Україна: у 2011 р. держава компенсувала 74,2 млн. грн. за будівництво фруктосховищ - Агропортал

Реєстрація
рус укр
Найбільша база пестицидів в Україні
Ви тут:
Курсы НБУ на сегодня

Україна: у 2011 р. держава компенсувала 74,2 млн. грн. за будівництво фруктосховищ

Збір плодово-ягідної продукції в Україну в 2011 р. склав більше 2 млн. т, що перевищило на 400 тис. т прогнозні показники. Зберегти цей урожай без втрати смакових і споживчих властивостей можна тільки за допомогою фруктосховищ з регульованим газовим середовищем (РГС). На їх будівництво держава передбачила компенсації. Про це повідомляє прес-служба Міністерства аграрної політики і продовольства України (МінАПіП).

"Значні обсяги врожаю і невеликі терміни зберігання плодово-ягідної продукції змушують виробників шукати нових способів збереження фруктів. Холодильники з регульованим газовим середовищем дозволяють закласти в 2,5 рази більше плодів з вмістом їх смакових, споживчих і біохімічних властивостей, терміном зберігання до 2-х років ", - йдеться в повідомленні МінАПіП.

Будівництво таких холодильників потребує значних коштів, тому державою передбачено відшкодування у розмірі до 90% таких вкладень. "Внесення змін до порядку справляння збору та використання коштів на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства тільки за 2009-2010 рр.. Дозволило українськими товаровиробниками побудувати 11 фруктосховищ з РГС, за які держава відшкодувала 153,8 млн. грн.", - Відзначають у відомстві .

За даними МінАПіП, в 2011 р. в експлуатацію заплановано ввести 12 холодильників, загальною ємністю 36 тис. т. На сьогодні почали роботу вже 2 фруктосховища у Вінницькій та Івано-Франківській областях, а сума відшкодувань склала 74,2 млн. грн.

На відшкодування товаровиробник зможе розраховувати після введення холодильника в експлуатацію. У МінАПіП кажуть, що в 2012 р. компенсації планується збільшити - і не тільки за будівництво, а й за реконструкцію приміщень, які будуть використовуватися, як холодильники з регульованим газовим середовищем


Новини України
Останні новини