Присяжнюк: Мінагрополітики повернуло законопроект «Про ринок земель» на повторне 1-ше читання, щоб урахувати всі пропозиції - Агропортал

Реєстрація
рус укр
Найбільша база пестицидів в Україні
Ви тут:
  • Головна
  • ::
  • Новини
  • ::
  • Новини України
  • ::
  • Присяжнюк: Мінагрополітики повернуло законопроект «Про ринок земель» на повторне 1-ше читання, щоб урахувати всі пропозиції
Курсы НБУ на сегодня

Присяжнюк: Мінагрополітики повернуло законопроект «Про ринок земель» на повторне 1-ше читання, щоб урахувати всі пропозиції

За ініціативою Міністра аграрної політики та продовольства України Миколи Присяжнюка після обговорення законопроекту «Про ринок земель» у Верховній Раді його повернули на повторне перше читання. За словами Міністра, під час громадського обговорення від сільгоспвиробників і сільської громади надійшло багато пропозицій, тому законопроект треба доопрацювати та чітко юридично вписати всі зауваження та пропозиції, які надійшли під час обговорення. Про це Микола Присяжнюк заявив під час свого робочого візиту в Харкові.


«Ми виступили з ініціативою відправити законопроект «Про ринок земель» на доопрацювання тому, що за дорученням Президента ми обговорили законопроект по всій вертикалі аж до сільської громади, і горизонталі – зі всіма сільгоспвиробниками. Від них було досить багато слушних зауважень до законопроекту. Тому я вважаю нашим обов’язком максимально врахувати всі пропозиції. Саме тоді законопроект реалізує своє завдання – захистити вітчизняного сільгоспвиробника, не обезземелити селянина і підняти роль держави в ринку землі», - зазначив Микола Присяжнюк.

Очільник Мінагрополітики проінформував, що законопроект «Про ринок земель» обговорювався з усіма цільовими аудиторіями: власниками земельних паїв, сільськими територіальними громадами, дрібно-, серединьо- та великотоварними сільгоспвиробниками, а також керівниками банківських установ, міжнародними інституціями, громадськими організаціями та засобами масової інформації.

Основні зауваження стосувались: необхідності регулювання і контролю ринку з боку держави; встановлення максимальних площ земель у власності однієї особи; встановлення кола покупців (переважного права на придбання земель); створення Державного земельного банку; визначення мінімального терміну оренди землі; необхідності декларування джерел надходження коштів покупцям.

«І що найважливіше – пропозиція про необхідність відрахування 1 % від орендної плати за землю для соціально-економічного розвитку сільських територій. Для цих цілей кошти будуть концентруватись на рахунках сільських та селищних рад», - додав Микола Присяжнюк.

За словами Міністра, одне з головних завдань завершення земельної реформи та запровадження ринку землі – «підняти» українське село за допомогою залучення кредитних ресурсів, а не за рахунок продажу землі.

«Завершення земельної реформи та запровадження обігу сільськогосподарської землі не дорівнює продажу землі. Земля повинна стати капіталом селянина, який з кожним роком буде приносити йому все більші доходи», - підкреслив Микола Присяжнюк.

Прес-служба

Новини України
Останні новини