Аграріям треба адаптуватися до зміни кліматичних умов в Україні - експерти - Агропортал

Реєстрація
рус укр
Найбільша база пестицидів в Україні
Ви тут:
Курсы НБУ на сегодня

Аграріям треба адаптуватися до зміни кліматичних умов в Україні - експерти

Аграріям необхідно враховувати зміну кліматичних умов і адаптуватися до них. Таку думку висловили 28 грудня 2011 в ході прес-конференції в Києві фахівці Українського гідрометеорологічного центру.

За словами начальника відділу агрометеорології Українського гідрометцентру Т. Адаменко, на сьогодні збільшення теплозабезпечення вегетаційного періоду рослин внаслідок потепління призводить до збільшення продуктивності посівів, "але як довго буде тривати цей період - питання, можливо, це буде десять років". "А потім, якщо збережеться така тенденція і інтенсивність потепління в літні місяці, то ми поступово перейдемо в період несприятливих агрометеорологічних умов за рахунок того, оскільки це призведе до зменшення кількості опадів", - зазначила експерт.

За словами начальника Гідрометцентру М. Кульбіди, певні позитивні чинники, які мали місце на початку потепління і в середині цього процесу, при максимальних значеннях зростання температур, які можливі вже у найближчі 10-20 років, матимуть зворотні процеси, коли негативний вплив буде перевищувати позитивний фактор.

За словами Т. Адаменко, аграріям потрібно відслідковувати тенденції у зміні клімату та приймати відповідні рішення. "Дуже багато питань - і селекція сортів, і пристосування їх до нових агрокліматичних умов. Ні наші технології, ні наші сорти не пристосовані до європейської зими. Враховуючи те, що у нас іде потепління зимового періоду, треба брати досвід західних країн, їх насіння, їх технології і т.д. ", - зазначила вона.


Новини України
Останні новини