Топ 1
Реєстрація
рус укр
Найбільша база пестицидів в Україні
Ви тут:
Курсы НБУ на сегодня
Новини України

 • У 2016/17 МР Україна на 28% скоротила експорт насіння ріпаку

  Згідно з офіційними даними, в 2016/17 МР Україна експортувала близько 1 млн. тонн ріпаку, що на 28% поступається показнику попереднього сезону і є мінімальним результатом за останні 9 років.

  Основними покупцями української олійної в сезоні, що завершився традиційно були країни ЄС. Зокрема, Польща і Бельгія закупили по 20% від загального обсягу експорту, Франція - 18%, Німеччина - 14%, Нідерланди - 13%, Португалія - 8%.

  Детальніше
 • Запуск Сєверодонецького «Азоту» переноситься на серпень

  Про це заявив голова Правління Сєверодонецького "Азоту" Леонід Бугаєв на зустрічі з керівниками цехів підприємства, яка відбулася 20 липня, за результатами зустрічі з головою Ради Групи компаній Group DF Дмитром Фірташем.

  Зокрема Леонід Бугаєв заявив, що в серпні «Азот» планує відновлення випуску аміачної селітри на привозному аміаці, а повноцінна виробнича діяльність підприємства стане можливою тільки після відновлення надійного електропостачання регіону.

  Детальніше
 • Уряд розширив список банків для компенсації 20% вартості сільгосптехніки аграріям

  Кабінет міністрів України розширив список банківських установ, в які сільгосптоваровиробники зможуть звернутися для отримання 20% компенсації вартості придбаної сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва.

  Про це повідомляє прес-служба Мінагрополітики.

  Згідно з повідомленням, отримати часткову компенсацію аграрії зможуть не тільки через державні банки, а й через банки, у статутному капіталі яких державі належить не менше 75%.

  Детальніше
 • Україна експортувала 1,25 млн тонн зерна нового врожаю

  Станом на 19 липня Україна експортувала 1,25 млн тонн зерна, що на 141 тис. тонн менше, ніж станом на аналогічну дату минулого року.

  Про це повідомляє прес-служба Мінагрополітики.

  Зокрема, експортовано 194 тис. тонн пшениці; 370 тис. тонн ячменю; 689 тис. тонн кукурудзи.

  Детальніше
 • З аграрними розписками почали працювати кредитні спілки

  До роботи з аграрними розписками долучилися кредитні спілки. Фермерське господарство «Крутий яр» із села Лузанівка Канівського району на Черкащині виписало аграрну розписку, за якою  отримало 500 тис. грн. від кредитної спілки «Кредит-СоюЗ».

  Про це повідомляє Національний прес-клуб «Українська перспектива».

  «Крутий яр» обробляє 430 га. В якості застави було визначено майбутній врожай кукурудзи господарства на площі 49,8 га. Термін дії аграрної розписки передбачений до кінця жовтня поточного року. По його завершенню «Крутий яр» повинен повністю розрахуватися з кредитною спілкою.

  Детальніше
 • Аграрії забезпечені добривами на 18%

  Для проведення літньо-осінніх польових робіт 2017 року сільськогосподарськими підприємствами замовлено 674,7 тис. тонн поживних речовин мінеральних добрив, в тому числі азоту - 358,9 тис. тонн, фосфору - 174,0 тис. тонн, калію 141,8 тис.тонн, що становить в середньому на 1 га посівної площі 36 кг поживних речовин мінеральних добрив, з них фосфору - 9 кг на 1 га посіву.

  Забезпеченість всього по Україні складає 18%, з них фосфору - 19%.

  Детальніше
 • Кабмін затвердив механізм проведення перевірок у сфері насінництва і розсадництва

  Уряд затвердив механізм здійснення заходів державного контролю в сфері насінництва та розсадництва. 

  Відповідна постанова Кабінету міністрів від 12 липня 2017 року № 507 «Про затвердження критеріїв, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності у сфері насінництва та розсадництва та визначається періодичність здійснення планових заходів державного нагляду (контролю) Державною службою з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів» оприлюднена на Урядовому порталі.

  Детальніше
 • Частка експорту аграрної продукції зросла до 42%

  За даними Державної фіскальної служби, сальдо зовнішньої торгівлі України аграрною продукцією за перше півріччя 2017 року, порівняно з аналогічним періодом 2016 року, зросло на 28% і у 2017 році. Аграрної продукції за першу половину 2017 було експортовано 8,7 млрд дол. США (+28,1% до минулорічних показників), а імпорт склав 2 млрд дол. США (+1,2% до минулорічних). При цьому частка експорту аграрної продукції у загальній структурі експорту з України зросла з 40,8% у першому півріччі 2016 до 42% у 2017.

  Детальніше
 • Насіннєва асоціація обрала нового голову правління

  Головою правління Насіннєвої асоціації України (НАУ) обрано В’ячеслава Гаврилянчика, керівника напрямку з технічних сервісів ТОВ «Сингента».

  Таке рішення озвучено на щорічних загальних зборах НАУ 14 липня, повідомили в асоціації. 

  Новий голова правління обраний на період з липня 2017 по червень 2018 року. 

  Детальніше
 • Louis Dreyfus зможе почати реалізацію інвестпроекту в Одеському порту

  Урядовий комітет схвалив проект фінансового плану Одеського порту, який дозволить закінчити реалізацію інвестпроекту групи компаній Louis Dreyfus.

  Про це повідомила перший заступник міністра фінансів Оксана Маркарова на своїй сторінці в Facebook.

  Детальніше
 • USDA знизив прогноз урожаю пшениці в Україні на 1 млн тонн

  Міністерство сільського господарства США (USDA) в липні знизило прогноз урожаю пшениці в Україні в 2017 році на 1 млн тонн порівняно з червневим прогнозом ‒ до 24 млн тонн.

  Детальніше
 • З початку 2017/18 МР Україна експортувала 37,2 млн т зерна

  З початку 2017/18 маркетингового року і станом на 12 липня Україна експортувала 575 тис. Тонн зернових, що на 109 тис. Тонн більше за аналогічний період минулого сезону.

  Детальніше
 • Прогноз: виробництво ріпаку в Україні зросте до 1,9 млн т

  Світове виробництво насіння ріпаку в 2017/18 МР збільшиться на 0,9 млн тонн на рік - до 64,2 млн т.

  Про це свідчать оновлені оцінки аналітиків Oil World, повідомляє ІА «АПК-Інформ».

  Детальніше
 • Аграрії просять Гройсмана втрутитися в ситуацію з боргами Ostchem

  Профільні аграрні асоціації, дистриб’ютори та агровиробники звернулися до Володимира Гройсмана з проханням втрутитися у ситуацію із заборгованістю афілійованих структур групи OSTCHEM перед аграрними і сервісними компаніями, яка за різними оцінками складає від 1,7 до 2,5 млрд грн. Не зважаючи на відновлення роботи підприємств після чотиримісячного простою, станом на 05 липня  2017 року структурами групи OSTCHEM не було озвучено жодних планів повернення боргів покупцям своєї продукції.

  Детальніше
 • У 2017 році на кредитування українських фермерів передбачено 65 млн грн

  Міністерство агрополітики України збільшило витрати, заплановані на кредитування фермерів в 2017 році до 65 млн грн.

  Як передає "ПроАгро", про це повідомляє прес-служба Асоціації тваринників України.

  Детальніше
 • Уряд та аграрні асоціації готують земельний меморандум

  Уряд разом із аграрними асоціаціями готує земельний меморандум, який визначить правила роботи на вільному ринку землі та умови й час його запуску.

  Детальніше
 • Угорщина виділить € 40 млн на гранти для українських аграріїв

  Угорщина виділить на грантові проекти для України близько $ 100 млн.

  Про це повідомив міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіятро, передає «Європейська правда».

  Детальніше
 • Уряд продовжить роботу над земельною реформою

  Уряд України продовжить роботу над земельною реформою, незважаючи на інформацію про готовність Міжнародного валютного фонду (МВФ) виключити з умов виділення Україні наступного траншу кредиту прийняття земельної реформи.

  Детальніше
 • Україна експортувала 3,1 млн тонн соняшникової олії

  Протягом січня-червня поточного року Україна експортувала 3,1 млн тонн соняшникової олії на $2,35 млрд.

  Детальніше
 • На Дніпропетровщині запустили новий елеватор потужністю 27 тис. т

  В м Синельникове Дніпропетровської області запустили новий зерновий елеватор потужністю 27 тис. Тонн.

  Як передає "ПроАгро", про це повідомляє прес-служба Дніпропетровської ОДА.

  Детальніше
 • На Миколаївщині частково пошкоджено посіви озимого ріпаку

  Сільгоспвиробники Миколаївської області під час опитування, проведеного експертами ІА «АПК-Информ», повідомили про незначне пошкодження посівів озимого ріпаку.

  Детальніше
 • У 2016/17 МР Україна збільшила експорт зерна майже на 5 млн тонн

  За попередніми підсумками 2016/17 маркетингового року, експорт зернових культур і борошна склав 44,441 млн тонн, що на 4,954 млн т більше ніж в попередньому періоді.

  Детальніше
 • Асоціація "Укрсадпром" веде роботу зі страховими компаніями з розробки пропозицій зі страхування в галузі садівництва та вирощування ягід і очікує перші результати до серпня.

  Детальніше
 • Цьогоріч валова продукція рослинництва скоротиться на 5,1%

  У 2017 році валова продукція рослинництва прогнозується на рівні 175,6 млрд грн, що на 5,1% менше показників 2016 року. При цьому очікується зменшення обсягів виробництва більшості продукції рослинництва, крім жита, гороху та ріпаку.

  Про це повідомив директор Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки», академік НААН Юрій Лупенко, передає перс-служба ННЦ.

  Детальніше
 • В Україні зібрали 1,4 млн тонн зерна нового врожаю

  Станом на 4 липня в Україні На сьогодні жнива ранніх зернових та зернобобових культур розпочалися в 10 регіонах. Зібрано 1,4 млн тонн на площі 437 тис. га (5% від прогнозних 9,4 млн га) при середній врожайності 31,4 ц/га.

  Про це повідомили у Мінагрополітики.

  Детальніше