На розвиток овочівництва буде виділено 30,8 млрд. грн. - Агропортал

Реєстрація
рус укр
Найбільша база пестицидів в Україні
Ви тут:
Курсы НБУ на сегодня

На розвиток овочівництва буде виділено 30,8 млрд. грн.

На розвиток овочівництва буде виділено 30,8 млрд. грн.

Кабінет міністрів України затвердив концепцію розвитку овочівництва та переробної промисловості, яка передбачає орієнтовний обсяг фінансування розвитку овочівництва та переробної галузі до 2015 р. у розмірі 30,8 млрд. грн., З них з державного бюджету - 650 млн. грн., Місцевих бюджетів - 150 млн. грн. Відповідне розпорядження № 1120-р від 31 жовтня 2011 опубліковано на сайті уряду.

Метою концепції є нарощування обсягу виробництва високоякісної овочевої продукції в 2015 р. до 10 млн. тонн, забезпечення продукцією овочівництва на рік у розрахунку на одну людину в кількості, що відповідає певним науково обгрунтованим нормам споживання, і розвиток ринкової інфраструктури, пов'язаної із забезпеченням населення такою продукцією . Концепцію передбачається реалізувати до 2015 р.

Згідно з концепцією, з боку держави овочівництва та переробної галузі має гарантуватися: надання фінансової підтримки для часткового відшкодування вартості будівництва нових тепличних комплексів і овочесховищ; підтримка суб'єктів в овочівництві та переробної галузі, зокрема сільськогосподарських кооперативів, діяльність яких пов'язана з післязбиральної доробкою, зберіганням та реалізацією овочевої продукції і спрямована на інвестування, розробку і виробництво інноваційних продуктів; сприяння вертикальної інтеграції з метою залучення промислового, торгового і банківського капіталу на забезпечення розвитку овочівництва та переробної галузі в сільських населених пунктах; першочергове надання земельних ділянок для будівництва овочесховищ та тепличних комплексів.

Очікується, що реалізація концепції дозволить: довести обсяг виробництва овочевої продукції до 10 млн. тонн на рік; зменшити втрати при зберіганні і частку імпорту овочевої продукції; збільшити виробництво овочів у відкритому і закритому грунті в сільськогосподарських підприємствах, що спеціалізуються на великотоварне промисловому виробництві; створити додатково 30-40 тис. робочих місць; зменшити витрати праці з вирощування, збору і дореалізаціонной підготовці овочів на 20-30%; заощадити земельні ресурси на площі 50-60 тис. га; довести обсяг експорту вітчизняної овочевої продукції до 2,5 млн. тонн і обсяг продукції переробної галузі до 3 млн. тонн; здійснити будівництво нових тепличних комплексів, сучасних овочесховищ і підприємств переробної галузі, насамперед поблизу обласних центрів; забезпечити в повному обсязі населення високоякісною, доступною за ціною продукцією овочівництва та переробної галузі; забезпечити переробну промисловість високоякісним овочевим сировиною в повному обсязі і асортименті шляхом створення овочевих сировинних зон; забезпечити подальший розвиток вітчизняної аграрної науки.

Фінансування розвитку овочівництва та переробної галузі до 2015 р. планується здійснювати за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів у межах бюджетних призначень на відповідний рік, а також інших джерел, зокрема коштів суб'єктів господарювання. Обсяг фінансування повинен уточнюватися щороку під час складання проектів державного та місцевих бюджетів на відповідний рік.


Новини України
Останні новини