Россільгоспнагляд підтримує реорганізацію Держветфітослужби України - Агропортал

Реєстрація
рус укр
Найбільша база пестицидів в Україні
Ви тут:
Курсы НБУ на сегодня

Россільгоспнагляд підтримує реорганізацію Держветфітослужби України

Голова Державної ветеринарної та фітосанітарної служби України Іван Бісюк зустрівся з керівником Россільгоспнагляду Сергієм Данквертом. Очільники відомств обговорили ситуацію з африканською чумою свиней в Росії. Також на двосторонній зустрічі було піднято питання щодо реорганізації Держветфітослужби України.

Основною темою зустрічі стало обговорення ситуації з африканською чумою свиней в Росії. Голова Держветфітослужби Іван Бісюк висловив занепокоєння щодо ефективності системи російського контролю при продажі м'яса вроздріб в умовах боротьби з епідемією.

На сьогодні Россільгоспнагляд володіє правом перевірки торгових підприємств і ресторанів лише в тих випадках, якщо у них є власні цехи з переробки м'ясної продукції. У решті випадків контрольні функції здійснюються лише Росспоживнаглядом, що не має компетенції в галузі забезпечення ветеринарної безпеки.

«Система, яка існує наразі, не спроможна на сто відсотків виключити попадання в роздрібну торгову мережу м'ясної продукції, одержаної від інфікованих тварин», - зауважив Іван Бісюк.

У рамках зустрічі Сергій Данкверт поінформував свого колегу про стадії розробки нормативів і затвердження максимально допустимих рівнів вмісту небезпечних і шкідливих речовин у харчовій продукції.

Також Іван Бісюк та Сергій Данкверт обговорили ситуацію, що склалася навколо реформування Держветфітослужби України. Россільгоспнагляд висловив розуміння щодо адміністративної реформи, що відбувається в Україні, у відповідності до всіх європейських стандартів.

«Функції контролю за якістю продукції на всьому ланцюжку виробництва перейме Державна ветеринарна та фітосанітарна служба України, до якої перейдуть фахівці з гігієни харчування, спеціалісти з фітосанітарії, карантину рослин та захисту рослин», - поінформував Іван Бісюк.

Обидві сторони погодилися, що лише створення єдиного компетентного органу зможе гарантувати безпеку здоров'я споживачів.

Раніше головний державний санітарний лікар РФ, керівник Росспоживнагляду Геннадій Онищенко висловив занепокоєння у зв'язку з намірами української влади передати функцію контролю над харчуванням українців ветеринарній службі. На його думку, передача ветеринарній службі функцій з контролю над якістю їжі негативно вплине на український агробізнес, підприємства якого експортують продукцію до Росії.

У відповідь на такі заяви, Россільгоспнагляд відразу ж висловив підтримку Держветфітослужбі України та відзначив, що такі кроки сприятимуть інтеграції країни до європейських стандартів.


Прес-служба Держветфітослужби

http://www.minagro.gov.ua/


Новини України
Останні новини