Посівів цукрових буряків будуть скорочені на 18% - Агропортал

Реєстрація
рус укр
Найбільша база пестицидів в Україні
Ви тут:
Курсы НБУ на сегодня

Посівів цукрових буряків будуть скорочені на 18%

Посівів цукрових буряків будуть скорочені на 18%

Надлишок цукру на внутрішньому ринку може призвести до скорочення до 18% посівів цукрового буряка, прогнозують в асоціації Укрцукор. Дрібні і середні сільгоспвиробники можуть піти з бізнесу, не витримавши обвалу цін на цукор, що знизилися за останні півроку більш ніж на третину, пише газета Комерсант-Україна.

 

Такі ринкові умови на руку вертикально інтегрованим холдингам, які можуть зайняти місце низькорентабельних компаній, вважають експерти.

  Як пише видання, посіви цукрових буряків в Україну в 2012 році через надлишок цукру на внутрішньому ринку можуть скоротитися на 8-17%, до 450-500 тис. га, заявив журналістам в минулу п'ятницю голова асоціації Укрцукор Микола Ярчук.

  "Цукрові заводи виробили 2,3 млн т бурякового цукру з урожаю минулого року, це перевищує ємність внутрішнього ринку на 22%", - підсумував пан Ярчук.

  За його словами, якщо в країну завезуть ще 260 тис. т цукру-сирцю за квотою СОТ, то кінцевий продукт буде знецінено і невигідний для виробництва.

  "Через обвал цін багато українських заводи працювали на межі рентабельності, деякі зазнали збитків. На сьогоднішній день середня собівартість виробництва в галузі складає 5,5 тис. грн за тонну цукру", - говорить генеральний директор асоціації Український клуб аграрного бізнесу Володимир Лапа.

  Частина сільгоспвиробників, які займаються тільки вирощуванням цукрових буряків, змушені будуть переорієнтуватися на більш рентабельні культури, наприклад, ріпак, сою або кукурудзу, вважає Лапа. Комерсант зазначає, що раніше Укрцукор звернувся до Кабміну з проханням провести переговори з членами СОТ про відмову від пільгового імпорту цукру-сирцю в цьому маркетинговому році (почався 1 вересня). Уряд у свою чергу пропонує переорієнтувати надлишкове цукрову сировину на виробництво біоетанолу. Міністр аграрної політики Микола Присяжнюк заявляв раніше - щоб отримати урожай буряків у 60 млн т, посіви цукрових буряків потрібно збільшувати до 1 млн га. "Із зібраного врожаю 40 млн т ми повинні направити на виготовлення 4 млн т біопалива", - зазначав міністр.

http://ukrapk.com/


Новини України
Останні новини