МАЙЖЕ 80 ТИСЯЧ СВИНЕЙ ЩЕПЛЕНО ПРОТИ КЛАСИЧНОЇ ЧУМИ - Агропортал

Реєстрація
рус укр
Найбільша база пестицидів в Україні
Ви тут:
Курсы НБУ на сегодня

МАЙЖЕ 80 ТИСЯЧ СВИНЕЙ ЩЕПЛЕНО ПРОТИ КЛАСИЧНОЇ ЧУМИ

Протягом тижня дії мораторію на ввезення свинини з Російської Федерації, де трапитися спалахи африканської чуми свиней, Державна ветеринарна та фітосанітарна служба України перевірила більше 300 суб’єктів господарювання, діяльність яких пов’язана з виробництвом і переробкою свинини. Також інспектовано більше 70 тисяч дворів, де утримується худоба. Про це повідомив Перший заступник Голови Держветфітослужби України Володимир Горжеєв.


«За століття існування африканської чуми свиней вченими не було винайдено методів профілактики та лікування. Також, на даний момент, більше 1300 господарств працюють в «закритому» режимі, що значно мінімізує ризик епізоотії в Україні», - поінформував Володимир Горжеєв. 

Під час перевірок на державному кордоні ветінспектори вилучили майже 100 кг свинини лише з ручної поклажі громадян, що перетинають кордон.  Згідно з розпорядженням Головного державного інспектора ветеринарної медицини України І.Бісюка, тваринницька продукція, що завозиться громадянами з території РФ, вилучається та оперативно знищується. Автомобільний транспорт, що перетинає українсько-російський кордон, підлягає обов’язковій дезінфекції. 

 «Велику увагу Держветфітослужба приділяє контролю за несанкціонованим ввезенням продукції. Тому створені спеціальні робочі групи ДАІ та МВС, які контролюють переміщення вантажів», - додав Володимир Горжеєв. 

На сьогодні  в Україні не зареєстровано жодного випадку захворювання на африканську чуму свиней. Регіональні державні лабораторії ветеринарної медицини проводять постійні лабораторні моніторингові дослідження на АЧС серед диких кабанів. Основними причинами поширення хвороби в РФ стали безконтрольне переміщення хворих тварин, сировини і продукції тваринного походження, що містять збудника хвороби.

                                                                                                


http://www.minagro.gov.ua/


Новини України
Останні новини