Сприятливі агрокліматичні умови стимулюють розвиток хвороб сільськогосподарських рослин - Агропортал

Реєстрація
рус укр
Найбільша база пестицидів в Україні
Ви тут:
Курсы НБУ на сегодня

Сприятливі агрокліматичні умови стимулюють розвиток хвороб сільськогосподарських рослин

Сприятливі агрокліматичні умови стимулюють розвиток хвороб сільськогосподарських рослин

Сприятливі агрокліматичні умови в південних, центральних, подекуди західних областях України переважно на добре розвинених посівах озимих пшениці, ячменю та жита стимулювали розвиток борошнистої роси, септоріозу, кореневих гнилей.

Про це йдеться у звіті Держпродспоживслужби про фітосанітарний стан сільськогосподарських рослин.

Як зазначається, збудники цих хвороб збереглися на 2-13, максимум 15-20% рослин у Вінницькій, Київській, Рівненській, Херсонській, Черкаській областях.

На фізіологічно ослаблених посівах ранніх строків сівби Луганської області, в місцях пониження рельєфу 5% рослин уражені сніговою пліснявою.

«Оздоровлення рослин досягається підживленням їх мінеральними добривами з додаванням мікроелементів. Для підвищення стійкості рослин до стресових умов, у період весняного кущення посіви озимої пшениці можна обприскувати рідкими комплексними добривами з вмістом мікро- й макроелементів та регуляторами росту», - радять фахівці.

Рішення щодо оздоровлення озимих зернових культур фунгіцидами варто приймати після обстеження посівів диференційовано щодо кожного поля. Вибір препаратів здійснювати з огляду на спектр захисної дії їх та домінуючу хворобу.

Читайте також:  Згідно з прогнозом 0,8 млн га посівів озимих підлягають пересіву

Джерело:  AgroTimes


Новини України
Останні новини