Мінагрополітики веде переговори з Митним союзом щодо тарифної квоти на експорт цукру в обсязі 100 тисяч тонн - Агропортал

Реєстрація
рус укр
Найбільша база пестицидів в Україні
Ви тут:
Курсы НБУ на сегодня

Мінагрополітики веде переговори з Митним союзом щодо тарифної квоти на експорт цукру в обсязі 100 тисяч тонн

Україна щорічно може виробляти понад 3 мільйони тонн цукру. За таких обсягів експортний потенціал країни становить понад 1 мільйон тонн. Наразі Мінагрополітики веде переговори з Митним союзом щодо встановлення тарифної квоти на експорт цукру в режимі вільної торгівлі. Про це сьогодні повідомив Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Присяжнюк під час Наради з питань розвитку цукрової галузі та перспектив виробництва біоетанолу, що проходить у Вінницькій області.

За словами Миколи Присяжнюка, зі збільшенням збору цукрових буряків та виробництва цукру в Україні збільшилась і кількість працюючих цукрових заводів. «Так, якщо у 2009 році у нас працювало лише 56 цукрових заводів, то у 2010 – вже 73. А у 2011 році, за попередніми даними, в Україні налічується вже 80 цукрових заводів», - повідомив Міністр.

Разом з тим, за даними Мінагрополітики, в Україні є ще 26 законсервованих цукрових заводів, які при забезпеченні необхідною кількістю сировини можуть відновити свою виробничу діяльність. «Загальна потужність всіх вітчизняних цукрових заводів дозволяє щорічно виробляти понад 3 мільйони тонн цукру. За таких обсягів виробництва експортний ресурс цукру може становити понад 1 мільйон тонн на суму близько 1 млрд. доларів США», - зазначив Микола Присяжнюк.

При збільшенні виробництва основними ринками збуту українського бурякового цукру можуть бути Російська Федерація та низка інших країн СНД, які до 2020 року не зможуть повністю забезпечити себе цукром. Тому наразі Мінагрополітики, відповідно до доручення Уряду, продовжує переговори з країнами-членами Митного союзу (Росія, Білорусь, Казахстан) щодо встановлення з наступного року тарифної квоти на поставку до Росії українського бурякового цукру у режимі вільної торгівлі в обсязі 100 тисяч тонн.

«В подальшому нам необхідно досягти домовленостей щодо поступового збільшення квоти до 500 тис. тонн», - повідомив Міністр.

Поряд з цим, забезпечення сталого розвитку бурякоцукрової галузі та нарощення виробництва потребує захисту внутрішнього ринку цукру. Насамперед, необхідно обмежити субсидований експорт цукру до України з інших країн в режимі вільної торгівлі. Крім того, такі обмежуючі заходи повинні поширюватись і на цукрозамінники та інтенсивні підсолоджувачі, що ввозяться в Україну для потреб харчової, фармацевтичної та інших галузей. Ця продукція у середньому вже заміщає щонайменше 300 тис. тонн українського цукру.

Прес-служба

http://www.minagro.gov.ua/

 


Новини України
Останні новини