Ринок м'яса птиці в Україну показав негативну динаміку - Агропортал

Реєстрація
рус укр
Найбільша база пестицидів в Україні
Ви тут:
Курсы НБУ на сегодня

Ринок м'яса птиці в Україну показав негативну динаміку

Ринок м'яса птиці вперше за останні кілька років показав негативну динаміку. Як відзначають в Держкомстаті, на сільгосппідприємствах відбулося різке скорочення поголів'я птиці, що вже позначилося на загальному скороченні поголів'я в країні, пише ІА "Економічні вісті".

Так, за даними відомства, на 1 січня 2012 р. загальне поголів'я птиці скоротилося до 199,5 млн. голів, або на 2,1% порівняно з аналогічним показником минулого року. При цьому на сільгосппідприємствах падіння склало 4,7% - до 105,3 млн. голів.

Тільки в листопаді, за даними Держкомстату, поголів'я в індивідуальних господарствах зменшилося на 8,1%, або на 9,252 млн. голів, а в спеціалізованих господарствах, навпаки, - збільшилась на 0,6%, або на 0,596 млн. голів.

При цьому сам ринок, за даними асоціації "Союз птахівників України", виріс на 5-6%. "Це відбулося за рахунок того, що був збільшений забійний вага птиці", - зазначають в асоціації.

Як відзначають експерти, цілий ряд невеликих виробників пішов з ринку, не витримавши конкуренції. "Це дрібні виробники з Львівської, Рівненської та ще кількох областей", - відзначає голова ради директорів асоціації "Союз птахівників України" О. Бакуменко.

За його даними, їхня сукупна частка ринку становила близько 2-3%, в той час як "Миронівський хлібопродукт" займає приблизно 50% від промислового виробництва курятини в Україну, "Агромарс" - близько 14%, "Птахокомбінат Дніпровський" - 7,5 %, "Агроовен" - 6%, "Володимир-Волинська птахофабрика" - близько 3%.

На думку експертів, істотний вплив на кількість поголів'я птиці в Україну справила зупинка роботи "Курганського бройлера" концерну "Агромарс" влітку 2011 р. А також відхід з ринку регіональних виробників в Одеській, Житомирській, Запорізькій та інших областях, де зниження поголів'я склало від 20 % до 90% в порівнянні з 1 січня 2011

За даними асоціації "Союз птахівників України", в I півріччі ціна на курятину була нижчою собівартості. На думку, А. Бакуменко виною тому були нові умови роботи на експортних ринках і низька ціна. "Відпускна ціна м'яса курки впала з 17 грн. / кг до 14,50-15 грн. / кг, і лише у вересні вартість м'яса птиці зросла, і зараз залишається стабільною", - говорить він.

За його даними, в середньому за рік рентабельність підприємств була на рівні 10-15%. "Зниження цін можна пояснити низькою купівельною спроможністю населення, і навіть у грудні не було традиційного сплеску продажів", - нарікає А. Бакуменко.

На думку експертів аграрного ринку, очікуване зростання цін на корми вплине на зростання собівартості виробництва птиці, при тому, що нинішня тенденція ринку свідчать про те, що ціна на птицю найближчим часом може почати знижуватися.

За словами аналітика, починаючи з II півріччя 2011 р. ціни на птицю почали рости і зберігалися на рівні більше 19 грн. / кг за тушку (опт) практично до середини січня 2012 р. Скорочення поголів'я (і, як наслідок, збільшення реалізації), що сталося в грудні-січні, призвело до зниження цін до 18,2-18,5 грн. / кг. Якщо найближчим часом ситуація на ринку не зміниться, можливо і подальше зниження цін на птицю, яке супроводжуватиметься скороченням поголів'я.

http://www.proagro.com.ua/


Новини України
Останні новини