб і шкідників.
Розробник і програміст Клос Йокобсон часто виїжджав на конференції і у відрядження і завжди по поверненню виявляв свої домашні рослини загиблими.Горщики з квіточками на підвіконні вимагають уваги, а сучасні городяни часто забувають про тих, кого приручили. Зате вони ні на мить не розлучаються зі своїми смартфонами. Клос разом з приятелем Ханнесом Остландом придумали, як підключити кожен горщик з рослиною до інтернету і в режимі реального часу повідомляти юним натуралістам про те, що відбувається з їх квітами. На виробництво першої партії гаджетів вони збирають гроші на Kickstarter.
Уже в цьому році він може бути вирощений і продаватися в магазинах і супермаркетах без етикетки ГМО, за повідомленням The Chronicle Herald ГМО картопля задумана для того, щоб вона не корічневіла при розрізанні, по всьому, інтерес до цієї картоплі поділяють тільки ті, хто бажає, щоб їх несвіжий картопля виглядав як свіжий. Для тих людей, які не знають, як зробити так, щоб їх звичайна картопля не ставала коричневою, повідомляємо, що стоїть картоплю покласти в воду або збризнути його невеликою кількістю лимонного соку, що не дасть змінити колір з білого на коричневий колір.
Ботаніки Університету Західної Австралії відкрили, що широко застосовуваний антибіотик Ціпрофлаксацін, що вбиває бактерії, також знищує рослини, пошкоджуючи їх механізм відтворення ДНК.
Світ відкриває для себе мікро-листя, також відоме як «Крісс» або «microgreens». Це крихітні листочки, вирощені за 10 днів, багаті на вітаміни та антиоксиданти.