Аграрний комітет ВРУ не прийшов до єдиної думки про кількість орендованих земель в межах одного району - Агропортал

Реєстрація
рус укр
Найбільша база пестицидів в Україні
Ви тут:
Курсы НБУ на сегодня

Аграрний комітет ВРУ не прийшов до єдиної думки про кількість орендованих земель в межах одного району

Члени аграрного комітету ВР Україна та робочої групи не змогли прийти до єдиної думки, яка кількість землі можна орендувати в межах одного району. Це питання буде вирішуватися депутатами вже в сесійній залі, перед голосуванням закону в другому читанні. Члени робочої групи не змогли прийти до єдиної думки з цього питання, пише ІА "Дело".

"Деякі депутати пропонували 50 тис. га, деякі - 10 тис. Ми вирішили, що це питання буде вирішуватися депутатами вже в сесійній залі", - повідомив заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин С. Терещук.

При цьому він відзначив, що передбачає гарячі дискусії з цього питання. Однак, за його словами, введення таких обмежень необхідно, щоб не допустити створення в Україні великих латифундій.

Нагадаємо, спочатку передбачалося обмежити площу с / г землі в оренді одного фермерського господарства, юридичної або фізичної особи 6 тис. га. Це викликало протест з боку великих аграрних холдингів, в першу чергу, зайнятих у цукровій та м'ясомолочної промисловості - бізнесмени стверджували, що не можуть вкластися в запропоновані урядом ліміти.

На хвилі протестів заступник голови Держземагентства Н. Калюжний заявив, що відомство розглядає можливість збільшення максимальної площі оренди сільськогосподарської землі однією юридичною чи фізичною особою до 35% в межах одного району.

Як компромісний варіант експерти і учасники ринку пропонували передбачити, що орендні обмеження не будуть мати зворотної сили - таким чином, ця норма зупинила б подальше розширення агрохолдингів, але не спровокувала б масового переоформлення вже орендованих ними земель.

Довідка: 9 грудня 2011 Верховна Рада прийняла в першому читанні проект закону "Про ринок земель". Найближчим часом парламент планує розглянути законопроект у другому читанні. Документ передбачає жорсткі обмеження щодо можливості купівлі землі (не більше 100 га в одні руки, причому без можливості покупки землі юридичними особами), а також оренди (не більше 6 тис. га в межах району).


Новини України
Останні новини