Обмеження землекористування в Україну призведе до тінізації орендних відносин - УАК - Агропортал

Реєстрація
рус укр
Найбільша база пестицидів в Україні
Ви тут:
Курсы НБУ на сегодня

Обмеження землекористування в Україну призведе до тінізації орендних відносин - УАК

Обмеження землекористування, передбачене законопроектом про ринок земель, призведе до дезорганізації у використанні мільйонів гектарів сільськогосподарських земель, вимушеної тінізації орендних відносин на землі, вважають в Українській аграрній конфедерації (УАК).

"Обмеження землекористування, яке сьогодні нав'язується суспільству депутатами, - це шлях до розвалу високопродуктивного рослинництва, цукрової галузі та індустріального молочного тваринництва, удар по конкурентоспроможності всього аграрного виробництва Україна", - цитує прес-служба генерального директора УАК С. Стоянова.

За його словами, в першу чергу, обмеження позначаться на цукровій галузі, де концентрація оренди земель навколо цукрових заводів по 30-40 тис. га продиктована логістичними та технологічними особливостями цієї галузі. С. Стоянов також вважає, що деструктивні наслідки цього пункту законопроекту будуть спостерігатися і в індустріальному молочному виробництві. "Оптимальний за розмірами молочно-товарний комплекс (1,2 тис. корів) вимагає наявності поблизу нього 10 тис. га сільгоспугідь, як правило, в одному районі", - відзначає він.

За його словами, дана норма законопроекту також може заподіяти значної шкоди капіталізації українських аграрних компаній. Як повідомлялося, Верховна Рада 9 грудня 2011 прийняла в першому читанні законопроект про ринок земель. Документ, зокрема, обмежує оренду земель на території одного району і однієї області.

Згідно з ним, одна особа, фізична або юридична, не може орендувати більше 6 тис. га в одному районі і не більше 5% земель сільськогосподарського призначення в одній області. Законопроект також вводить норму, згідно якої одна людина може купити не більше 100 га землі.


Новини України
Останні новини