Українські аграрії зібрали 30 млн. тонн зерна - Агропортал

Реєстрація
рус укр
Найбільша база пестицидів в Україні
Ви тут:
Курсы НБУ на сегодня

Українські аграрії зібрали 30 млн. тонн зерна

Станом на 1 серпня в Україні обмолочено вже понад 10,1 млн. га полів. Намолочено 30 млн. тонн зерна при середній врожайності 29,9 ц/га. Співвідношення продовольчої пшениці до фуражної становить в середньому 60% до 40%. Про це сьогодні поінформував Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Присяжнюк.

За словами очільника Мінагрополітики, таких показників раніше вдавалося досягти лише в 1990 та 2008 роках. «До посівної та збиральної кампанії цього року ми підійшли з максимальною відповідальністю. Було збільшено площі посівів, досягнуто рекордних показників внесення добрив, поліпшено матеріально-технічне забезпечення АПК. Як наслідок, навіть за не найсприятливіших погодних умов нам вдалося організувати жнива на найвищому рівні», - відзначив Микола Присяжнюк.

Найбільше зерна намолочено у Одеській області (2,6 млн. тонн), Миколаївській та Херсонській областях (по 2,2 млн. тонн), Запорізькій, Дніпропетровській, Харківській та Вінницькій областях (по 2 млн. тонн), Донецькій, Кіровоградській, Полтавській областях та АРК Крим (1,5 – 1,9 млн. тонн). Мільйонного рубежу досягли Київська та Черкаська області.

У жнивах поточного року задіяно 53,5 тис. комбайнів. Додатково залучено майже 6 тис. одиниць високопродуктивних зернозбиральних комбайнів у складі механізованих збиральних загонів.

Станом на 29 липня сільгосптоваровиробниками придбано 450,5 тис. тонн дизпалива, що складає 95% до потреби на жнива та 129,6 тис. тонн бензину (також 95%).

Як повідомлялося, до збирання цього року підлягає 12,3 млн. га ранніх зернових та зернобобових культур і ріпаку, в тому числі 6773 тис. га пшениці, 3772 тис. га ячменю, 283 тис. га жита, 292 тис. га вівса, 270 тис. га гороху та 858 тис. га ріпаку.

Прес-служба Мінагрополітики

http://www.minagro.gov.ua/

 


Новини України
Останні новини