Микола Присяжнюк: Епізоотична ситуація в країні під контролем Мінагрополітики - Агропортал

Реєстрація
рус укр
Найбільша база пестицидів в Україні
Ви тут:
Курсы НБУ на сегодня

Микола Присяжнюк: Епізоотична ситуація в країні під контролем Мінагрополітики

Міністерство аграрної політики та продовольства України вживає всіх заходів для недопущення занесення до України збудника африканської чуми свиней, зокрема з Російської Федерації. Про це сьогодні під час засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Кабінеті Міністрів України повідомив Міністр Микола Присяжнюк.

«Проблема африканської чуми свиней не тільки ветеринарна. Аграрний сектор економіки держави на сьогоднішній день є бюджетоформуючим та бюджетонаповнюючим. Розвиток свинарства дасть можливість отримати додаткові надходження в бюджети всіх рівнів, забезпечити потребу населення у харчовому білку не тільки за рахунок м’яса птиці, скоротити імпорт аналогічних товарів. Тому ми повинні об’єднати зусилля всіх причетних органів влади та посилити контроль за виконанням наших рішень», - наголосив очільник Мінагрополітики.Микола Присяжнюк повідомив, що з метою недопущення занесення збудника хвороби на територію України регіональними службами державного ветеринарно-санітарного контролю і нагляду на державному кордоні та транспорті з початку року перевірено понад 835 тис. транспортних засобів, які перетинали кордон з Російською Федерацією. Вилучено понад 3400 кг продуктів тваринного походження з ручної поклажі громадян. Крім того, в прикордонних областях (Донецькій, Луганській, Сумській, Харківській, а також Запорізькій та АРК Крим) проведено 1,174 млн. щеплень свиней, 2790 перевірок свиногосподарств, обстежено 310 тисяч дворів та 1,6 млн. голів свиней, відібрано 120 проб від диких свиней для проведення лабораторного моніторингу АЧС.

Водночас, враховуючи вимоги Санітарного кодексу наземних тварин Міжнародного епізоотичного бюро, та згідно оцінки аналізу ризику, комісія вважає можливим дозволити ввезення на територію України мінеральних кормів, кормів для непродуктивних тварин, риби, птиці, морепродуктів, коней, дрібних домашніх тварин та інших підконтрольних ветеринарній службі вантажів, які не є фактором передачі збудника АЧС.

«На сьогоднішній день в Україні всіма зацікавленими службами вживається ряд заходів для недопущення занесення збудника цієї хвороби на територію держави, і лише завдяки нашим спільним злагодженим діям і виваженим рішенням, ми маємо контрольовану епізоотичну ситуацію», - підкреслив Міністр.Прес-служба


Новини України
Останні новини