Асоціація "Укрцукор" просить КМУ відмовитися від імпорту в 2012 р. цукру за квотою СОТ - Агропортал

Реєстрація
рус укр
Найбільша база пестицидів в Україні
Ви тут:
Курсы НБУ на сегодня

Асоціація "Укрцукор" просить КМУ відмовитися від імпорту в 2012 р. цукру за квотою СОТ

Національна асоціація цукровиробників України "Укрцукор" просить уряд відмовитися в 2012 р. від імпорту 260 тис. т цукру за квотою Світової організації торгівлі (СОТ). Про це повідомив 25 січня 2012 на прес-конференції в Києві голова правління "Укрцукор" М. Ярчук.

За його словами, в поточному році виробництво цукру в Україну повністю забезпечує внутрішній ринок. "З цією метою ми ставимо перед урядом завдання відмовитися від квоти СОТ - 260 тис. т, оскільки того цукру, який на сьогодні виробляється в Україні, достатньо для внутрішніх потреб і створення експортного потенціалу", - сказав М. Ярчук.

Він пояснив, що до жовтня 2011 р. Україна повинна була подати заявку в СОТ про перегляд умов співпраці. "Наша держава зарезервував право на перегляд, і сьогодні процес переговорів триває. Ми думаємо, що у нас знайдуться аргументи для того, щоб переконати СОТ у необхідності цього кроку", - сказав М. Ярчук.

Він зазначив, що квота СОТ у розмірі 260 тис. т - це не зобов'язання Україна, а право країн ввозити свій товар на наш ринок, якщо буде сприятлива ситуація на цьому ринку. "Сьогодні у нас перевиробництво цукру, і потреби ввозити цукор з інших країн немає", - підкреслив М. Ярчук.

Як повідомлялося раніше, "Укрцукор" оцінює експортний потенціал цукру в 2011/12 маркетинговому році (вересень 2011 - серпень 2012) в 470 тис. т. У 2011 р. експорт цукру з України склав 6,22 тис. т, тоді як в 2010 р. - всього 0,3 тис. т.

http://www.proagro.com.ua/


Новини України
Останні новини