Топ 1
Реєстрація
рус укр
Найбільша база пестицидів в Україні
Ви тут:
  • Головна
  • ::
  • Новини
  • ::
  • Новини України
  • ::
  • Новинка! Нажмите на слова вверху, чтобы увидеть альтернативный перевод. Отказаться Переводчик Google для бизнеса –Инструменты переводчика переводчик сайтов служба "Анализ рынков" Отключить моментальный перевод О Переводчике GoogleМобильная верс
Курсы НБУ на сегодня
http://roundup.ua/products/kharnes

Новинка! Нажмите на слова вверху, чтобы увидеть альтернативный перевод. Отказаться Переводчик Google для бизнеса –Инструменты переводчика переводчик сайтов служба "Анализ рынков" Отключить моментальный перевод О Переводчике GoogleМобильная верс

З лютого по березень Йорданія має намір ввезти 100 тис. т фуражного ячменю, продавця якого вона вибере на тендері. Прийом заявок країна закінчує 19 січня ц.р. Конкуренція буде серйозною, оскільки за ринок будуть змагатися відразу кілька претендентів: Аргентина, Австралія, ЄС, а також Росія і Україна.

"Нашому ячменю головну конкуренцію складе Росія", - вважає старший аналітик інвестиційної компанії "Драгон Капітал" Т. Левченко.

Їй важко припустити, яку виручку отримають виграли тендер учасники, оскільки він носить закритий характер, але з огляду на поточну тенденцію щодо зростання цін на ячмінь в Руані (Франція), можна говорити про те, що в середньому закупівельна вартість культури складе не менше $ 250 / т. З урахуванням закуповуються обсягів можна припустити, що переможці тендера розділять між собою приблизно $ 25 млн.

Тепер про шанси. Український товар має зараз сприятливі конкурентні переваги на цьому ринку з кількох причин. Перша і найголовніша - з 1 січня 2012 р. на ячмінь не діють обмежувальні експортні мита, які в першому півріччі маркетингового року здорово гальмували поставки за кордон.

Нагадаємо, весь 2011 експортери повинні були віддавати казні не менше 14%, або EUR23 за кожну тонну вивезеної культури, що здешевлювало закупівельні ціни на ячмінь у виробників на аналогічну суму.

"Мита відбивають у виробників все бажання сіяти ячмінь", - скаржився глава наглядової ради "Рамбурс" А. Гаврилов. Така ситуація призвела до того, що за підсумками липня-грудня було експортовано менше половини представлених до експорту обсягів - всього 1,87 млн. т. Усього в 2011-2012 рр.. планувалося поставити на зовнішні ринки, за українськими оцінками, не менше 3,9 млн. т, за оцінками Мінсільгоспу США - 4,4 млн. т.

Виходить, що з січня по червень України повинна посилити поставки культури на експорт. І цьому благоволить факт скасування мит. Експортери вже встигли відреагувати на цю норму - закупівля ячменю виробляється в середньому по $ 200 за 1 т - 1600 грн., Тоді як ще наприкінці грудня його ціна в портах не перевищувала 1500 грн. за 1 т.

Друга причина для українських постачальників брати участь у тендері - сприятлива вартість культури в світі. Станом на 13 січня ц.р. в Руані (Франція) ціна на ячмінь становила $ 256 за 1 т, що більше листопадової вартості в 2011 р. - $ 242. Це вказує на позитивний ціновий тренд. При собівартості ячменю в різних господарствах Україна на рівні $ 175 за 1 т, нинішня кон'юнктура дозволяє при закупівлі мати маржу не менше 12%, або $ 25 прибутку на кожній тонні.

У минулому півріччі аграрії скаржилися на високу собівартість культури, її збитковість при торішніх закупівельних цінах і погрожували і далі скорочувати частку ячменю в структурі посівів. Зараз, після скасування мит, вони мають шанс заробити на постачаннях ячменю на експорт. Україна є одним з головних експортерів ячменю у світі, але в минулому році економіка вирощування культури змусила селян розчаруватися в культурі.

Проте, якщо Україна вдасться експортувати понад 4 млн. т ячменю з 9,5 млн. т вирощеного обсягу до кінця сезону, це дозволить нам претендувати на четверту частину всього світового експорту. Його обсяг фахівцями в 2011-2012 рр.. оцінюється на рівні понад 16 млн. т. Це означає, що Україна може експортувати 25% необхідного обсягу ячменю у світі. Якщо ці плани здійсняться, виручка від поставок у другому півріччі може скласти не менш $ 500 млн.

Йорданський тендер - не панацея для України з такими залишками ячменю, але виробники сподіваються, що незабаром оголосить тендер інший, найбільший покупець ячменю - Саудівська Аравія. На цю країну в липні-листопаді 2011 р. довелося 77% українських поставок. Це 1,3 млн. з 1,9 проданих обсягів. Саудівська Аравія щорічно закуповує не менше 4 млн. т ячменю, що відповідає практично експортному потенціалу України. Вітчизняним компаніям залишається сподіватися, що російські постачальники не дуже будуть старатися на цьому ринку в другому півріччі і не будуть демпінгувати, як це було при експорті пшениці. Країни ЄС, Аргентина та Австралія не складуть таку вже сильну конкуренцію нашому ячменю, якщо врахувати транспортні витрати, а також небажання цих країн поступатися в ціні при експорті інших зернових культур, повідомляють "Економічні вісті".


Нравится
Новини України
Останні новини