Херсонський машзавод і білоруський "Гомсельмаш" створюють спільне виробництво комбайнів - Агропортал

Реєстрація
рус укр
Найбільша база пестицидів в Україні
Ви тут:
Курсы НБУ на сегодня

Херсонський машзавод і білоруський "Гомсельмаш" створюють спільне виробництво комбайнів

Херсонський машзавод і білоруський

Херсонський машинобудівний завод (HMZ), єдиний в Україні виробник зернозбиральних комбайнів, і великий білоруський виробник сільгосптехніки - Республіканське унітарне підприємство "Гомсельмаш" (Гомель) мають намір спільно виробляти самохідні зернозбиральні комбайни пропускною здатністю 8, 10 і 12 кг / сек. на потужностях у Херсоні. 

Як повідомили на українському підприємстві, відповідна угода про створення спільного виробництва комбайнів сторони підписали 1 жовтня.

"Сьогодні в Україні виробляється фактично одна модифікація комбайнів, а потреба є як мінімум в чотирьох, тим більше валовий збір зерна з кожним роком зростає, а парк комбайнів в сільгосппідприємствах відпрацював свій ресурс", - зазначають на підприємстві.

У той же час, відзначив співрозмовник агентства, потреба у новій техніці задовольняється за рахунок були у вжитку імпортних машин, але вони дорогі і недешеві в обслуговуванні.

"Виробництво ж вітчизняних конкурентоспроможних комбайнів дозволить знизити собівартість зерна, вирішити соціальні проблеми, збільшити надходження до бюджетів та кількість робочих місць, забезпечити певну економічну незалежність", - наголошують на ХМЗ.

"Довше і значно затратніше було б створювати сімейство комбайнів з нуля, а" Гомсельмаш "- потужне підприємство, комбайни якого присутні на ринку України більше 5 років. Вони пройшли необхідні випробування і добре зарекомендували себе на полях", - цитують на підприємстві голову правління ТОВ "НВП" ХМЗ "Олександра Олійника.

У прес-службі ХМЗ повідомили, що, згідно з угодою, в 2010 р. планується випустити 300 комбайнів КЗС-8 і КЗС-12, в 2011 р. - 1 тис., у 2012 р. - 1,5 тис.

У той же час, комбайн з пропускною здатністю 10 кг / сек. (КЗС-10) буде й далі розроблятися на основі комбайна "Славутич".

Крім того, через 3-4 роки планується спільне виробництво комбайнів з пропускною здатністю 14 кг / сек.

"Така гамма самохідних зернозбиральних комбайнівповністю забезпечить потреби України", - зазначають на ХМЗ.

Продукція буде реалізовуватися через дилерську мережу ТОВ "Техноторг-Дон" (Миколаїв).

У числі переваг співпраці з білоруським виробником на ХМЗ відзначають той факт, що "Гомсельмаш" не тільки зберіг, а й примножив створену за часів СРСР базу. Крім того, 40% продукції заводу складає держзамовлення.

Зі свого боку, ХМЗ має необхідний досвід виробництва комбайнів, матеріальну базу і кваліфіковані кадри.

За словами А. Олійника, з урахуванням планованого зростання виробництва комбайнів в 2010 р. планується збільшити чисельність працівників ХМЗ на 500 чол. і надалі продовжувати таку динаміку.

ХМЗ також планує нарощувати випуск комплектуючих і розвивати виробництво навісний техніки (жниварки для кукурудзи, соняшнику, ріпаку), яка буде адаптована під уніфіковане сімейство комбайнів.

ТОВ "Херсонський машинобудівний завод" створено на базі виробничих потужностей ВАТ "Херсонські комбайни". Підприємство спеціалізується на виробництві складної сільськогосподарської техніки, випускає єдиний в Україні зернозбиральний комбайн "Славутич". ХМЗ входить у структуру ТОВ "НВП" БілоцерківМАЗ "(Біла Церква Київської обл.).

РУП "Гомсельмаш", що випускає технологічно взаємозалежний ряд машин для обробітку та збирання основних сільськогосподарських культур, щорічно виробляє продукцію на суму більше $ 900 млн., у тому числі понад 3,5 тис. зернозбиральних комбайнів. На підприємстві працюють 20 тис. чол.


Новини України
Останні новини