Присяжнюк: В ході реалізації земельної реформи будуть збережені всі діючі сівозміни - Агропортал

Реєстрація
рус укр
Найбільша база пестицидів в Україні
Ви тут:
Курсы НБУ на сегодня

Присяжнюк: В ході реалізації земельної реформи будуть збережені всі діючі сівозміни

Запровадження ринку сільськогосподарських земель дозволить підвищити ефективність аграрного сектору та збільшити обсяги виробництва сільськогосподарської продукції. Для цього, зокрема, передбачається зберегти всі діючі сівозміни та укладені договори оренди. Про це сьогодні повідомив Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Присяжнюк.

Очільник Мінагрополітики наголосив, що поданий на розгляд Верховної Ради проект Закону «Про ринок земель» містить всі необхідні положення для збільшення обсягів виробництва сільськогосподарської продукції. «В проекті ми передбачили, що в разі продажу земельних ділянок, що входять в єдиний масив та використовуються в сівозміні, їх продаж буде здійснюватись виключно за умови подальшого використання цих земельних ділянок у сівозміні до закінчення періоду ротації сівозміни», - наголосив Микола Присяжнюк.

Також Міністр повідомив, що в силі залишаться всі існуючі договори оренди землі. «Ми усвідомлюємо, що головне наше завдання – зберегти існуючий баланс, не порушити ту систему виробництва, яка на сьогодні склалася. Тільки так ми зможемо гарантувати продовольчу безпеку держави, збільшити експортний потенціал та забезпечити розвиток аграрного сектору», - підкреслив Микола Присяжнюк.

Відповідно до проекту Закону, орендарі чи користувачі земельних ділянок, а також власники суміжних земельних ділянок матимуть переважне право на придбання земельної ділянки сільськогосподарського призначення для ведення товарного сільськогосподарського виробництва та особистого селянського господарства. Переважне право на купівлю земельних ділянок, що перебувають у спільній сумісній та спільній частковій власності, матимуть її співвласники.

Прес-служба

http://www.minagro.gov.ua/

 


Новини України
Останні новини