Урожай зернових 2011р. перевищив минулорічний показник більш, ніж на 30% - Агропортал

Реєстрація
рус укр
Найбільша база пестицидів в Україні
Ви тут:
Курсы НБУ на сегодня

Урожай зернових 2011р. перевищив минулорічний показник більш, ніж на 30%

Урожай зернових 2011р. перевищив минулорічний показник більш, ніж на 30%

У 2011 р. Україна зібрала рекордний урожай зернових. Вже намолочено понад 55 млн. тонн зерна, що на третину більше, ніж торік, і на 2 млн. перевищує попередній рекордний показник 2008 р.

Про це сказав прем'єр-міністр України Микола Азаров в інтерв'ю газеті «Урядовий кур'єр» від 19 листопада 2011

Зокрема глава уряду відзначив, що аграрії досягли таких результатів не тільки за рахунок збільшення посівних площ, але й завдяки підвищенню середньої врожайності, отримавши в середньому до 36 ц / га проти 28 ц / га у минулому році.

«Вплив природного фактора на врожайність зернових в сучасних умовах виробництва становить близько 30%. Приблизно стільки ж дає використання якісного насіння високопродуктивних сортів і гібридів сільськогосподарських культур, дотримання науково обгрунтованих сівозмін. Ще більше третини додаткового збору зерна з гектара можна забезпечити за рахунок впровадження інших інновацій в аграрній галузі. Наприклад, генетичний потенціал нових сортів вітчизняної селекції ярого ячменю становить до 70 ц / га, озимої пшениці - до 110, кукурудзи - до 140 ц / га. І це, підкреслюю, не «кабінетні викладки». Зокрема у Вінницькій філії Миронівського КХП врожайність кукурудзи становила понад 120 ц / га, в Канівському районі Черкаcской області агрофірма «Заповіт Шевченка» офіційно зареєструвала рекордні для цієї сільгоспкультури 192 ц / га. Це також заслуга вітчизняних учених, які зробили вагомий внесок в нинішній рекордний показник », - зазначив М. Азаров.


Новини України
Останні новини