Комітет ВРУ з питань аграрної політики пропонує обмежити площу земель, які можуть надаватися в оренду - Агропортал

Реєстрація
рус укр
Найбільша база пестицидів в Україні
Ви тут:
Курсы НБУ на сегодня

Комітет ВРУ з питань аграрної політики пропонує обмежити площу земель, які можуть надаватися в оренду

Комітет з питань аграрної політики та земельних відносин пропонує обмежити площу земельних ділянок сільськогосподарського призначення, які можуть надаватися в оренду для ведення товарного сільськогосподарського виробництва. Як повідомляють в інформаційному управлінні парламенту, про це йшла мова під час розгляду профільним комітетом порівняльної таблиці до другого читання законопроекту "Про ринок земель".

Зокрема, на останньому засіданні комітету 4 січня 2011 обговорювалися положення документа щодо граничних розмірів земельних ділянок, які можуть перебувати у приватній власності та в оренді фізичної особи.

Законопроектом пропонується встановити, що у приватній власності однієї фізичної особи можуть перебувати земельні ділянки, призначені для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, особистого селянського господарства, фермерського господарства загальною площею не більше 100 га.

Планується також визначити, що в загальну площу земельних ділянок для ведення товарного сільськогосподарського виробництва у власності одного громадянина України включається площа земельних ділянок, якими цей громадянин володіє на праві спільної часткової власності. Пропонується не поширювати цю норму на членів сім'ї та родичів власника (діти, батьки, рідні та двоюрідні брати і сестри, дідусь, бабуся, дядько і тітка, племінники).

Під час обговорення зазначалося також, що загальна площа земельних ділянок сільськогосподарського призначення для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, яка може перебувати в оренді однієї особи, не може перевищувати 6 тис. га сільськогосподарських угідь на території одного району і не більше 5% площі сільськогосподарських угідь на території області.

Голова комітету Г. Калєтнік зазначив, зокрема, що після вступу закону в дію всі договори оренди повинні залишатися дійсними до моменту їх закінчення.


Новини України
Останні новини