Залишки зернових і олійних культур в Україні можуть скласти близько 20 млн. тонн - Агропортал

Реєстрація
рус укр
Найбільша база пестицидів в Україні
Ви тут:
Курсы НБУ на сегодня

Залишки зернових і олійних культур в Україні можуть скласти близько 20 млн. тонн

Залишки зернових і олійних культур в Україні можуть скласти близько 20 млн. тонн

До початку нового сезону (липень 2012 р.) залишки зернових і олійних культур в Україні можуть скласти близько 20 млн. тонн.

При нинішніх темпах експорту зерна з України близько 2 млн. тонн на місяць, за п'ять місяців, що залишилися до нового врожаю, буде експортовано ще близько 10 млн. тонн, і запаси зерна і насіння олійних культур складуть близько 20 млн. тонн, говориться в зверненні Українського союзу промисловців і підприємців, Української аграрної конфедерації, Української зернової асоціації до керівництва держави щодо ситуації на зерновому ринку України.

Учасники ринку нагадали, що в 2011 році Україна зібрала рекордний урожай зернових - майже 57 млн. тонн, що дає можливість в поточному маркетинговому році експортувати близько 26 млн. тонн зерна. Проте на даний момент, за їхніми розрахунками, Україні не вкладається в поставки в запланованих обсягах. Таким чином, Україна може вступити в новий виробничий сезон з величезними перехідними залишками зернових і олійних культур, що створить велику проблему для умов зберігання нового врожаю.

За даними керівництва названих об'єднань, з 1 січня 2012 року вступив у дію Закон, який передбачає створення дозвільного центру за принципом "єдиного вікна", що повинно було спростити процес оформлення документів. Однак таке нововведення, кажуть вони, створило суттєві незручності і ускладнило оформлення вантажів із зерновими, в результаті чого спостерігаються значні затримки у відвантаженні товару з лінійних елеваторів і в здійсненні експортних операцій. Стурбованість аграріїв викликала також і невиконання, за їх твердженням, Укрзалізницею своїх планів по подачі вагонів-зерновозів. Так, експортери зерна не отримують погоджену кількість вагонів-зерновозів, а Укрзалізниця посилається на їх нестачу.

У зв'язку з цим аграрії вважають за необхідне, крім іншого, збільшити кількість дозвільних центрів та внести зміни у графік роботи єдиного дозвільного центру. Також пропонується надати аграріям можливість отримання дозволів на партію товару (кілька вагонів), крім необхідності проведення однаковою процедури на кожен окремий вагон, а також залучення фахівців усіх органів сертифікації, які необхідні для проведення відвантаження (карантинної, фітосанітарної служби і т.д.).

Нагадаємо, станом на 18 січня 2012 р. з інформацією міністра аграрної політики і продовольства України Миколи Присяжнюка, з початку поточного маркетингового року (липня 2011 р.) експорт зерна з країни досяг 10,4 млн. тонн, у тому числі 5,8 млн. тонн кукурудзи, 2,7 млн. тонн пшениці, в тому числі 1,4 млн. тонн продовольчої.

http://ukrapk.com/


Новини України
Останні новини