Цього року в Україні виробили на 500 тисяч тонн цурку більше, ніж минулого - Міністр - Агропортал

Реєстрація
рус укр
Найбільша база пестицидів в Україні
Ви тут:
Курсы НБУ на сегодня

Цього року в Україні виробили на 500 тисяч тонн цурку більше, ніж минулого - Міністр

Цьогоріч вдалося стабілізувати виробництво цукру. Так, при сприятливих погодно-кліматичних умовах, буряки прогнозується зібрати з площі 537,3 тис. га та виробити з них 2 млн. тонн цукру. Про це сьогодні після засідання Уряду повідомив Міністр аграрної політики та продовольства Микола Присяжнюк.

 

«Небувалий врожай цукрових буряків і обсяги цурку, що виробили аграрії цього року, дадуть можливість повністю забезпечити внутрішній ринок, зберегти цінову стабільність на цей важливий стратегічний народний продукт і створити експортний потенціал. Хоча на сьогодні Російська Федерація так і не дала дозвіл на експорт цукру на їхню територію. Але сьогодні є підстави прогнозувати, що ЄС дасть квоти в наступному році, щоб ми могли експортувати цукор до ЄС», - зауважив Микола Присяжнюк.

Міністр також зазначив, що забезпечення сталого розвитку бурякоцукрової галузі та нарощення виробництва потребує захисту внутрішнього ринку цукру, який, «на жаль, залишається до цього часу незахищеним, зокрема, від імпорту цукру білого кристалічного з Республіки Білорусь в рамках Угоди про вільну торгівлю».

Сьогодні активно проводиться пошук зовнішніх ринків для реалізації вітчизняного цукру на експорт. Керівництвом Міністерства аграрної політики та продовольства було проведено переговори з країнами, які мають бажання закуповувати український цукор. Серед потенційних країн, до яких планується експортувати цукор - Китай, Афганістан та інші країни Азії.

Прес-служба Мінагрополітики


Новини України
Останні новини