Земельна реформа – чи є у українців майбутнє? - Агропортал

Реєстрація
рус укр
Найбільша база пестицидів в Україні
Ви тут:
Курсы НБУ на сегодня

Земельна реформа – чи є у українців майбутнє?

Земельна реформа – чи є у українців майбутнє?

Як роги не заважають дияволу носити найрізноманітніші головні убори, так і обіцянки української влади протягом останніх 20 років «підняти сільське господарство» зовсім не гарантують, що на прополку буряків у нас, нарешті, вийдуть трактори, керовані роботами, а не бабусі-колгоспниці з мотиками. Ви запитаєте: ну, і що ж робити?

Насправді в нашій країні ще ніхто не знайшов відповіді на це питання. Було безліч спроб поліпшити технології та умови побуту на селі, але ці експерименти завжди закінчувалися черговим наїздом новітніх латифундистів на напівлегальні колгоспні паї українських селян. Олігархи скористалися безправним становищем і безграмотністю наших селян і створили тіньовий ринок землі.

Адже щоб підтримувати динамічний розвиток агробізнесу в Україні, потрібні лише дві умови: ринок землі та інвестиції (не менше 60 млрд. доларів на рік на 30 млн. гектарів ріллі). І тільки обзавівшись законними земельними наділами, наші фермери-підкуркульники та латифундисти-кулаки почнуть масово сплачувати податки замість хабарів і перестануть виводити свій навар за кожен корабель зерна в офшорні зони.

І якщо, як показує практика двох останніх десятиліть, оплотом демократії та правопорядку України, схоже, стане не скоро, то ось переможний оскал економічного «дракона» світу показати явно зможе. Більше того, елементи економічного дива, тобто швидкого зростання протягом короткого часу, вже трапилися у нас протягом останнього року, коли наша промисловість показала найвищий ріст в Європі - не менше 10 відсотків! Тепер настала черга українського сільського господарства, без якого нам не підняти найважливіших параметрів життя пересічних українців, таких як реальні доходи і ВВП на душу населення.

 


Новини України
Останні новини