Аграрії готуються до кризи - Агропортал

Реєстрація
рус укр
Найбільша база пестицидів в Україні
Ви тут:
Курсы НБУ на сегодня

Аграрії готуються до кризи

У 2012 р. агробізнес займеться оптимізацією, будівництвом логістики і пошуком зовнішніх запозичень. Про серйозні інвестиції мова не йде - в світі очікується збільшення фінансової кризи, в Україні розвиток сектора буде гальмувати мораторій на продаж земель, пише ІА "Економічні вісті".

"Якщо хтось вам каже про те, що справи в його банку в Європі йдуть добре, - не вірте. Він обманює. Банки ЄС і США знаходяться в дуже хиткою ситуації. А банки України дуже залежать від стану європейського ринку, який зараз перебуває в стадії рецесії. Україну також це відчує. Більш того, ознаки світової рецесії вже проявилися в Україну - істотно скоротилися обсяги споживання продукції ", - сказав на конференції" Ведення аграрного бізнесу: перспективи 2012 р. " Жак Муньє, голова правління банку Credit Agricole CIB.

Його колега, виконавчий директор, експерт зі стратегічного планування світових аграрних ринків UBS Уейн Гордон ще більш згустив фарби навколо перспектив фінансування агросектору в 2012 р. "Доступ до ресурсів стане жорстким і обмеженим. Вартість кредитних коштів збільшиться. Європейські банки продадуть протягом наступних трьох років активів на суму $ 3 трлн. ", - повідомив він. Але також він підтримав аграріїв в тому, що не варто боятися падіння цін на агропродукцію, оскільки це явище циклічне і тимчасове, мовляв, до 2050 р. нас буде вже 9 млрд., і продукти харчування будуть завжди в ціні.

Наші бізнесмени, вислухавши думку міжнародних фінансистів, зробили висновок про те, що зараз не час для глобальних інвестицій і запозичень, а значить, треба поки зберегти та оптимізувати те, що є.

Високий урожай цього року наочно показав проблему вітчизняного АПК - аграрій не вміє поки робити ефективний бізнес без урахування зростання виробництва і врожайності. Як відзначають експерти, необхідно, щоб Україна поступово відходила від показників результативності, вимірюваних натуральними величинами (гектарами, тоннами), і переходила до вимірювання ефективності виробництва. Адже саме рентабельність є одним з головних вартісних показників ефективності виробництва, що характеризують рівень віддачі активів і ступінь використання капіталу у виробничому процесі. Так, наприклад, рентабельність зернових в 2011 р. знизився в порівнянні з 2010 р. на 15%, а цукрових буряків - на 10%. Це означає, що агровиробники недоотримали кошти, які вони могли б інвестувати під урожай 2012

В результаті, ряд компаній вже заявили про те, що розширювати бізнес, розвивати нові напрями вони не будуть, а зосередяться на тому, як примножити дохід з тонни продукції. "Ми не збираємося розширювати земельний банк. Головне завдання для нас зараз - збільшити ефективність бізнесу, його віддачу", - розповів Д. Скорняков, перший заступник гендиректора аграрного холдингу "Harveast", аграрного активу СКМ. У першому півріччі компанія, за словами Д. Скорнякова, має намір вкласти $ 10 млн. у відновлення парку техніки, що дозволить збільшити продуктивність бізнесу. Прогнози на 2012 р. представник компанії зробити не зміг.

Другий великий гравець - компанія "Сварог Вест Груп" має намір продовжити практику оптимізації бізнесу. "Діяльність нашій компанії зосереджена в різних напрямках - рослинництво, тваринництво, садівництво, овочівництво. Ми б розвивали всі напрями, але пауза буде в масштабуванні рослинництва, оскільки ще не знято мораторій на продаж землі. Від того, якою стане законодавча база в сфері регулювання ринку землі, залежать наші плани по збільшенню банку землі. Щодо якості сільгосппродукції - однозначно будемо розвивати елеваторне виробництво, так як нам не вистачає наявних потужностей для якісного зберігання вирощуваної продукції ", - сказав А. Гордійчук, голова правління" Сварог Вест Груп ". Він же розповів про досвід оптимізації витрат.


Новини України
Останні новини