Бізнес вимагає від Кабміну розблокування процесу реєстрації пестицидів і агрохімікатів - Агропортал

Реєстрація
рус укр
Найбільша база пестицидів в Україні
Ви тут:
Курсы НБУ на сегодня

Бізнес вимагає від Кабміну розблокування процесу реєстрації пестицидів і агрохімікатів

Бізнес вимагає від Кабміну розблокування процесу реєстрації пестицидів і агрохімікатів

З кінця травня в країні зупинено процес державної реєстрації пестицидів і агрохімікатів. За словами компаній-членів Агрохімічного комітету Європейської Бізнес Асоціації, така ситуація має місце з моменту перейменування Міністерства енергетики та захисту навколишнього середовища України та створення Міністерства захисту навколишнього середовища і природних ресурсів України.

Повідомляється, що в кінці травня відбулося засідання Науково-експертної ради при Міністерстві, за результатами якого було рекомендовано до реєстрації понад 100 препаратів. При цьому, до сьогодні рішення Мінприроди щодо реєстрації не прийнято і, відповідно, препарати не вносяться до Державного реєстру пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні.

Для розуміння, без внесення препаратів в Державний реєстр українські та міжнародні імпортери і виробники засобів захисту рослин не зможуть почати процес ввезення та своєчасного забезпечення аграріїв значною кількістю продуктів нового покоління. Така ситуація вже призводить до збитків представників легального бізнесу, які не можуть реалізувати продукти. Крім того, наслідком є ​​недоотримання надходжень до державного бюджету, які оцінюються в мільйони гривень від податків і митних платежів.

Варто також відзначити, що період застосування ЗЗР є досить коротким. Відповідно, фермер буде купувати те, що є в наявності. А через відсутність пропозиції високоякісних зареєстрованих ЗЗР, існує ризик істотного збільшення попиту на сірий імпорт і фальсифіковану продукцію. Таким чином, якість і безпеку майбутнього врожаю, а, відповідно, і експортний потенціал і валютна стабільність країни можуть опинитися під загрозою.

У той же час, непередбачуваність державної політики, фактично, унеможливлює будь-яке планування бізнес-процесів, що негативно позначається і на легкості ведення бізнесу. Як результат, існує загроза продовольчій безпеці держави через можливе зниження кількості, якості і, найголовніше, безпеки врожаю сільськогосподарської продукції.

Читайте також: Штрафи за забруднення українських земель збільшать в сотні разів

Джерело: propozitsiya.com


Новини України
Останні новини