У 2012 р. пшениця подорожчає через пересівання озимих культур - Агропортал

Реєстрація
рус укр
Найбільша база пестицидів в Україні
Ви тут:
Курсы НБУ на сегодня

У 2012 р. пшениця подорожчає через пересівання озимих культур

Після рекордного врожаю, зібраного аграріями Україні в нинішньому році, наступною восени вони можуть недорахуватися його на суму 1,86 млрд. грн., Прийшли до висновку фахівці Національного наукового центру "Інститут аграрної економіки". Причина - через посушливу осені слабо зійшли озимі. За прогнозом МінАПіП, доведеться навесні пересівати близько 1,5 млн. га або третину засіяного.

Сума збитків складається з двох частин - вже понесених витрат на посівну, це 1,185 млрд. (за витрат на посів одного гектара 790 грн.), Плюс ще 674 млн. грн. на пересівання (витрати 449 грн. / га, тому що треба менше вносити добрив).

В результаті собівартість тонни озимої пшениці зросте в 2012 р. до 1 600 грн., Ячменю - до 1 350 грн., Жита - до 1 300 грн., А продажна ціна - ще на 30%, досягнувши, наприклад, по пшениці в середньому 2 100 грн. (Цього року - 1 330 грн.). На думку директора компанії "ПроАгро" М. Верницький, прогноз збитків коректний, але весняні витрати можуть бути й вищим, адже невідомо, почому навесні буде дизпаливо.

"Що стосується обсягу майбутнього врожаю, то поки достовірно можна сказати лише те, що зберемо менше, ніж цього року, але голоду не буде, - говорить М. Верницький. - Навіть якщо не пересівати ні гектара, все одно при нормальних розкладах (м'яка зима, тепла волога весна) має вродити не менше 13-14 млн. т пшениці, цього достатньо, щоб рік досхочу годувати всю країну. Але ж є ще кукурудза, жито, ячмінь. Ціни можуть і не дійти до 2 000 грн., адже в цьому році надлишок пропозиції. Тому хліб (соцсорта. - авт.) точно не подорожчає ".

У свою чергу, аналітик Р. Рибчинський, навпаки, вважає розміри збитків завищеними, прогнозуючи, що частина озимих, які вважаються загиблими, перезимують в землі і зійдуть ранньою весною. Р. Рибчинський стверджує, що прогнози про пересіванні 1,5 млн. га - оцінні і про об'єктивний стан полів можна буде судити не раніше кінця лютого 2012 Що стосується вартості зерна, то пропозицій багато, але і ціна не падає - 1 600 - 1 700 грн. за тонну продовольчої пшениці. Самі селяни кажуть, що продали б і дешевше, але поки немає сенсу, адже живі гроші будуть потрібні тільки на посівну.

"Це на півдні посуха, у нас озимі зійшли добре, думаю, пересівати не будемо. Зібрали пшениці по 46 ц / га (в середньому по країні врожайність близько 30 ц / га)", - розповів фермер з Чернігівщини А. Бутенко. Поки надлишки зерна скуповує Держрезерв, стверджує прес-секретар прем'єра М. Азарова В. Лук 'яненко. "Запасаємося з таким розрахунком, щоб вистачило до кінця червня-2012, - сказав Лук'яненко. - Але головне - накопичуємо запаси палива та посівного матеріалу, щоб аграрії могли його купити за доступними цінами і пересіяти при необхідності поля".


Новини України
Останні новини