В Україну доведеться пересівати близько 40% озимих - Агропортал

Реєстрація
рус укр
Найбільша база пестицидів в Україні
Ви тут:
Курсы НБУ на сегодня

В Україну доведеться пересівати близько 40% озимих

В Україну доведеться пересівати близько 40% озимих

В Україну доведеться пересівати або підсівати близько 40% площ озимих культур. Про це вчора на прес-конференції в «Главкомі» повідомила начальник відділу агрометеорології Українського гідрометцентру Тетяна Адаменко.

«У грудні, нарешті, закінчилася осіння посуха, як це не дивно звучить. Кількість опадів у грудні склало по різних регіонах Україні від 50% до 100% норми. Звичайно, така кількість опадів не компенсувало осінній і літній дефіцит, але вони все одно є надзвичайно корисні, тому що зараз тала грунт і всі опади пішли на поповнення вологозапасів грунту », - сказала вона.

За її словами, аномально тепла погода у грудні виявилася корисною для посівів, і на значній частині полів південних, навіть західних, деяких центральних областей з'явилися сходи. «Хоча не можна говорити, що це повноцінні сходи, але ситуація дещо покращилася. Місцями почалося укорінення рослин. Але спостерігається вкрай нерівномірна ситуація, яка за зиму не зміниться. Залишається ситуація нестандартної і несприятливою для врожаю озимих культур 2012 року. На сьогодні ми можемо стверджувати, що лише 30% засіяних площ мають потенціал нормального, хорошого врожаю, а десь близько 40%, можливо, потрібно буде пересівати або підсівати », - сказала Адаменко.

Вона зазначила, що вперше за 50 років в Україні був порушений біологічний цикл розвитку озимих культур. «Вони повинні зійти, утворити два-три стебла, вкорениться і потім спокійно зимувати. 70% посівів не досягла цього стану, і за зимові місяці нічого не зміниться », - прогнозує Адаменко.


Новини України
Останні новини