Штрафи за забруднення українських земель збільшать в сотні разів - Агропортал

Реєстрація
рус укр
Найбільша база пестицидів в Україні
Ви тут:
Курсы НБУ на сегодня

Штрафи за забруднення українських земель збільшать в сотні разів

Штрафи за забруднення українських земель збільшать в сотні разів

В Україні в сотні разів збільшать штрафи за псування, забруднення і засмічення сільськогосподарських та інших земель, йдеться в прийнятому Верховною Радою за основу законопроекті № 2207-1 д «Про управління відходами».

Документ також передбачає в десятки-сотні разів підвищення штрафів за порушення вимог поводження з відходами під час їх збирання, перевезення та обробки; порушення правил ведення обліку відходів, неподання або подання звітної інформації про управління відходами з порушенням термінів; приховування, перекручення або відмова від надання повної та достовірної інформації за запитами посадових осіб і зверненнями громадян та їх об'єднань з управління відходами; порушення правил передачі відходів; порушення встановлених правил і режиму експлуатації установок і виробництв з оброблення відходів; викидання сміття з вікон поїздів, автомобілів і за борт катерів.

Законопроект також вводить принцип «забруднювач платить» - тобто витрати на запобігання утворенню відходів, їх збирання, перевезення та обробку, включаючи витрати на утримання об'єктів інфраструктури з управління відходами, покриваються власниками відходів і тими, хто їх продукує.

До останніх віднесені фіз-, юрособа і ФОП, які утворюють відходи або відповідно до Закону володіють, користуються і розпоряджаються відходами.

В побутові відходи включені змішані і / або окремо зібрані відходи домогосподарств, включаючи відходи паперу, картону, скла, пластику, деревини, текстилю, упаковки, біо-відходи, брухт, відходи електричного та електронного устаткування, відходи батарей і акумуляторів, медичні та небезпечні відходи в складі побутових, великогабаритні та ремонтні відходи, змішані і / або окремо зібрані відходи з інших джерел в разі, якщо ці відходи подібні за своїм складом з відходами домогосподарств.

В побутові відходи не включаються відходи промисловості, сільського та лісового господарства, рибальства і аквакультури, резервуарів для септиків, стічні води і відходи їх обробки, включаючи осад стічних вод, транспортні засоби, у яких закінчився термін експлуатації, відходи будівництва і знесення.

Вводиться нова комунальна послуга управління відходами.

Плата за послугу визначається на основі тарифу на послугу з управління побутовими відходами та норм надання послуги. До складу тарифу включаються тарифи на послуги зі збирання, вивезення, відновлення і видалення побутових відходів; витрати виконавця послуги з управління побутовими відходами, які необхідні для забезпечення належного надання цієї послуги; тарифи на послуги зі збирання, вивезення, відновлення, видалення відходів визначаються і встановлюються окремо за видами побутових відходів (змішані, великогабаритні та ремонтні, біовідходи і відходи зелених насаджень, інші специфічні види побутових відходів, роздільний збір яких передбачений регіональними і місцевими планами управління відходами) .

З 1 січня 2025 року забороняється експлуатація полігонів відходів без оснащення системами захисту ґрунтових вод, знешкодження біогазу та фільтрату, системами контролю викидів в атмосферу і забруднення ґрунтів і підземних вод, системами моніторингу стану навколишнього середовища.

Виняток передбачено для суб'єктів господарювання в сфері управління відходами, які виконують план приведення місця поховання у відповідність до вимог законодавства за графіком, встановленим в дозволі.

Читайте також: В Україні за рік запаси гречки скоротилися у 2,5 рази

Джерело: propozitsiya.com


Новини України
Останні новини