У 2012 р. Україна чекає інвестиційний бум у тваринництво - Агропортал

Реєстрація
рус укр
Найбільша база пестицидів в Україні
Ви тут:
Курсы НБУ на сегодня

У 2012 р. Україна чекає інвестиційний бум у тваринництво

Завдяки вкладенням місцевих бізнесменів України скоро відмовиться від імпорту свинини. Схожий інвестиційний бум очікується в молочній галузі. Такого бурхливого зростання, як в свинарстві, не було в 2011 р. ні в одній галузі, пише ІА "Фокус".

Якщо за весь минулий рік українські підприємства відправили за кордон всього 610 т свинини, заробивши $ 2,7 млн., то за 10 місяців 2011 р. експорт склав вже 9,2 тис. т, а заробітки - $ 42 млн. При цьому різко скоротився імпорт : за оцінками експертів, якщо два роки тому Україна імпортувала приблизно 30% свинини, то зараз тільки 5%.

До останнього часу і вітчизняні, і іноземні інвестори ігнорували цю галузь сільського господарства, віддаючи перевагу рослинництву і птахівництва. Значну частину свинини виробляли приватні господарства. Однак ні якість їх продукції, ні обсяги, які вони могли постачати на переробні підприємства країни, не відповідали потребам економіки. І ось за останні чотири місяці 2011 р. про інвестиції в свинарство заявили корпорація "Агропродсервіс", ПАТ "Кременчукм'ясо", агрохолдинг KSG Agro та інші.

Варто зазначити, що тваринницький комплекс "АПК-Інвест", в 2010-му мав 300 тис. свиней, до 2015 р. планує вирощувати 600 тис. свиней на рік. Іноземний бізнес теж готовий інвестувати, але його поки стримує відсутність права набувати землю для вирощування кормів. Однак навіть за рахунок внутрішніх інвестицій, упевнений перший віце-прем'єр А. Клюєв, Україна за два роки може взагалі відмовитися від імпорту м'яса і м'ясної продукції.

У 2012 р. подібний інвестиційний бум може початися в молочному тваринництві. Тому що вихідні умови дуже схожі. 80% виробництва досі забезпечували дрібні господарства, і переробникам коштувало великої праці знайти у них якісне молоко. Як розповідав власник Житомирського маслозаводу П. Рудь, щоб забезпечити виробництво сировиною, йому доводилося об'їжджати всі навколишні радгоспи, домовляючись про поставки. Молоко, яке йому поставляли, часто виявлялося розведеним. До того ж, за останні роки молочне стадо у селян скоротилося в кілька разів, і в цьому році не відбулося навіть сезонного літнього падіння цін на молоко - навпаки, ціни виросли. А проектів, які потребують цього сировина, достатньо: лише останнім часом про бажання розширювати виробництво заявили "Данон-Юнімілк" і група компаній "Молочний альянс", яка планує з жовтня 2012 налагодити виробництво дитячого харчування на базі Яготинського маслозаводу.


Новини України
Останні новини