Міністр: Протягом 2010-2011 років кількість овочесховищ в Україні збільшилась утричі - Агропортал

Реєстрація
рус укр
Найбільша база пестицидів в Україні
Ви тут:
Курсы НБУ на сегодня

Міністр: Протягом 2010-2011 років кількість овочесховищ в Україні збільшилась утричі

Сьогодні, 13 грудня 2011 року, Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Присяжнюк взяв участь у відкритті першої черги сучасного овоче- та фруктосховища загальною місткістю 55 185 тон одночасного зберігання у с. Мартусівка Київської області. Очільник Мінагрополітики наголосив на тому, що у зв’язку зі збільшенням обсягів вирощування овочів і фруктів нові овочесховища вкрай важливі для рентабельності та збереження якості цієї групи продуктів.

«Ми чітко розуміємо, що наш сільгоспвиробник спроможний виростити ту кількість овочів і фруктів, які необхідні для споживача всередині країни. Але через відсутність логістики та складів зберігання ми раніше втрачали до 40 % овочів і фруктів. Сільгоспвиробники вирощували продукти, а без ринків збуту їхні врожаї згнивали на городі або згодовувалися худобі. Сільгоспвиробник не отримував прибуток, а споживач – національний якісний продукт», – зазначив Міністр.

За словами очільника Мінагрополітики, ініційована Урядом програма розбудови логістики і овочесховищ дасть можливість ліквідувати такі недоліки.

Завдяки підтримці держави ТОВ «Фактор Консалтс» сьогодні запустила в роботу першу чергу сучасного овоче- та фруктосховища у Київській області. Зберігання овочів і фруктів тут базується на голландських технологіях, включаючи використання регульованого газового середовища, що дає можливість довготривалого зберігання аж до майбутнього врожаю. Дане сховище має обладнання для фасування, сортування, упаковки, миття продукції з метою якісної доставки до кінцевого споживача.

«Два роки тому ми зініціювали розвиток логістики, будівництво овочесховищ і оптових ринків. На сьогодні ми маємо динамічне зростання у цих напрямках. Протягом 2010-2011 років в Україні будо збудовано овочесховищ утричі більше, ніж було до цього. Може, це не повністю покриває потребу, але я переконаний, що наступними роками ця робота буде ще ефективнішою», - наголосив Микола Присяжнюк.

Завдяки таким заходам Уряду Україна стає все менше імпортозалежною у різних сегментах продуктів харчування, в тому числі і фруктово-овочевому.

«Експорт овочів і фруктів уже зріс утричі. Вже вітчизняні аграрії експортують картоплю, наші яблука конкурують з польськими на ринках Російської Федерації. Тобто ми поступово та впевнено завойовуємо зовнішні ринки і відвойовуємо внутрішні, позбуваючись імпортозалежності», - повідомив очільник Мінагрополітики.


Новини України
Останні новини