На розвиток овочівництва буде виділено 30,8 млрд. грн.

Кабінет міністрів України затвердив концепцію розвитку овочівництва та переробної промисловості, яка передбачає орієнтовний обсяг фінансування розвитку овочівництва та переробної галузі до 2015 р. у розмірі 30,8 млрд. грн., З них з державного бюджету - 650 млн. грн., Місцевих бюджетів - 150 млн. грн. Відповідне розпорядження № 1120-р від 31 жовтня 2011 опубліковано на сайті уряду.
Метою концепції є нарощування обсягу виробництва високоякісної овочевої продукції в 2015 р. до 10 млн. тонн, забезпечення продукцією овочівництва на рік у розрахунку на одну людину в кількості, що відповідає певним науково обгрунтованим нормам споживання, і розвиток ринкової інфраструктури, пов'язаної із забезпеченням населення такою продукцією . Концепцію передбачається реалізувати до 2015 р.
Згідно з концепцією, з боку держави овочівництва та переробної галузі має гарантуватися: надання фінансової підтримки для часткового відшкодування вартості будівництва нових тепличних комплексів і овочесховищ; підтримка суб'єктів в овочівництві та переробної галузі, зокрема сільськогосподарських кооперативів, діяльність яких пов'язана з післязбиральної доробкою, зберіганням та реалізацією овочевої продукції і спрямована на інвестування, розробку і виробництво інноваційних продуктів; сприяння вертикальної інтеграції з метою залучення промислового, торгового і банківського капіталу на забезпечення розвитку овочівництва та переробної галузі в сільських населених пунктах; першочергове надання земельних ділянок для будівництва овочесховищ та тепличних комплексів.
Очікується, що реалізація концепції дозволить: довести обсяг виробництва овочевої продукції до 10 млн. тонн на рік; зменшити втрати при зберіганні і частку імпорту овочевої продукції; збільшити виробництво овочів у відкритому і закритому грунті в сільськогосподарських підприємствах, що спеціалізуються на великотоварне промисловому виробництві; створити додатково 30-40 тис. робочих місць; зменшити витрати праці з вирощування, збору і дореалізаціонной підготовці овочів на 20-30%; заощадити земельні ресурси на площі 50-60 тис. га; довести обсяг експорту вітчизняної овочевої продукції до 2,5 млн. тонн і обсяг продукції переробної галузі до 3 млн. тонн; здійснити будівництво нових тепличних комплексів, сучасних овочесховищ і підприємств переробної галузі, насамперед поблизу обласних центрів; забезпечити в повному обсязі населення високоякісною, доступною за ціною продукцією овочівництва та переробної галузі; забезпечити переробну промисловість високоякісним овочевим сировиною в повному обсязі і асортименті шляхом створення овочевих сировинних зон; забезпечити подальший розвиток вітчизняної аграрної науки.
Фінансування розвитку овочівництва та переробної галузі до 2015 р. планується здійснювати за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів у межах бюджетних призначень на відповідний рік, а також інших джерел, зокрема коштів суб'єктів господарювання. Обсяг фінансування повинен уточнюватися щороку під час складання проектів державного та місцевих бюджетів на відповідний рік.
