Новини України - Сторінка 1

Реєстрація
рус укр
Найбільша база пестицидів в Україні
Ви тут:
Курсы НБУ на сегодня

Новини України

 • СБУ викрила схему несплати мита при поставках міндобрив з РФ

  Служба безпеки України задокументувала механізм несплати антидемпінгових мит на майже 2,2 млрд грн постачальниками міндобрив з Росії.

  Детальніше
 • Серед аграріїв зріс попит на рідкий аміак

     Упродовж весняного сезону-2020 через роздавальні станції аміакопроводу було видано приблизно на 10% більше аміаку, ніж за аналогічний період попереднього року. Про це Kurkul.com повідомив виконувач обов’язків директора державного підприємства «Укрхімтрансаміак» Вадим Трунов.

  Детальніше
 • Україна в травні отримала антирекорд у виробництві борошна - експерт

  Виробництво борошна в Україні за 11 місяців 2019/20 МР склало 1,423 млн тонн у порівнянні з 1,553 млн т в минулому МР і 1,756 млн т в позаминулому. При цьому в травні були прізведени рекордно низькі 100 тис. Тонн продукції. Про це повідомив Сергій Сакіркін, голова ревізійної комісії ОС «Борошномели України», в ексклюзивній статті для АПК-Інформ.

  Детальніше
 • Як фермерам користуватися аграрними розписками після відкриття ринку землі

  Продаж земельних ділянок стартує через рік 1 липня 2021 року. Разом з тим банк зможе набувати права власності на земельні ділянки с / г призначення.

  Як зміниться ситуація на цьому ринку в цілому і як ці фактори вплинуть на механізм застосування аграрних розписок, розповів юрист юридичної компанії ESQUIRES Віктор Зальотін.

  Детальніше
 • В Україні скасували держмонополію на виробництво спирту: закон набрав чинності

  Закон президента Володимира Зеленського, який передбачає скасування державної монополії на виробництво спирту, сьогодні, 1 липня, вводиться в дію. При цьому він вступив в силу з 14 грудня 2019 року.

  Детальніше
 • У Парламенті зареєстрували законопроект про кримінальну відповідальність за знищення бджіл

  У Верховній Раді України зареєстрували два законопроекти, один з яких передбачає кримінальну відповідальність за знищення бджіл, а другий вимагає завчасного оповіщення про роботу з пестицидами на полях.

  Автор законопроектів №3740 і №3741 Андрій Деркач.

  Детальніше
 • В Україні скоротилось виробництво соєвої олії та шроту через дефіцит сировини

  Протягом січня-травня 2020 року Україна наростила виробництво деяких видів олійно-жирової продукції.

  Про це повідомили в асоціації «Укроліяпром».

  Так, виробництво олії соняшникової нерафінованої зросло на 8%, соняшникової рафінованої -  на 23,1%, шроту соняшникового - на 4,2%, маргаринової продукції - на 11%, соусів та майонезів - на 5,2%.

  Натомість виробництво олії соєвої скоротилося на 13,7%, а шроту соєвого - на 14,6% через дефіцит соєвих бобів.

  Детальніше
 • В Україні планують побудувати найбільший глибоководний порт на Чорному морі за $ 5 млрд

  В акваторії Березанського лиману в Очаківському районі Миколаївської області планують побудувати найбільший глибоководний порт на Чорному морі.

  У порту, згідно з повідомленням, в тому числі будуть зерновий і маслоналивной термінали.

  Детальніше
 • В Україні за рік запаси гречки скоротилися у 2,5 рази

  Станом на 1 червня 2020 року запаси гречки в Україні становлять 5,5 тис. тонн, що майже у 2,5 рази менше у порівнянні із 13,7 тис. тонн у червні 2019 року.

  Про це свідчать дані Державної служби статистики. 

  Разом з тим, у період із травня по червень 2020 року, запаси гречки скоротилися на 42%. Зазначимо, що на початку року запаси гречки на підприємствах, що займаються зберіганням і переробкою становили 17,2 тис. тонн. 

  За даним Держстату, у 2019 році середня ціна гречки становила 7,5 тис. грн/тонна, що на 34% вище в порівнянні з 2018 роком, а підприємства закупили на 25% менше гречаної крупи - 5,6 тис. тонн. 

  Детальніше
 • Згідно прогнозу в Україні в рази зросте імпорт сої

  Попри скорочення обсягів переробки сої у 2019/20 МР на 18%, у порівнянні з попереднім сезоном, переробники відчувають дефіцит сировини, а деякі навіть почали імпортувати дешевшу, ніж вітчизняна, південноамериканську сою. Тому у 2019/20 МР імпорт олійної виросте до 30 тис. тонн, порівняно з 1,4 тис. тонн у 2018/19 МР.

  Про це повідомляють аналітики електронної зернової біржі Grain Trade.

  Як зазначається, в Україні у 2019 році вперше після стійкого зростання площі сівби сої зменшилися до 1,616 млн га з 1,728 млн га у 20180му, а врожай - з 4,461 до 3,699 млн тонн. У 2017 році країна зібрала 3,899 млн тонн сої, у 2016 - 4,28 млн тонн, у 2015 - 3,93 млн тонн.

  Детальніше
 • АТ «Аграрний фонд» планує розвивати форвардну програму і розширити лінійку роздрібної продукції

  Про це повідомив Богдан Банчук, виконувач обов'язків голови правління АТ «Аграрний фонд». 

  «Ми плануємо розвивати нашу форвардну програму і повернутися на попередні обсяги закупівель зернових. Весняний її етап буде продовжуватися до останньої заявки, але все ж таки дуже великі сподівання покладаємо на осінь», - розповідає Банчук. 

  За його словами головне завдання «Аграрного фонду» на 2020 рік - максимально наблизити товариство до фінансових показників з знаком «плюс». Це амбітний план, який передбачатиме виконання багатьох умов, але компанія готова до цього виклику.

  Детальніше
 • ВР України прийняла закон про планування використання земель

  Верховна Рада України на засіданні 17 червня ухвалила в другому читанні законопроект №2280 «Про внесення змін до Земельного кодексу України та інших законодавчих актів з планування використання земель», який передбачає зонування земель в межах територій ОТГ і розробку комплексних планів просторового розвитку громад. Про це повідомляє прес-служба міністерства.

  Детальніше
 • Аграрні асоціації розкритикували ідею меморандуму щодо квот на імпорт добрив

  Аграрні асоціації вважають помилковим і неприйнятним заяву Федерації Роботодавців України щодо спільної розробки представниками аграрної та хімічної галузі меморандуму щодо допустимого рівня квот на імпорт мінеральних добрив в Україні.

  Детальніше
 • Обмежень імпорту добрив в Україну не буде, - повідомив голова Госгеокадастра

  Глава Госгеокадастра, екс-уповноважений президента України із земельних питань Роман Лещенко зазначає, що президент України Володимир Зеленський вважає недоцільним обмеження імпорту добрив в Україну.

  Детальніше
 • USDA погіршило прогнози для української пшениці і ячменю

  Міністерство сільського господарства США (USDA) знизило прогноз виробництва пшениці і ячменю в Україні в 2020/21 МР.

  Про це йдеться в червневому звіті USDA.

  Так, урожай української пшениці очікується на рівні 26,5 млн т, що на 1,5 млн т нижче травневого прогнозу. Експорт, за припущеннями експертів, проти очікувань минулого місяця знизиться на 1,5 млн т - до 17,5 млн т.

  Також аналітики знизили прогноз урожаю українського ячменю до 9,4 млн т, що на 0,3 млн т нижче попередніх очікувань. Експорт зерновий залишився на рівні 5 млн т.

  Детальніше
 • НБУ знизив облікову ставку до мінімального рівня в історії України

  Національний банк України з 12 червня знизив облікову ставку з 8% річних до 6%. Це найнижчий рівень облікової ставки за історію незалежної України - нижче 6,5% вона раніше не опускалася.

  Про це йдеться в повідомленні регулятора.

  Як зазначається, інфляційний тиск в квітні-травні було слабким через відчутне падіння споживчого попиту на продукти харчування і товари не першої необхідності. Крім цього, інфляцію стримувало здешевлення енергоносіїв, збільшення пропозиції овочів і «заморожування» цін на значну кількість послуг під час карантину.

  Детальніше
 • Названо найпопулярніші сорти озимих культур вітчизняної селекції

  Найбільш поширені на українських полях у минулому році були такі сорти вітчизняної селекції: озимої пшениці - Богдана, Шестопалівка, Подолянка, Смуглянка, Антонівка, Місія одеська та Куяльник; озимого ячменю - Дев'ятий вал, Снігова королева і Достойний.

  Про це повідомили в Інституту аграрної економіки.

  Щодо ріпаку озимого, то серед вітчизняної селекції популярністю користуються Чорний велетень.

  Але найбільш поширеними є сорти озимого ріпаку іноземної селекції, особливо німецької.

  Детальніше
 • В Україні підвищують прогноз урожаю соняшнику

  Згідно з оновленим прогнозом у 2020 році урожай соняшнику в Україні може скласти 16-16,2 млн тонн проти 15,5 млн тонн, зібраних минулого року.

  Такий прогноз дали аналітики apk-inform.com.

  Аналітики підвищили свою оцінку, яка, нагадаємо, становила 15,4-15,7 млн тонн ще в середині травня, у зв'язку з благотворними опадами, що спостерігалися в кінці травня та червні. 

  Детальніше
 • В Україні створять нові напрямки державної підтримки для фермерських господарств

  В Україні будуть створені нові напрямки підтримки для фермерських господарств - дотації на молочних корів, субсидії на оброблювані сільгоспугіддя та інше, для чого буде перерозподілено бюджет Державної програми підтримки аграріїв на 2020 р Відповідну постанову Кабмін прийняв на засіданні 3 червня.

  Детальніше
 • Кабмін скасував обов'язкову рециркуляцию при фумігації зерна

  Уряд 3 червня ухвалив постанову, яка дає можливість зменшити фінансове навантаження на експортерів зернових культур, посилити конкурентоспроможність української продукції на світовому ринку і вдосконалити захист території України від ввезення деяких небезпечних організмів.

  Про це йдеться в повідомленні Міністерства розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства.

  Детальніше
 • В Україні планують ввести плату за користування дорогами для вантажівок

  У Верховній Раді України зареєстровано законопроекти, які передбачають введення плати за використання автомобільних доріг.

  Про це йдеться в повідомленні Міністерства інфраструктури України.

  Зокрема, законопроекти №3544 і №3545 передбачають впровадження системи збору плати за проїзд по автодорогах для вантажного транспорту з дозволеною загальною масою 12 т і більше. Це буде здійснюватися за допомогою супутникових технологій (систем GNSS). Залучені від збору кошти будуть направлятися на розвиток і утримання дорожнього господарства.

  «Найважливіше - ці проекти повинні бути максимально збалансованими. Необхідно враховувати інтереси всіх учасників процесу, слухати бізнес, щоб захистити його від можливих наслідків », - сказав міністр інфраструктури України Владислав Криклій.

  Детальніше
 • Україна посіла друге місце за обсягами імпортованої Євросоюзом органічної продукції

  За підсумками 2019 року Україна посіла 2 місце зі 123 країн за обсягами імпортованої органічної продукції до ЄС, піднявшись на дві сходинки порівняно з попереднім роком.

  «Протягом 2019 року до ЄС ввезено 3,24 млн тонн органічної агропродовольчої продукції, більше 10% якої припадає на Україну. Український імпорт до ЄС збільшився на 27% - з 265,8 тис. тонн в 2018 році до 337,8 тис. тонн в 2019 році», - йдеться в повідомленні. 

  В основному, до ЄС з України експортуються зернові (окрім рису та пшениці, 76,9% зернових українського походження), пшениця (31,8% з України), олійні культури (крім сої, 18,2% та друге місце після Туреччини), соя (4 місце та 13% імпорту сої з України), фрукти (11% та 3 місце). Також Україна входить до групи найбільших експортерів макухи, фруктових соків та овочів, що є ключовими експортними продуктами. 

  Детальніше
 • Україна експортувала агропродукції на $ 7,5 млрд

  Зовнішньоторговельний оборот продовольчими товарами та сільськогосподарською продукцією в січні-квітні 2020 року становив $ 9,6 млрд, що на 8% більше, ніж за аналогічний період минулого року.

  Детальніше
 • У Мінекономіки запрацює робоча група з питань регулювання генетично модифікованих організмів

  У Міністерстві розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства України створено робочу групу, яка займеться питаннями регулювання генетично модифікованих організмів.

  Детальніше
 • З України експортовано 54 млн тонн зерна

  Станом на 29 травня з початку 2019/20 маркетингового року з України експортовано 54 млн тонн зернових культур, що на 7,9 млн тонн більше, ніж за аналогічний період минулого маркетингового року.

  Про це повідомляє Інформаційно-аналітичний портал АПК-України. 

  Зокрема, на зовнішні ринки поставлено:

  -  пшениці - 20,1 млн тонн;

   -  ячменю - 4,8 млн тонн;

  - жита - 8,2 тис. тонн; 

  - кукурудзи - 28,4 млн тонн. 

  Детальніше