ВР Украины приняла в первом чтении проект закона "О рынке земель" - Агропортал

Реєстрація
рус укр
Найбільша база пестицидів в Україні
Ви тут:
Курсы НБУ на сегодня

ВР Украины приняла в первом чтении проект закона "О рынке земель"

Верховна Рада Україна прийняла в першому читанні проект закону "Про ринок земель". За дане рішення проголосували 245 з 290 народних депутатів, зареєстрованих у сесійній залі. Даним законом мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення передбачено продовжити до 2013 р.

Голова Комітету ВРУ з питань аграрної політики та земельних відносин Г. Калетник (фракція Партії регіонів) відзначив, що в законопроекті пропонується, щоб покупцями землі були тільки громадяни України і держава. За його словами, земельні ділянки сільськогосподарського призначення, придатні для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, можуть набувати у власність за цивільно-правовими договорами тільки: громадяни України; держава в особі державного земельного банку, відповідних органів державної влади, Ради міністрів Автономної Республіки Крим; територіальна громада села, селища, міста в особі сільських, селищних, міських рад.

Він зазначив, що молоді фахівці, фермерські господарства будуть отримувати землю за спеціальною пільговою процедурою.

Г. Калетнік наголосив, що законопроектом передбачено, що одна особа може придбати не більше 100 га землі.

Він також поінформував, що даним законопроектом передбачено обмежити оренду земель на території одного району і однієї області. За його словами, фізична або юридична особа зможе орендувати в районі не більше 6 тис. га землі і в області - не більше 5% земель с / х значення.

При цьому він додав, що дана особа має бути обов'язково зареєстровано за місцем розташування землі. Він зазначив, що це дасть можливість для збільшення щорічних надходжень до місцевих бюджетів на суму 4 млрд. грн.

Цей законопроект визначає правові та економічні засади організації та функціонування ринку земель, а також порядок проведення земельних торгів.

Іноземці, особи без громадянства, юридичні особи не можуть набувати у власність землі сільськогосподарського призначення за цивільно-правовими договорами.

Продаж земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної або комунальної власності (права оренди), не наданих у користування, на яких відсутні господарські будівлі і споруди та інші об'єкти нерухомого майна, здійснюється на конкурентних засадах (аукціонах), крім випадків, визначених Земельним кодексом України.

Стартова ціна продажу земельної ділянки сільськогосподарського призначення державної або комунальної власності (права оренди) не може бути нижче її вартості, визначеної на підставі експертної грошової оцінки, яка проводиться за методикою, затвердженою Кабінетом Міністрів України.

Ціна продажу земельної ділянки сільськогосподарського призначення державної та комунальної власності не може бути нижче її експертної грошової оцінки, встановленої на час продажу відповідно до закону.

Забороняється здійснювати зміну цільового призначення земельних ділянок сільськогосподарського призначення, розташованих за межами населених пунктів, які були придбані із земель державної та комунальної власності протягом 10 років з дня укладення договору відчуження.


Новини України
Останні новини