УКАБ знизив прогноз врожайності пізніх культур - Агропортал

Реєстрація
рус укр
Найбільша база пестицидів в Україні
Ви тут:
Курсы НБУ на сегодня

УКАБ знизив прогноз врожайності пізніх культур

УКАБ знизив прогноз врожайності пізніх культур

У зв'язку з несприятливими погодними умовами протягом липня-серпня в ряді регіонів України УКАБ знизив прогноз валового врожаю пізніх культур. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на сторінку Українського клубу аграрного бізнесу в Facebook.

Зокрема, по кукурудзі прогноз вала скоротився з 35,1 млн т до 32 млн т. Такий розрахунок базується на середньої очікуваної врожайності культури в 61 ц / га при площі до збирання 5,25 млн га. Несприятливі умови склалися майже на всій території України, проте найбільше скорочення очікуваного врожаю відбулося в Черкаській, Вінницькій, Полтавській, Кіровоградській та ряді південних областей. В результаті посушливих умов і нестачі запасів вологи в грунті спостерігається передчасне висихання і дозрівання рослин. При польових оглядах досить часто спостерігається недостатня виповненість і порівняно невеликі розміри качанів кукурудзи.

По соняшнику очікування врожаю знижені до 13,6 млн т, в порівнянні з прогнозом в 14,8 млн т на початку червня. Середня врожайність за підрахунками повинна скласти 22 ц / га. Найбільше зниження відбулося за рахунок саме південних областей, де сконцентровано виробництво цієї культури, а також в центральних областях.

Соя також істотно постраждала від несприятливих умов, тому валовий збір очікується в розмірі всього 2,6 млн т, що на 30% менше торішнього показника. Таке суттєве зменшення відбулося в тому числі за рахунок зменшення площі посівів з 1,6 до 1,3 млн га.

Розрахунок прогнозних показників базувався на основі результатів опитування членів агрономічного комітету УКАБ, проведеного в період 1-3 вересня цього року.

Читайте також: Українським аграріям потрібна нова система страхування врожаю — президент

Джерело: propozitsiya.com


Новини України
Останні новини