Новини України - Сторінка 1

Реєстрація
рус укр
Найбільша база пестицидів в Україні
Ви тут:
Курсы НБУ на сегодня

Новини України

 • В Україні яровий посів виконано майже на 10% прогнозованих площ

  В Україні за станом на 2 квітня сівбу ярових сільськогосподарських культур виконано на 1,3 млн га, що становить 9% від прогнозованих площ. Про це повідомила прес-служба Міністерства розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства України.

  Зокрема, до звітної дати пшеницею засіяно 101 тис. Га, ячменем - 714 тис. Га, вівсом - 77 тис. Га, кукурудзою - 37 тис. Га. Площа сівби гороху досягла 299 тис. Га.

  Детальніше
 • Посли Великої сімки підтримали прийняття зконопроекта про ринок землі в Україні

  Посли «Великої сімки» (G7) вітають прийняття законопроекту про ринок землі №2178-10 в Україні, а також банківського сектора.

  Про це йдеться в заяві групи послів G7 на офіційній сторінці в Twitter.

  Детальніше
 • Мінекономіки обмежить експорт пшениці до 20,2 млн тонн

  30 березня 2020 року президент Української зернової асоціації Микола Горбачьов підписав додаток до меморандуму, запропонований Мінекономіки про узгодження позицій на ринку зерна на 2019/20 МР, яким встановлено граничний обсяг експорту пшениці на рівні 20,2 млн т.

  Про це повідомляє прес-служба Української зернової асоціації. «Цей показник повністю відповідає прогнозу УЗА щодо експорту пшениці з України в поточному маркетинговому році. На сьогодні Україна експортувала майже 18 млн т пшениці, залишилося експортувати в квітні-червні 2020 року відповідно до протоколу 2,2 млн т», — йдеться в повідомленні. 

  Детальніше
 • «Укрспирт» буде виготовляти сировину для антисептиків

  Верховна Рада проголосувала за законопроект №3275, який дозволяє виготовляти дезінфікуючий засіб (сировину для антисептиків) на базі заводів ДП «Укрспирт».

  Про це повідомляє прес-служба ДП «Укрспирт». 

  Під ці потреби працюватимуть додаткові заводи підприємства. Цей законопроект підтримали 312 депутатів. 

  Детальніше
 • Закон про ринок землі прийнято в другому читанні

  Верховна Рада вночі з 30 на 31 березня прийняла у другому читанні Закон №2178-10 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення».

  Про це повідомляється на сайті ВРУ.

  За відповідне рішення проголосували 259 депутатів, проти - 24, утрималися - 3, не голосували - 29.
  Так, фракція «Слуга народу» віддала 206 голосів, «Європейська солідарність» - 23 голоси, «Голос» - 13, депутатська група «Довіра» - 12 і 5 голосів від позафракційних. При цьому фракції ОТЗЖ, «Батьківщина» і депутатська група «За майбутнє» не підтримали прийняття закону.

  Детальніше
 • Через приморозки аграрії можуть втратити до 30% врожаю ріпаку

  Весняні заморозки, які спостерігались нещодавно, можуть призвести до втрати близько 30% врожаю ріпаку на Півдні України.

  Про це розповів Михайло Білий, керівник ПП «Євріка».

  За словами фермера, заморозки вплинули на стан озимих культур, але в різних місцях по-різному. 

  Детальніше
 • Карантин: у садівників виникли проблеми з отриманням саджанців і ЗЗР

  Поширення коронавірусу і введення карантину внесло труднощі в життя українців, адже зупинені залізничні, авіа- та автобусні перевезення, закрились заклади харчування тощо. Однак кардинальних змін у роботу плодоовочевих підприємств карантин не вніс.

  Детальніше
 • Під час карантину аграрії не будуть платити земельний податок

  За період з 1 березня по 30 квітня 2020 р не нараховується і не сплачується плата за землю (земельний податок та орендна плата за землі державної і комунальної власності) за земельні ділянки, що перебувають у власності або користуванні, у т.ч. на умовах оренди, фізичних або юридичних осіб, і використовуються ними в госпдіяльності.

  Детальніше
 • Сприятливі агрокліматичні умови стимулюють розвиток хвороб сільськогосподарських рослин

  Сприятливі агрокліматичні умови в південних, центральних, подекуди західних областях України переважно на добре розвинених посівах озимих пшениці, ячменю та жита стимулювали розвиток борошнистої роси, септоріозу, кореневих гнилей.

  Про це йдеться у звіті Держпродспоживслужби про фітосанітарний стан сільськогосподарських рослин.

  Як зазначається, збудники цих хвороб збереглися на 2-13, максимум 15-20% рослин у Вінницькій, Київській, Рівненській, Херсонській, Черкаській областях.

  На фізіологічно ослаблених посівах ранніх строків сівби Луганської області, в місцях пониження рельєфу 5% рослин уражені сніговою пліснявою.

  Детальніше
 • Парламент прийняв послаблення для бізнесу на час карантину

  Верховна Рада України сьогодні ухвалила податкові послаблення та підтримку бізнесу в умовах карантину.

  Про це повідомив народний депутат групи «За майбутнє» Микола Кучер на своїй сторінці у Facebook.

  359 голосами парламентарі підтримали рішення скасувати цілу низку податків і штрафів з 1 березня по 30 квітня 2020 року.

  Детальніше
 • В Україні спростять реєстрацію сортів насіння

  Уряд і парламент України працюють над спрощенням процедури реєстрації насіння та демонополізацією процедури визначення сортових якостей насіння.

  Про відповідні зміні до законів України «Про охорону прав на сорти рослин» та «Про насіння і садивний матеріал» йшлося сьогодні на засіданні Комітету Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин. Про це повідомляє Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства.

  Детальніше
 • Експорт продукції з України може зменшитися через коронавірус

   Поширення коронавірусу може ускладнити логістику, внаслідок чого ймовірне зниження рівня українського експорту. Зокрема закупівлі української агропродукції можуть знизити найбільші імпортери - Китай, Індія, Іспанія, Нідерланди.

  Детальніше
 • Через падіння цін на нафту зернові подешевшали на 15%

  Падіння цін на нафту на 31% на азійських ринках призвела до здешевлення зернових на 10-15%, на 8% - склало падіння цін за 2 останні дні.

  Про це розповів Леонід Козаченко, президент Української аграрної конфедерації.

  «У контексті країни наклались три негативні фактори - укріплення гривні, нестабільність ринків через коронавірус та падіння цін на нафту. Таких процесів ми не бачили за останніх пару десятків років, які зараз відбуваються в глобальній економіці», - пояснює фахівець. 

  За словами експерта, процеси економічної кризи значно прискорив коронавірус, окрім того на падіння цін на нафту вплинули нестандартні погодні умови під час зими, коли дуже радикально зменшилось споживання газу, нафти. 

  Детальніше
 • УЗА закликає президента прийняти рішення по соєвим правками

  Українська зернова асоціація просить Президента України Володимира Зеленського прийняти рішення щодо прийнятого ще 16 січня 2020 року Верховною Радою України Закону №1210 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення адміністрування податків, усунення технічних і логічних неузгодженостей в податковому законодавстві» і переданого на підпис главі держави 11 лютого 2020 р який скасував так звані соєві правки.

  Про це йдеться в повідомленні УЗА.

  Українська зернова асоціація відзначає, що прийнятий закон регулює питання відшкодування ПДВ експортерам сої та ріпаку, і ринок вкрай потребує визначеності.

  Детальніше
 • Мінагрополітики може відновити роботу в середині місяця

  Уповноважений президента із земельних питань Роман Лещенко спрогнозував, що Міністерство аграрної політики і продовольства може відновити роботу в середині місяця.

  «З наступного тижня буде інституційно відновлено роботу Міністерства аграрної політики. Галузь, яка формує 40% валютної виручки та 20% ВВП країни, матиме профільне міністерство», - сказав він.

  Нагадаємо, у серпні 2019 року Верховна Рада затвердила запропонований прем'єр-міністром Олексієм Гончаруком склад Кабінету міністрів, в якому Міністерство аграрної політики і продовольства об'єднали з Міністерством розвитку економіки і торгівлі.

  Детальніше
 • 276 тонн небезпечних отрутохімікатів виявили на Чернігівщині

  У лютому 2020 року на території Чернігівської області завершилася чергова комплексна інвентаризація місць накопичення заборонених і непридатних до використання в сільському господарстві хімічних засобів захисту рослин, які залишилися з минулих часів.

  Детальніше
 • Рівненські фермери через аграрні розписки отримали понад мільярд гривень

  Сільгоспвиробники Рівненській області з початку впровадження аграрних розписок станом на середину лютого 2020 року оформили 107 даних фінансових документів.

  Фермери за цей час залучили 1,1 млрд. Грн.

  Детальніше
 • УЗА просить уряд скасувати обов'язкову рециркуляцию при фумігації зерна на експорт

  Українська зернова асоціація звернулася до Міністерства економіки, торгівлі і сільського господарства з проханням скасувати обов'язкову установку системи рециркуляції при фумігації на суднах зерна, призначеного на експорт, і ввести клієнтоорієнтірованную практику фумігації.

  Про це пише propozitsiya.com з посилання на агентство УЗА.

  Детальніше
 • Згідно з прогнозом 0,8 млн га посівів озимих підлягають пересіву

  Стан озимих культур восени 2019 року, умови перезимівлі, результати відрощування зразків культур, прогноз погоди дають підставу говорити, що загальна площа озимих зернових культур, що вимагають пересіву або підсіву, складе, по агрометеорологічних розрахунками, близько 0,8 млн га.

  Про це йдеться в повідомленні прес-служби Міністерства розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства.

  Як зазначається, стан посівів озимих на початок перезимівлі був наступним: з посіяних 7,6 млн га озимих зернових культур сходи були отримані на площі 7,3 млн га (96%), з них в доброму та задовільному стані - 6,1 млн га (84%), слабкі посіви - 1,2 млн га (16%).

  Детальніше
 • Експортні ціни на соняшникову олію впали до рівня початку сезону 2019/20 року

  Експортні котирування на українську сиру соняшникову олію на бізисі FOB Чорноморськ впали до рівня, що був на початку сезону 2019/20 року на тлі подальшого поширення коронавирусу у світі і побоювань різкого падіння попиту.

  Про це повідомляє Refinitiv Agriculture.

  Експортери відзначають відсутність зовнішнього попиту не тільки для спотових поставок у березні-квітні, а й на більш віддалені періоди.

  «На товарних ринках зараз панічні настрої, перспективи попиту дуже туманні», - повідомляють трейдери.

  Детальніше
 • Експорт насіння ріпаку у 2019 році зріс на 30%

  Протягом 2019 року Україна експортувала 3,159 млн тонн насіння ріпаку, що на 29,4% більше, ніж у 2018-му (2,440 млн. тонн).

  Про це свідчать дані Державної митної служби.

  Виручка від експорту цієї продукції торік склала $1,283 млрд, а це на 26,9% більше, ніж роком раніше ($1,011 млрд). Таким чином частка цієї продукції у загальній структурі експорту склала 2,56%.

  Найбільше вітчизняне насіння ріпаку купували:

  Детальніше
 • В Україні можлива посуха

  Міністр енергетики та захисту навколишнього середовища Олексій Оржель назвав можливу посуху через нестачу води в річках серйозним викликом для України, оскільки такої теплої та безсніжної зими в Україні давно не було. Про це сказав він на презентації онлайн платформи Eco Platform. Повідомляє УНІАН.

  Детальніше
 • В Україні триває зниження закупівельних цін на пшеницю

  З початку поточного тижня ціни попиту на продовольчу і фуражну зернову на внутрішніх елеваторах і в портах знизилися на 30-80 грн./тонна. Таким чином, в Україні триває зниження закупівельних цін на пшеницю.

  Зниження внутрішніх цін на пшеницю відбувається на тлі здешевлення експортної пропозиції країнами Причорномор'я через посилення конкуренції на ринках збуту з пшеницею ЄС і загальний спад кон'юнктури світового ринку зерна.

  Зокрема СП "Нібулон" від 25 лютого закуповує в своїх філіях внутрішніх областей пшеницю 2-3 класу по 5150-5430 грн./тонна, 4 класу - по 4950-5200 грн./тонна проти відповідно 5200-5480 грн./тонна і 5000-5270 грн./тонна наприкінці минулого тижня. 

  Детальніше
 • Експортні ціни на українську кукурудзу продовжують падіння

  Експортні котирування української кукурудзи продовжили зниження, почате на початку лютого через слабкий попит на неї, в тому числі з боку Китаю.

  Про це повідомляє Refinitiv Agriculture на своєму Телеграм-каналі.

  Поширення коронавирусу підсилило побоювання щодо зниження попиту, що може спровокувати подальше ослаблення цін, вважають оператори ринку.

  «Внаслідок падіння цін на кукурудзу на базисі FOB трейдери знижують закупівельні ціни в портах на базисі СРТ. В результаті поставки кукурудзи дещо скоротилися. Більш високу ціну готові платити лише за великі партії або швидку поставку всього кілька компаній на ринку», - йдеться в повідомленні.

  Детальніше
 • В Україні приватні лабораторії зможуть почати проводити фітосанітарну експертизу на початку 2020/21 МР

  Мінекономіки і профільні асоціації працюють над реалізацією поставлених завдань, які дозволять повноцінно запустити в Україні роботу приватних лабораторій на початку 2020/21 МР, про що 24 лютого в мережі Facebook поінформував заступник міністра розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства України Тарас Висоцький.

  Детальніше