Влада планує збільшити компенсації за будівництво фруктосховищ - Агропортал

Реєстрація
рус укр
Найбільша база пестицидів в Україні
Ви тут:
Курсы НБУ на сегодня

Влада планує збільшити компенсації за будівництво фруктосховищ

Влада планує збільшити компенсації за будівництво фруктосховищ

Збір плодово-ягідної продукції в Україну в 2011 році склав більше 2 млн. тонн, що перевищило на 400 тис. тонн прогнозні показники.

Як повідомили RetailStudio.org в прес-службі Міністерства аграрної політики і продовольства України (Мінагрополітики), з метою збереження врожаю без втрати смакових і споживчих властивостей передбачено будівництво фруктосховищ з регульованим газовим середовищем (РГС) з передбаченими державою компенсаціями до 90% вкладень.

"При значних обсягах врожаю і невеликих термінах зберігання плодово-ягідної продукції, холодильники з РГС дозволяють закладати в 2,5 рази більше плодів із заощадженням їх смакових, споживчих і біохімічних властивостей при термінах зберігання до 2-х років", - відзначають в Мінагрополітики.

Внесені зміни до Порядку справляння збору та використання коштів на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства дозволили вітчизняним товаровиробникам побудувати 11 фруктосховищ з РГС в 2009-2010 роках, за які державою було відшкодовано 153,8 млн. грн.

У 2011 році було заплановано ввести в експлуатацію 12 холодильників, загальною ємністю 36 тис. тонн.

На сьогоднішній день вже запущено 2 фруктосховища у Вінницькій та Івано-Франківській областях, сума компенсацій після введення в експлуатацію яких склала 74,2 млн. грн.

"Право на відшкодування товаровиробник отримує після введення холодильника в експлуатацію", - уточнили в Мінагрополітики.

У наступному році компенсації планується збільшити - як на будівництво, так і на реконструкцію приміщень, які будуть використовуватися, як холодильники з РГС.


Новини України
Останні новини