Земельна реформа може ліквідувати тіньовий ринок землі - Агропортал

Реєстрація
рус укр
Найбільша база пестицидів в Україні
Ви тут:
Курсы НБУ на сегодня

Земельна реформа може ліквідувати тіньовий ринок землі

Земельна реформа може ліквідувати тіньовий ринок землі

Земельна реформа дозволить встановити чіткий механізм купівлі-продажу земель сільськогосподарського призначення, запобіжить спекуляції та нецільове використання земель. Як наслідок, буде ліквідовано тіньовий ринок землі і зруйновані численні корупційні схеми. Про це 1 серпня повідомив міністр аграрної політики і продовольства України Микола Присяжнюк, передає прес-служба Мінагропрод.

За словами М. Присяжнюка, земельна реформа вкрай необхідна для розвитку економіки села, оскільки вона вводить земельні ресурси в економічний оборот. «Пропоновані зміни забезпечать створення прозорого ринку сільськогосподарських угідь на основі єдиної системи державного земельного кадастру. Також буде гарантуватися раціональне використання землі сільгосппризначення, оскільки буде чітко визначено її реальний власник », - зазначив глава Мінагропрод.

Наслідком земельної реформи стане наведення порядку на ринку землі, ліквідація тіньових схем її продажу, зменшення корупції. «Відомості про всі земельні ділянки будуть занесені до державного земельного кадастру, і будь-який громадянин зможе безкоштовно в онлайн-режимі отримати інформацію про будь-якій ділянці. Крім того, законопроект «Про ринок земель» встановить єдині чіткі вимоги щодо порядку купівлі-продажу земель та подальшого їх використання », - повідомив міністр.

Також М. Присяжнюк зазначив, що прийняття законопроекту «Про ринок земель» вирішить питання проведення земельних торгів. Адже з 2008 р. надання земельних ділянок сільськогосподарського призначення в оренду фактично заблоковано, оскільки порядок продажу на земельних аукціонах досі не прийнятий, а діяльність ліцитаторів знаходиться за межами правового поля.

«Головне, до чого ми прагнемо при введенні ринку землі, - це встановлення прозорого і цивілізованого порядку продажу земельних ділянок, припинення спекуляцій та монополізації ринку земель сільськогосподарського призначення великим капіталом», - підкреслив М. Присяжнюк.

http://ukrapk.com/


Новини України
Останні новини