Урожай цукрових буряків буде рекордним і ціни на цукор впадуть - Агропортал

Реєстрація
рус укр
Найбільша база пестицидів в Україні
Ви тут:
Курсы НБУ на сегодня

Урожай цукрових буряків буде рекордним і ціни на цукор впадуть

Поточні результати збиральної кампанії дозволяють говорити про те, що результат виробництва може бути навіть вище, ніж прогноз про те, що в 2011 році Україна може збільшити виробництво бурякового цукру на 40% завдяки суттєвому розширенню посівних площ під цукровим буряком.

Про це пише «Дело».

У 2010 році виробництво цукру склало 1,55 млн. тонн. Внутрішнє споживання цукру оцінюється в 1,8-2,0 млн. тонн, і наситити внутрішній ринок в сезоні, що вдалося тільки завдяки імпорту цукру-сирцю. У 2010 році в країну було імпортовано рекордні обсяги - більше 300 тис. тонн цукру і сирцю.

У цьому сезоні таке не повториться - прогнозованого обсягу виробництва цукру на рівні 2,2 млн. тонн з лишком вистачає для покриття внутрішніх потреб ринку. Основним чинником зростання виробництва стане істотне розширення виробництва цукрових буряків. Площі під цукровим буряком в поточному році збільшені до 540 тис. гектарів із 480 тис. в 2010 році, і більшість посівів знаходяться в доброму стані.

Однак в умовах замкнутого ринку надлишок продукції - аналітики оцінюють його на рівні 200 тис тонн - зробить негативний вплив на ціни і доходи сільгоспвиробників.

Поточний сезон стане першим після цукрової кризи, коли виробництво цукру в нашій країні буде істотно вище необхідного. З урахуванням необхідності імпортувати цукор-сирець в рамках зобов'язань перед СОТ переробникам знову може загрожувати обвал цін і затоварення. Уникнути цього можна, налагодивши поставки зайвого цукру на російський ринок, однак прогресу в переговорах між нашими країнами поки в цьому питанні не спостерігається.

Представник аналітичного департаменту Української аграрної конфедерації (УАК) Денис Рубченко зазначила, що рентабельність вітчизняних сільгоспвиробників через подорожчання палива, природного газу, добрив та відсутності дотацій істотно знизилася.

Виробництво бурякового цукру з урожаю 2006 року в Україні склало майже 2,6 млн. тонн. Через затоварювання ринку і відсутність можливості активного експорту ціни на цукор впали практичні до рівня собівартості. Наступні кілька сезонів характеризували істотним недовиробленням, оскільки аграрії радикально скоротили посіви під цукровим буряком через низькі цін, які їм готові були запропонувати переробники.

Кілька сезонів поспіль ринок компенсував дефіцит залишками цукру врожаю-2006 року, проте до 2008 року вони вичерпалися, і Україні, так і не відновила обсяги посівів цукрових буряків до мінімально необхідних, зіткнулася з повноцінним дефіцитом цукру. Дефіцит досягав 300-400 тис. тонн, і щоб покрити його, не вистачило навіть ввезених за квотою СОТ 260 тис. тонн цукру-сирцю. Відсутні обсяги наша країна компенсувала імпортом білого цукру з Білорусі.

http://www.golosua.com/ua/

 


Новини України
Останні новини