Україна втрачає мільярди через брак сільгосптехніки - Агропортал

Реєстрація
рус укр
Найбільша база пестицидів в Україні
Ви тут:
Курсы НБУ на сегодня

Україна втрачає мільярди через брак сільгосптехніки

Україна втрачає мільярди через брак сільгосптехніки

В Україні скоро нічим буде збирати урожай - техніка у селянських господарствах стрімко застаріває, а парк машин не оновлюється вже довгі роки.

Про це, як передає кореспондент «Нового Регіону», повідомив під час прес-конференції в Києві Іван Томич, президент Асоціації фермерів і землевласників України.

«На сьогоднішній день третина українських фермерів взагалі не мають тракторів у своєму розпорядженні ... Техніка, яку використовують для сільськогосподарських робіт, дуже застаріла. За останні 10-12 років вона, по суті, не оновлювалася », - сказав він.

З Томичем погодився директор Українського науково-дослідного інституту прогнозування та експертизи техніки і сільськогосподарського виробництва Володимир Кравчук. Він повідомив, що рівень державної підтримки сільгоспвиробників досяг критичних показників.

«Забезпеченість сільгосппідприємств технікою на даний момент становить тільки 50%, а більше 60% зернозбиральної техніки старше 20 років», - зазначив Кравчук.

Експерти прогнозують, що в таких умовах з кожним роком будуть падати показники врожайності.

«Тільки в 2008 році, коли врожайність була рекордно високою, враховуючи наші технологічні показники, ми втратили 7 млн ​​тонн зерна або 1,4 млрд гривень ... Така ситуація повторюється і сьогодні, хоча врожайність буде менше», - вважає Томич.


Новини України
Останні новини