Україна: на експорт піде половина рекордного врожаю - УАК - Агропортал

Реєстрація
рус укр
Найбільша база пестицидів в Україні
Ви тут:
Курсы НБУ на сегодня

Україна: на експорт піде половина рекордного врожаю - УАК

У 2011 р. Україні буде мати рекордний урожай зерна - 55 млн. т. Половину спрямують на внутрішні потреби країни і поповнення державних резервів. Останнє буде експортуватися за кордон. Тому в 2011/12 МР Україна має всі шанси стати другою в світі по експорту зернових. Про це в інтерв'ю "AgroNews" повідомив голова Ради підприємців при КМУ та Президент Української аграрної конфедерації Л. Козаченко.

За прогнозами Міністерства аграрної політики і продовольства України, експорт зернових культур в 2011/12 МР складе 27 млн. т, що більш ніж удвічі перевищує показники минулого сезону. Це дозволяє повернути Україні статус світової житниці.

"Показники залежатимуть від тих організаційних заходів, які зараз робить держава для стимулювання цього процесу. Більшість проблем, що виникають в логістиці, фінансування, залежать саме від роботи державних органів. Тому, подолавши їх, ми зможемо перевищити 20 млн. кордон і вийти на друге місце серед світових експортерів, на якому ми були два роки тому ", - зазначив Л. Козаченко.

У наступному році Україні буде освоювати нові ринки, а також посилювати свої позиції на традиційних ринках. До африканського континенту, зокрема Єгипту, буде поставлятися пшениця і кукурудза. Останню - будуть експортувати і в країни Близького Сходу. Також відновлюються поставки на ринок Південної Кореї.

"Ми продаємо зернові культури на традиційних ринках, але одночасно відновлюємо ті екзотичні сегменти світового ринку, які знаходяться на відстані 5-6 тис. км. У нинішніх умовах цього вкрай сприяє світова кон'юнктура. Головне, щоб раптом у нас в країні не виникли якісь то несподівані заборони, як це було в минулі роки ", - зазначив Голова Ради підприємців при КМУ.

Вітчизняна логістика не повністю готова до нинішнього рекордного врожаю зернових. Однак проблема, на думку Л. Козаченка, полягає не тільки в нестачі сховищ або транспортних засобів, але також в недостатній організованості, і високої вартості цих послуг для експортерів. "Вирішення цих питань значно спростить умови ведення експорту для українських аграріїв", - констатує він.


Новини України
Останні новини