Європейський Союз експортує тисячі тонн особливо небезпечних пестицидів, в тому числі і в Україні - Агропортал

Реєстрація
рус укр
Найбільша база пестицидів в Україні
Ви тут:
Курсы НБУ на сегодня

Європейський Союз експортує тисячі тонн особливо небезпечних пестицидів, в тому числі і в Україні

Європейський Союз експортує тисячі тонн особливо небезпечних пестицидів, в тому числі і в Україні

Нове розслідування громадської організації Public Eye (разом зі слідчим підрозділом екологічної організації Грінпіс з Великобританії) оприлюднило інформацію про те, що країни Європейського Союзу експортують більше 80 тис. Т пестицидів, які визнані небезпечними і заборонені для використання в ЄС.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на ecolog-ua.com.

Вся ця отруйна продукція йде на експорт. Строго кажучи тут немає нічого протизаконного, але явище є несумісним з мораллю.


У 2018 року країни Європейського Союзу експортували 81 615 т пестицидів, що містять речовини, які заборонені до використання на власних полях через небезпеку, яку вони представляють для здоров'я людей і навколишнього середовища. Країнами- «чемпіонами» цього надзвичайно небезпечного експорту є Великобританія - 32 187 т, Італія - ​​9499 т, Німеччина - 8078 т, Нідерланди - 8010 т, Франція - 7663 т, Іспанія 5182 т і Бельгія 4987 т.

«Якщо країни ЄС, маючи всі наукові дані і висновки, що ці пестициди занадто небезпечні, то як можна безпечно використовувати їх в бідних країнах?», - запитує Баскут Тунчак, колишній спеціальний доповідач ООН.

У липні минулого року 35 експертів ООН закликали ЄС заборонити таку практику. У Франції така заборона має вступити в силу з 2022 року.

Великобританія є провідним експортером особливо небезпечних пестицидів. Тільки Великобританія, Італія, Нідерланди, Німеччина, Франція, Бельгія та Іспанія охоплюють більше 90% обсягів такої токсичної продажу. Ці небезпечні пестициди експортуються в 85 країн світу, три чверті з яких - в країни, що розвиваються, або країни, де законодавство не забезпечує належного захисту здоров'я людей і навколишнього середовища. Найбільше купують такий отруйної хімічної продукції США, далі йдуть країни із середнім або низьким рівнем доходів, з них по зниженню обсягів Бразилія, Україна, Марокко, Мексика та ПАР.

Найбільш поширеними особливо небезпечними пестицидами, які Україна отримує з ЄС, є препарати на основі таких діючих речовин як ацетохлор, атразин і хлорпирифос.
У 2011 році L'Inserm (Національний інститут здоров'я та медичних досліджень, Франція) оприлюднив результати дослідження, в яких було зазначено на шкідливий вплив атразину на розвиток плода і неврологічну систему дітей.

Читайте також: З початку 2021 року в Україні може виникнути дефіцит ЗЗР та добрив

Джерело: propozitsiya.com


Новини України
Останні новини