ПРИСЯЖНЮК: В 2011 РОЦІ АГРАРІЇ ЗАКУПИЛИ СІЛЬГОСПТЕХНІКИ НА 3,2 МЛРД ГРН - Агропортал

Реєстрація
рус укр
Найбільша база пестицидів в Україні
Ви тут:
Курсы НБУ на сегодня

ПРИСЯЖНЮК: В 2011 РОЦІ АГРАРІЇ ЗАКУПИЛИ СІЛЬГОСПТЕХНІКИ НА 3,2 МЛРД ГРН

Тільки за 8 місяців поточного року сільгоспвиробниками придбано більше 10 тисяч одиниць техніки. Це значно перевищує показники минулих двох років за аналогічні періоди часу, але повністю не забезпечує потреби аграріїв. Саме тому Міністерство аграрної політики та продовольства приділяє значну увагу розвитку вітчизняного сільгоспмашинобудування. Про це заявив Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Присяжнюк.


«Процвітання сільського господарства безпосередньо залежить від високоякісної техніки. Використання застарілих технологій не сприяє високому врожаю. Тому пріоритетом для міністерства є забезпечення аграріїв усією необхідною технікою, зокрема малих і середніх сільських господарств. Саме завдяки цим крокам продуктивність праці збільшиться в десятки разів», - зазначив Міністр.

Вітчизняне сільгоспмашинобудування спроможне щорічно виготовляти до 300 одиниць зернозбиральних комбайнів і близько 5 тисяч тракторів, що не може забезпечити потреби аграріїв. Часткове покриття дефіциту високотехнологічної техніки і обладнання, що не виробляється в Україні, забезпечується шляхом імпорту.

                  «Держава надає фінансову підтримку для придбання виключно інноваційних зразків кращих світових виробників. Міністерство, спільно з провідними науковими установами, опрацювали перелік нової сільськогосподарської техніки та обладнання іноземного виробництва, аналоги яких не виробляються в Україні для придбання сільськогосподарськими підприємствами у 2011 – 2013 роках», - поінформував Микола Присяжнюк.

Проектом державного бюджетом на 2012 рік передбачено часткову компенсацію вартості складної сільськогосподарської техніки вітчизняного виробництва.

З метою встановлення фактичної потреби агропромислового комплексу в необхідній техніці, Мінагрополітики, використовуючи спеціально-розроблену методологію, веде «Державний реєстр технічних засобів для агропромислового комплексу України».

«Реєстру дозволяє оперативно визначати стан технічного забезпечення та встановлювати, які типи машин необхідно поставити на виробництво, та який прототип вибрати для цього на період 2-3 років», - зауважив Микола Присяжнюк.

                                                                                                                                 Прес-службаНовини України
Останні новини