Топ 1
Реєстрація
рус укр
Найбільша база пестицидів в Україні
Ви тут:
Курсы НБУ на сегодня
http://roundup.ua/products/kharnes

ВР думає про створення Державної служби охорони грунтів

ВР думає про створення Державної служби охорони грунтів

Верховній Раді запропонували створити новий контролюючий орган, який стежитиме за дотриманням правил землекористування і збереженням родючості грунтів - Державну службу охорони грунтів

 

Існування такої структури має забезпечити виконання положень проекту закону "Про грунтах і їх родючості", який 18 січня було внесено до Верховної Ради, пише Дело.

 "Ми ще 20 років тому говорили про необхідність створення такого органу. І за цей час ніхто нічого не зробив, навпаки, створення Державної служби охорони грунтів всіляко блокувалося", - говорить Сергій Булигін, академік-секретар відділення землеробства НААН. За його словами, на сьогоднішній день роль держави в забезпеченні раціонального використання земель катастрофічно низька. Особливо гостро це питання постало напередодні запровадження ринку землі в країні. "Приватна власність не забезпечить автоматично охорону сільгоспземлі. Навпаки, світовий досвід показує, що без контролю з боку держави експлуатація землі різко зростає", - зазначив він.

 За його словами, до введення ринку земель потрібно забезпечити жорсткий і дієвий контроль за землекористувачами, незалежно від форми власності. "Кожен землекористувач повинен отримати сертифікат якості на свою земельну ділянку, який буде обов'язковим додатком до державного акта на право володіння землею використання", - сказав Сергій Булигін.

 Мета створення Державної служби охорони грунтів - забезпечення державного контролю і стимулювання раціонального використання землі. Серед основних завдань держоргану - формування та реалізація державних і регіональних програм збереження родючості грунтів, оцінка їх якості, контроль діяльності землекористувачів, а також нормативне забезпечення раціонального землекористування.

 "У нас і на сьогодні в Україні є абсолютно всі необхідні елементи, щоб створити нормальний контроль над землекористувачем. У нас є фахівці, системи, супутники - не потрібно ні копійки додаткових коштів", - сказав Сергій Булигін.

http://ukrapk.com/


Нравится
Новини України
Останні новини