В Україну можуть створити Державну службу охорони грунтів - Агропортал

Реєстрація
рус укр
Найбільша база пестицидів в Україні
Ви тут:
Курсы НБУ на сегодня

В Україну можуть створити Державну службу охорони грунтів

В Україну може бути створена Державна служба охорони грунтів - держорган, який буде стежити за збереженням родючості грунтів, займатися оцінкою їх якості та контролювати діяльність землекористувачів. Існування такої структури має забезпечити виконання положень проекту закону "Про грунтах і їх родючості", який 18 січня 2011 р. був внесений до Верховної Ради.

"Ми ще 20 років тому говорили про необхідність створення такого органу. І за цей час ніхто нічого не зробив, навпаки, створення Державної служби охорони грунтів всіляко блокувалося", - говорить С. Булигін, академік-секретар відділення землеробства НААН. За його словами, на сьогоднішній день роль держави в забезпеченні раціонального використання земель катастрофічно низька. Особливо гостро це питання постало напередодні запровадження ринку землі в країні. "Приватна власність не забезпечить автоматично охорону с / г землі. Навпаки, світовий досвід показує, що без контролю з боку держави експлуатація землі різко зростає", - зазначив він.

За його словами, до введення ринку земель потрібно забезпечити жорсткий і дієвий контроль за землекористувачами, незалежно від форми власності. "Кожен землекористувач повинен отримати сертифікат якості на свою земельну ділянку, який буде обов'язковим додатком до державного акта на право володіння землею використання", - сказав С. Булигін.

Мета створення Державної служби охорони грунтів - забезпечення державного контролю і стимулювання раціонального використання землі. Серед основних завдань держоргану - формування та реалізація державних і регіональних програм збереження родючості грунтів, оцінка їх якості, контроль діяльності землекористувачів, а також нормативне забезпечення раціонального землекористування.

Функції Державної служби охорони грунтів - формування державної політики з охорони грунтів, наземний і дистанційний контроль якості грунтів, захист грунтів від ерозії та інших видів деградації, вилучення з сівозмін та консервація деградованих земель і т.д.

Державна служба охорони грунтів складатиметься з центрального органу управління, регіональних управлінь та місцевих відділень Держслужби. Передбачається, що фінансуватися діяльність нової структури буде за рахунок держбюджету, місцевих бюджетів, госпрозрахункової діяльності, а також за рахунок коштів, залучених від санкцій.

"У нас і на сьогодні в Україні є абсолютно всі необхідні елементи, щоб створити нормальний контроль над землекористуванням. У нас є фахівці, системи, супутники - не потрібно ні копійки додаткових коштів", - сказав С. Булигін.

http://www.proagro.com.ua/


Новини України
Останні новини