Україна і ЄС домовилися про спільні заходи щодо протидії африканської чуми свиней - Агропортал

Реєстрація
рус укр
Найбільша база пестицидів в Україні
Ви тут:
Курсы НБУ на сегодня

Україна і ЄС домовилися про спільні заходи щодо протидії африканської чуми свиней

Україна і Європейський Союз приймають спільні заходи з профілактики та протидії епідемії африканської чуми свиней, що несе загрозу з території Російської Федерації. Про це повідомив журналістам міністр аграрної політики і продовольства України М. Присяжнюк за результатами зустрічі з єврокомісаром з питань сільського господарства Д. Чолош, що відбулася напередодні в Брюсселі.

"Ми спільно з Єврокомісією почали роботу зі створення зони контролю, щоб уникнути і припинити розповсюдження вірусу на українську територію і, зрозуміло, на європейську", - зазначив М. Присяжнюк.

За словами міністра, мова йде про посилення контролю за пересуванням м'ясної продукції, зерна з уражених регіонів на території Росії, а також контролю за міграцією диких тварин. "Це великий комплекс заходів. Ми їх самостійно виконуємо, але, об'єднавши зусилля, досвід і фінансові ресурси, ми зможемо посилити цей контроль. І Євросоюз до цього контролю вже практично долучився", - зазначив міністр аграрної політики України.

Вірус несе велику загрозу для сільського господарства, підкреслив міністр. "Ліків і вакцин від африканської чуми свиней немає. Можна приймати тільки профілактичні заходи. Як наслідок, якщо вірус потрапив на територію, практично всіх свиней необхідно спалити. Грузія мала африканську чуму, і вона залишилася без свиней. Сьогодні Російська Федерація, на превеликий жаль, сотнями-тисячами утилізує поголів'я свиней. Це загрозлива епідемія, яку необхідно зупинити ", - зазначив М. Присяжнюк.

Міністр нагадав, що українська сторона на сьогоднішній день прийняла необхідні профілактичні, захисні, заборонені заходи. "Ми заборонили всі. У нас повністю на кордоні введені дезінфекційні бар'єри, заборонено ввезення з території Росії свиней, м'яса. Перевіряються навіть пасажири прикордонних електропоїздів на наявність м'ясопродукції. Заборонено також транзит фуражного зерна по українській території з РФ. Ми жорстко підходимо до цього", - запевнив Н. Присяжнюк.


Новини України
Останні новини