Топ 1
Реєстрація
рус укр
Найбільша база пестицидів в Україні
Ви тут:
Курсы НБУ на сегодня
Утилізувати непридатні пестициди тепер можна буде як в Україні, так і за кордоном

 Утилізувати непридатні пестициди тепер можна буде як в Україні, так і за кордоном

Відтепер суб’єкти господарювання зможуть самостійно обирати, де утилізувати непридатні для використання та заборонені до застосування хімічні засоби захисту рослин – в Україні чи за її межами.

Кабінет міністрів підтримав позицію Мінприроди та схвалив зміни щодо контролю за транскордонним перевезенням небезпечних відходів та їхньою утилізацією.

Про це повідомив міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак.

Він зазначив, що ця ситуація давно потребувала вирішення, оскільки в Україні ще з часів СРСР накопичилося понад 8,5 тис. тонн непридатних для використання та заборонених до застосування пестицидів.

«Насправді в Україні було лише одне підприємство, яке б могло здійснювати утилізацію таких відходів, – зазначив Остап Семерак. – Як показала практика, зупинка такого підприємства автоматично заводить країну в колапс. На сьогодні виникла ситуація, коли у нас взагалі відсутні  підприємства, які б могли здійснювати утилізацію цієї категорії відходів».

Проте такі підприємства є в інших країнах, однак через законодавчі колізії до цього часу була заблокована можливість утилізувати пестициди за кордоном.

Читайте також: Аграрії забезпечені добривами на 95%

Джерело: agrotimes.net


Нравится
Новини України
Останні новини