Міністр: По Україні розпочалося будівництво складів зберігання овочевої продукції - Агропортал

Реєстрація
рус укр
Найбільша база пестицидів в Україні
Ви тут:
Курсы НБУ на сегодня

Міністр: По Україні розпочалося будівництво складів зберігання овочевої продукції

Завдяки державній мотивації сьогодні майже в усіх областях України розпочалося будівництво складів зберігання овочевої продукції. Ефективна логістика та культура зберігання сільгосппродукції в овочесховищах унеможливить сезонний дефіцит і цінові стрибки на овочі. Про це сьогодні на під час зустрічі з журналістами повідомив Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Присяжнюк.

«Відсутність складів зберігання і логістики викликає ціновий ажіотаж і призводить до дефіциту в зимовий період. Тому завдяки державній мотивації сьогодні майже в усіх областях розпочалося будівництво складів зберігання. І треба сказати, що бізнес досить оперативно реагує на подібні пропозиції і активно інвестує в будівництво овочесховищ і підготовку належного товарного вигляду продуктів», - зазначив Міністр.

Очільник Мінагрополітики навів приклад Херсонської області, де швейцарська компанія 4 -5 серпня відкриває першу чергу овочесховища на 50 тисяч тонн, а за два роки планує збудувати овочесховище на 200 тисяч тонн.

«Це дуже важливо, оскільки Херсон – це один із найбільших виробників овочевої продукції в Україні. Ми розуміємо величезну роль логістики в забезпеченні стабільності цінової ситуації на продукцію овочівництва та її запаси. Тому активно працюємо в цьому напрямку», - наголосив Микола Присяжнюк.

Міністр повідомив, що, крім розбудови логістики, важливим питанням також є виховування в сільських мешканців культури зберігання сільгосппродукції.

«На жаль, сільгоспвиробник не звик зберігати свою продукцію в когось у сховищі. Тому ми пропонуємо таку мотивацію, щоб наступного року сільгоспвиробник отримував компенсацію до 40% від вартості зберігання на складах», - зазначив очільник Мінагрополітики.

Микола Присяжнюк також додав, що планується будувати кооперативні склади зберігання, щоб сільські громади могли зберігати свою продукцію на таких складах.

«Ми не можемо забути про сільських жителів, яких у нас 30%. Ми не можемо виключити з балансів сільгоспвиробництва 3,5 млн. гектарів городів, земля яких є досить родючою, адже вона завжди оброблялася органікою. Тому ця земля повинна бути використана в напрямку овочівництва. І кооперативні склади дозволять ініціювати вирощування овочів на селі», - підкреслив Міністр.

http://www.minagro.gov.ua/

 


Новини України
Останні новини